Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 Gdańsk wreszcie zwycięscy!

Marcin Lange, ŁŻ
W niedzielę gdańscy hokeiści odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W Sosnowcu pokonali miejscowy zespół SMS-u. Łatwo o to jednak nie było. Podobnie jak w piątkowym starciu z GKS-em Katowice, nie obyło się bez męczarni.

Do 47 minuty gdańszczanie z „Orlętami” prowadzili tylko 1:0 po golu Adriana Kastel-Dahla. Dopiero wówczas drugą bramkę dołożył Phillip Nasca, a trzy minuty później wynik spotkania ustalił Tomasz Ziółkowski, pieczętując tym samym pierwszą wygraną Stoczniowca w sezonie.

7 października gdańszczan czeka zdecydowanie trudniejsze wyzwanie. Zmierzą się oni przed własną publicznością z Comarch Cracovią (godz. 18.30).

SMS Sosnowiec - Stoczniowiec 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Bramki: Kastel - Dahl (18), Nasca (48), Ziółkowski (50)

Stoczniowiec: Kieler; Kantor , Gerasimienko - Lehmann, Wsół - Dolny, Nowak;Nasca, Steber , Różycki - Skutchan, Kastel-Dahl, Gościński - Marzec, Rompkowski, Pesta oraz Wrycza, Sochacki, Strużyk, Ziółkowski.

SMS: Lewartowski, Buczek - Zieliński, Bizacki, Jóźwik, Filip, Zygmunt - Bednarz, Krok, Krężołek, Sroka, Podlipni - Noworyta, Gogoc, Ma. Rybak, Mi. Rybak, Bajon - Żak, Skrodziuk, Sołtys, Krzak, Śmieszek

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0