Jak stworzyć idealną przestrzeń dla dziecka?

Materiał informacyjny meblik.pl
Urządzanie pokoju dziecka to nie tylko ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny, ale też świetna zabawa! Wybieranie kolorów ścian, dobór odpowiednich mebli i dodatków sprawia dzieciom ogromną frajdę, a my podpowiemy Wam jak to zrobić, żeby pokój był nie tylko pięknie urządzony, ale też funkcjonalny.

Przede wszystkim pokój dziecięcy musi być bezpieczny! Na samym początku warto więc zorientować się gdzie możemy kupić certyfikowane produkty, które pozytywnie przeszły próby wytrzymałości, a proces produkcji odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów i kontrolą jakości. W pokoju malucha warto też postawić na meble z zaokrąglonymi krawędziami, które znacznie zwiększą bezpieczeństwo dziecka.

Zaokrąglone krawędzie blatu biurka dla dziecka.

Do dbałości o bezpieczeństwo musimy dorzucić jeszcze funkcjonalność. Sypialnia dziecka musi bowiem łączyć strefy: nauki/zabawy, przechowywania oraz odpoczynku. Często zdarza się, że trzeba je wszystkie zmieścić na niewielkim metrażu, ale każdy rodzic na pewno znajdzie rozwiązanie! Z pomocą mogą mu przyjść doradcy ze sklepów meblowych, a w przypadku Meblika nawet projektanci, którzy bezpłatnie przygotują projekt wnętrza. Co ważne – pozyskanie takiego projektu nie zobowiązuje do zakupu, więc warto zobaczyć jak funkcjonalną przestrzeń można stworzyć nawet z najmniejszego pokoju.

W przypadku pokoju dzieci w wieku szkolnym kluczowe jest ustawienie biurka.

Najważniejsze przy ustawieniu biurka jest miejsce w pokoju – ze względu na dostęp do światła. Światło dzienne jest dużo zdrowsze dla oczu niż sztuczne, dlatego warto ustawiać biurka przy oknach, żeby jak najdłużej można było korzystać z naturalnego oświetlenia. Biurko osoby praworęcznej powinno stać lewym bokiem do okna, a leworęcznej – prawym bokiem. Niekorzystne jest ustawienie biurka tyłem do okna lub tyłem do drzwi. Ważny również jest dobry dobór krzesła dla dziecka oraz prawidłowa pozycja przy biurku. Ramiona powinny znajdować się w pozycji równoległej do kręgosłupa, łokcie i kolana powinny być zgięte pod kątem 90°. - porad aranżacyjnych udzieliła nam projektantka z Meblika, Ania.

Ustawienie mebli to jedno, ale ich wygląd jest równie ważny… Jeśli nawet nie ważniejszy! Ogromny wybór sprawia, że w prosty sposób można stworzyć prawdziwy pokój marzeń. W zależności od wieku dziecka możemy postawić na postacie kojarzone z bajkami, delikatne wzory czy kolorowe zwierzątka, które umilą czas spędzony w pokoju.

Wybór wzorów na meblach to decyzja na lata. Gust może się zmienić, a wesoła zebra za jakiś czas przestanie się podobać małemu mieszkańcowi pokoju, ale to nic – mamy na to sposób! Pierwszy to po prostu wybór mebli jednolitych, które mogą towarzyszyć dziecku przez długie lata. Żeby nadać wnętrzu indywidualnego charakteru wystarczy wykorzystać dodatki, które mogą zmieniać się wraz z wiekiem i pasjami dziecka.

Kolekcja Basic

Ta sama kolekcja – 3 różne pokoje. Uni White to idealna opcja!

Drugim sposobem jest po prostu wymiana frontów, którą umożliwia Meblik. W ciągu 2 do 5 lat od zakupu mebli można zmienić ich wygląd decydując się na inne, dostępne w ramach wybranej linii. Tym samym 4-latka, której już znudziła się Myszka Minnie może np. w kolejnych latach bawić się i zasypiać przy fioletowych kwiatach z kolekcji Orchidea.

Rozwiązań jest całe mnóstwo, a ogranicza je tylko wyobraźnia! Życzymy dobrej zabawy przy urządzaniu dziecięcego pokoju!

Materiał oryginalny: Jak stworzyć idealną przestrzeń dla dziecka? - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie