Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Sprawdź niezbędnik! [PROGRAM, MAPA, PARKINGI]

Artykuł sponsorowany
Brodka, Bednarek, Julia Marcell. A także Święto Chleba, Bieg św. Dominika, gra miejska i aż tysiąc wystawców - tak zapowiada się 755. edycja Jarmarku św. Dominika, który rozpoczyna się już 25 lipca w najbliższą sobotę.

Ceremonia otwarcia jarmarku rozpocznie się o godz. 12 na przedprożach Ratusza Głównego Miasta. Tam kronikarz miejski opowiadać będzie zgromadzonej publiczności krótką historię jarmarku, a na schodach prowadzących do ratusza ustawią się strażnicy miejscy, bębniarze i szczudlarze z gdańskimi flagami.

JARMARK ŚW. DOMINIKA W LICZBACH

Uroczystość otwarcia wymaga oczywiście odpowiedniej oprawy muzycznej, 25 lipca gwiazdą będzie Monika Brodka, która wystąpi na Targu Węglowym o godz. 21.30. W trakcie całego jarmarku usłyszymy aż 29 koncertów. Wystąpią m.in. Fisz Emade Tworzywo, Mela Koteluk czy Julia Marcell.


26 lipca zaplanowano VII Święto Chleba - w programie konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku i oczywiście możliwość degustacji pieczywa.

Gdzie zaparkować? Na Jarmarku św. Dominika powstanie linia park&ride

16 sierpnia, o godz. 16 na Długim Targu klucz do miasta powróci do prawowitych właścicieli. Gwiazdą wieczoru będzie Kamil Bednarek, który wystąpi o godz. 20 na Targu Węglowym.

Jarmark św. Dominika. Program


25 lipca (sobota)

- Godz. 12 - Ceremonia otwarcia - Ratusz Głównego Miasta

Kronikarz Miejski opowie krótką historyję Jarmarku. Towarzyszyć mu będą strażnicy miejscy w historycznych strojach, bębniarze, alegorie ze Złotej Bramy i szczudlarze z gdańskimi flagami. Kiedy zabrzmi ratuszowy carillon, w asyście heroldów i werblistów wszyscy podążą ku scenie przy Zielonej Bramie. Na czele orszaku stanie złoty Hermes – opiekun kupców.

- Godz. 12.15 - Oficjalna Ceremonia Otwarcia - Zielona Brama

Tu punktem kulminacyjnym będzie koncert na największym bębnie świata. Po 754 uderzeniu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wygłosi tradycyjną formułę: Jarmark św. Dominika Anno Domini 2015 uważam za otwarty! W tym momencie nastąpi 755. uderzenie w bęben.

- Godz. 15.00, 17.00, 20.00 Koncerty na największym bębnie świata - Długi Targ

Ceremonię otwarcia tradycyjnie uświetni koncert na największym (10 metrów średnicy membrany),
najwyższym (1.5 m wysokości) i najcięższym (ponad 3 tony) bębnie świata, na którym zagrać może
jednocześnie ponad 100 osób.

- Godz. 21.30 - Koncert Otwarcia - Brodka - Targ Węglowy

Brodka zaskakuje intrygującymi rozwiązaniami muzycznymi, zachwyca wrażliwością, muzyczną świeżością i wspaniałym głosem. Nagrała płyty, które pokryły się złotem: "Album" i "Moje piosenki" i podwójną platyną „Granda“. Odwiedziła sceny Openera, Top Trendy, Art Pop Festiwal i Coke Live Music Festival. Po koncercie przewidziany jest pokaz sztucznych ogni.

26 lipca (niedziela)

Godz. 10.00-18.30 - VII Ogólnopolskie XX Święto Chleba w Gdańsku - Długi Targ
- Konkurs na Smakołyk Jarmarku św. Dominika 2015 i na Super Stoisko Święta Chleba.

Godz. 21 - Fisz Emade TWORZYWO, Targ Węglowy
- KTO: bracia – Bartosz „Fisz” (wokalista) i Piotr „Emade” (producent) + TWORZYWO. CO: hip-hop, elektronika. JAK: eksperymentalnie, nieprzewidywalnie i nowatorsko. Wydali 9 płyt, ostatni krążek to "Mamut"

29 lipca (środa)

Godz. 20.30 - Koncerty pod gwiazdami - Altana Melomana, ul. Grobla
- Koncert sentymentalny - JAK ZA DAWNYCH LAT

Koncert Sentymentalny, nawiązuje m.in. do starych pięknych piosenek, które rodziły się na scenach teatrów rewiowych, teatrzyków literackich, sięga do muzyki filmowej a także wielkiej muzyki klasyczne.

