IV liga. Czarni bez punktu na wyjeździe i reaktywacja Brdy

pif

Nie udało się piłkarzom Czarnych Czarne przerwać passy wyjazdowych porażek. Zespół prowadzony przez Jerzego Maracha, który przyzwoicie radzi sobie na własnym boisku jeszcze nawet nie zremisował na wyjeździe. W Wejherowie Czarni ulegli Gryfowi 2:3 mimo, że byli równorzędnym przeciwnikiem dla gryfitów.
- Trudno mówić o wynikach jeśli tuż przed wyjazdem dowiaduję się, że zabraknie mi trzech zawodników z podstawowego składu - mówi Jerzy Marach, trener Czarnych. - Do Wejherowa nie mogli pojechać Stanios, Bemben i Szulc. Jeśli do tego dodać, że nie gra Kasperowicz a obrońcy i bramkarz popełniają podstawowe błędy to efekty są takie a nie inne.
Następne spotkanie Czarni zagrają u siebie a rywalem jedenastki z Czarnego będzie przechodzący duży kryzys zespół Jantara Ustka. Ustczanie od początku sezonu zdobyli tylko 4 punkty a ostatni mecz wygrali 19 sierpnia. Tydzień później Czarni wyjeżdżają do Starogardu Gdańskiego na mecz z ostatnią w tabeli Wierzycą. Będzie to niepowtarzalna szansa na zdobycie pierwszych wyjazdowych punktów.
Po dwóch porażkach przebudzili się piłkarze Brdy Przechlewo. Jednobramkowe zwycięstwo nad Olimpią Sztum nie przyszło jednak piłkarzom z Przechlewa łatwo. Na szczęście Brda ma rasowego napastnika jakim jest Kwietniewski. To ten piłkarz w 40 minucie spotkania znalazł się sam na sam z bramkarzem Olimpii i nie zmarnował okazji. Tych, szczególnie w drugiej odsłonie spotkania przechlewianie mieli zresztą znacznie więcej - uderzenie w poprzeczkę, słupek, niewykorzystana sytuacja sam na sam z bramkarzem. Wynik jednak nie uległ zmianie. W sobotę piłkarzy Brdy czeka niewątpliwie bardzo trudna przeprawa z jedenastką Orląt Reda.
- To trudny przeciwnik, na pewno jednak będziemy walczyli o kolejne punkty - mówi Janusz Fabich, trener Brdy. - Sądzę, że stać nas na to aby w trzech spotkaniach rozgrywanych w rundzie jesiennej na własnym boisku zdobyć komplet punktów. Ważne jest jednak również to aby wywalczyć ich jak najwięcej na wyjazdach.