Polecamy

Wykonaj próbną rozmowę ze znajomym © Pxhere.com
[4/13]

Wykonaj próbną rozmowę ze znajomym

Osoby, które nie korzystają na co dzień z komunikatorów do wideo konferencji, mogą czuć przed spotkaniem dużą tremę. Warto jednak pamiętać, że przechodzi ona z czasem.

Przed rozmową kwalifikacyjną online można poćwiczyć przed kamerą i nagrać swój głos, aby zobaczyć, jak zachowujemy się na żywo. Dobrą praktyką jest odtworzenie nagrania. Obejrzenie filmu czy wysłuchanie własnej wypowiedzi pozwoli nam wychwycić odruchy, z których nie zdajemy sobie sprawy.

Niektóre osoby poprawiają włosy podczas rozmowy, drapią się, pocierają twarz lub stukają palcami. Tego typu triki nie zrobią korzystnego wrażenia na rozmówcy, jednak możemy nad nimi pracować, a z czasem - całkowicie je wyeliminować.

Kandydaci, którzy nie chcą robić tego typu nagrań, mogą zadzwonić do znajomego na komunikatorze i poprosić o rozmowę z włączoną kamerą. W trakcie spotkania jesteśmy w stanie obserwować swoje zachowanie w czasie rzeczywistym.


Rozmowa kwalifikacyjna online rządzi się podobnymi prawami co tradycyjna rozmowa o pracę. Warto jednak zadbać o mniej oczywiste aspekty spotkania, np. o kwestie techniczne. Zobacz, co warto sprawdzić i przygotować przed rozmową z rekruterem.

Najnowsze wiadomości

reklama