II liga. ZEC Sambor Tczew zwyciężył Sokoła Gdańsk 29:22

ZBIGNIEW BRUCKI
Robert Karnowski (z piłką) strzelił pięć bramek, a Michał Kaczyński (z prawej) dwie w meczu z Sokołem (białe koszulki).
W meczu na szczycie II ligi szczypiornistów ZEC Sambor Tczew zwyciężył Sokoła Gdańsk 29:22 (11:10). Dzięki wygranej podopieczni trenera Tomasza Śmiełowskiego umocnili się na drugim miejscu w tabeli i mają nad trzecim ...

W meczu na szczycie II ligi szczypiornistów ZEC Sambor Tczew zwyciężył Sokoła Gdańsk 29:22 (11:10). Dzięki wygranej podopieczni trenera Tomasza Śmiełowskiego umocnili się na drugim miejscu w tabeli i mają nad trzecim Sokołem trzy punkty przewagi.

Początek pojedynku w tczewskiej hali II LO wypełnionej po brzegi kibicami nie zapowiadał takiego finału. Po kwadransie zaciętej gry i bramkach zdobywanych przez drużyny naprzemiennie, na tablicy wyników był remis po 5. Później, po serii niewykorzystanych przez Sambora rzutów karnych, Sokół w 21 min. prowadził 10:6. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do miejscowych, którzy w tym okresie zdobyli pięć bramek nie tracąc żadnej i ostatecznie schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką (11:10). Mogli schodzić z nieco większą, ale sekundy przed zakończeniem pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Gigielewicz. Tu dodajmy, że wcześniej w tej odsłonie bramkarza Sokoła z karnych nie udało się pokonać Jakub Kościelny, Michał Ortmann, Michał Kaczyński i Robert Karnowski.
Po zmianie stron lepiej zaczęli gospodarze. Trzy szybko zdobyte bramki dały prowadzenie Samborowi 14:10. Goście nie dawali jednak za wygraną. W 35 min. zmniejszyli dystans do dwóch "oczek" (12:14), ale podczas kolejnych pięciu minut nie zdołali pokonać ani raz świetnie spisującego się w bramce Sambora Radosława Kądzieli. A gospodarze? W ciągu tych samych pięciu minut po strzałach Kościelnego, oraz dwóch Gigielewicza i tyluż Karnowskiego, zdobyli pięć bramek pod rząd i prowadzili 19:12. Goście nie dawali za wygraną i chwilami nieco zmniejszali dystans. Miejscowi jednak nie pozwolili im już do końca zbliżyć się na mniej niż cztery punkty i ostatecznie odnieśli zasłużone zwycięstwo, które pozwala im wierzyć w awans do I ligi.
Sambor: R. Kądziela, P. Kądziela - Kościelny 9, Karnowski 5, Gigielewicz 4, Ortmann 3, Bujnowski 3, Kaczyński 2, Lesiński 2, Daszek 1, Jastrzębski, Jędryszek, Ormianin, Maciejczyk.

• WYNIKI I TABELA

AZS PG Gdańsk - Pomezania Malbork 42:25 (20:10), Sambor Tczew - Sokół Gdańsk 29:22 (11:10), SMS II Gdańsk - Energetyk Gryfino 39:32 (17:12), Gwardia Koszalin - BKPR Bydgoszcz 45:31 (20:14), KS Gdynia - MKS Grudziądz 29:27 (12:12).