II liga kobiet. Gedania Gdańsk pokonała 3:1 Wieżycę Stężyca. Gedanistki zrewanżowały się za przegraną z pierwszej rundy [zdjęcia]

Zdjęcia: Przemysław Świderski
Gedania Gdańsk pokonała Wieżycę Stężyca 3:1
Gedania Gdańsk pokonała Wieżycę Stężyca 3:1 Przemysław Świderski
II liga siatkarek. Czwarta z trzecią drużyną I grupy II ligi spotkały się w sobotę w hali Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku. Gedanistki wygrały z Wieżycą Stężyca 3:1 (25:27, 25:22, 26:24, 25:20).

Gedania Gdańsk oraz Wieżyca Stężyca walczą o jak najlepsze rozstawienie przed fazą play-off w II lidze. Dwie czołowe drużyny I grupy spotkały się w sobotę w hali ZSE w Gdańsku. Pierwszy set padł łupem przyjezdnych, ale później punktowały już tylko gospodynie, które wygrały 3:1.

Był to rewanż za listopadowe spotkanie derbowe w Stężycy, gdzie Wieżyca prowadziła 2:0, a gedanistki po zrywie doprowadziły do tie-breaka, ale to gospodynie wygrały 3:2.

Gedania przerwała też serię trzech kolejnych zwycięstw Wieżycy, która wcześniej w pokonanym polu zostawiła Eneę Energetyka Poznań II (3:2), UKS ZSMS Poznań (3:0) i SMS Police (3:0).

W tabeli I grupy II ligi siatkarek pierwsze miejsce zajmuje KS Spójnia Stargard (41 punktów w 18 meczach), drugie Pałac Bydgoszcz II (39 punktów w 16 meczach), trzecie Wieżyca Stężyca (37 punktów w 18 meczach), a czwarte Gedania Gdańsk (34 punkty w 17 meczach).