Hokej: Stoczniowiec Gdańsk 6:4 Unia Oświęcim

Trzecia wygrana Energi Stoczniowca Gdańsk z rzędu i awans na czwarte miejsce w tabeli. Tym razem "Stocznia" pewnie pokonała utytułowaną Unię Oświęcim.

Pierwsze czterdzieści minut to świetna gra Stoczniowca. Pierwsza bramka padła dopiero w 21. minucie, gdy bramkę zdobył Bartłomiej Wróbel. Później trafił Furo i Marek Wróbel. Kontaktowy gol Unia strzeliła dopiero w 46, minucie spotkania, ale już pięć minut później było 4:1.

Trzybramkowe prowadzenie rozluźniło gdańskich hokeistów i wykorzystała to Unia, strzelając dwa gole w odstępie kilku minut. To jednak zmobilizowało Stoczniowca, któa przy okazji udowodniła, że jest klasowym zespołem i we właściwym momencie podniosła się z dołka.

- Mówiłem zawodnikom, że na pewno będzie ciężko, Unia ma doświadczonych zawodników, większość z nich już grała o mistrzostwo Polski, oni wiedza co zrobić z krążkiem - powiedział po meczu trener Stoczniowca, Andrzej Słowakiewicz. - U nas niektórzy uwierzyli, że mają pewne miejsce w drużynie, zaczęły się indywidualne błędy, nie dogrywali do końca akcji.