Inauguracja sezonu futbolu amerykańskiego w Gdyni. Seahawks 35:6 AZS Silesia Rebels [zdjęcia]

Chauvet Yannick
Seahawks pewnie wygrali swój pierwszy mecz w Gdyni, pokonując AZS Silesia Rebels 35:6.

Gdynianie sezon rozpoczęli już dwa tygodnie temu, gdy w Warszawie pokonali drużynę Spartans aż 48:0. Swoją doskonałą dyspozycję potwierdzili w pierwszym meczu u siebie, wygrywając z AZS Silesia Rebels 35:6. Co ciekawe, był to jedenasty zwycięski mecz "Jastrzębi" z rzędu.

Seahawks prowadzenie uzyskali już w siódmej minucie, gdy przyłożenie zaliczył Jeremy Dixon. Pierwszą kwartę zawodnicy Macieja Cetnerowskiego zakończyli jednak prowadzeniem tylko jednym "oczkiem" - 7:6. Później jednak Seahawks się rozkręcili i z łatwością zdobywali kolejne punkty. Ostatecznie gospodarze wygrali 35:6.