30 lipca (czwartek)

Godz. 20.30 - Koncerty pod gwiazdami - Altana Melomana, ul. Grobla
- Wieczór z operą. W programie m.in. arie i duety - G.Rossini - "Cyrulik sewilski", G.Verdi - "Traviata", Ch.Gounod – "Romeo i Julia", G.Bizet - "Carmen".

31 lipca (piątek)

Godz, 21 - PABLOPAVO - Targ Węglowy
- Wszędzie go pełno. Artysta który nie śpi, nie je, a żyje. Żyje muzyką. Wydał pięć solowych płyt, między innymi z formacją Pablopavo i Ludziki, a gościnnie pojawił się na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. W drugiej połowie 2014 roku, pojawia się najnowsze dzieło - płyta „Tylko” - podobnie jak „Polor”- spotkała się z
bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy.

1 sierpnia (sobota)

Godz. 20.30 - Królewska Orkiestra Salonowa - Targ Węglowy

Piękne stroje dam, wytworne fraki - fajerwerki dźwięków, uśmiech i radość - taka będzie muzyka tego
wieczoru. Zabrzmią m.in. kompozycje - L.Arditti - walc "Il baccio", A.Villoldo - Tango "El Choclo", C.Velasquez - "Besame mucho", E.Kálmán - Schimmy z op."Bajadera", A.L.Webber - "Amigos para
siempre".

2 sierpnia (niedziela)

Godz. 20.30 - Koncert Carillonowy, Targ Węglowy
- Funk’n’bells. Gdańsk jest jedynym miastem w Polsce, które posiada carillony. Dwa z nich znajdują się na wieżach Kościoła św. Katarzyny i Ratusza Głównego Miasta, trzeci jest carillonem mobilnym i składa się z 48 dzwonów o masie od 9 do 845 kg. Tym razem z carillonem zabrzmi muzyka funkowa! Carilloniscte towarzyszyć będzie zespół the glennSkiis’s, grający muzykę Modern Classic, anglojęzyczne piosenki z gatunków: acid-jazz, funk, nu-funk, big-beat, big-band, i oldskulowy hip-hop.

5 sierpnia (środa)

Godz. 20.30 - Koncerty pod gwiazdami - Altana Melomana, ul. Grobla
- Mistrzowskie Kreacje. W mistrzowskim wykonaniu m.in. utwory G.Donizettiego, V.Belliniego, G.Verdiego, H.Wieniawskiego, F.Kreislera.

6 sierpnia (czwartek)

Godz. 20.30 - Koncerty pod gwiazdami - Altana Melomana, ul. Grobla

- Marzenia o Sławie. Młodzi artyści obdarzeni pięknymi głosami, studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Program obejmuje utwory operowe, operetkowe, musical, piosenkę.

Godz. 15-21 - Unikaty z Kociewia, Targ Węglowy
- Prezentacja walorów turystyczno-kulturowych Kociewia: stoiska z regionalnymi przysmakami, rękodzieło
artystyczne, kociewskie przyśpiewki, konkursy, gry, zabawy i warsztaty plastyczne.

7 sierpnia (piątek)

Godz. 21 - POGODNO HAJLE SILESIA - Targ Węglowy
- Pogodno Hajle Silesia to projekt stanowiący przedłużenie i wzbogaceniem kwartetu Pogodno, a mający swoje źródło we współpracy grupy z charyzmatycznym tyskim muzykiem Hrabią Fochmannem. Jej owocem była płyta „Hajle Silesia. Pogodno gra Fochmanna” i chyba największy przebój grupy „Orkiestra”.

8 sierpnia (sobota)

Godz. 21 - MELA KOTELUK, Targ Węglowy
- Charakterystyczny język, wyrobiony, niepowtarzalny styl, intrygujący głos. Dzięki nim polska publiczność wie, kim jest Mela Koteluk. Na płycie „Migracje” artystka zabiera słuchaczy do świata, w którym królują kontrasty. Płyta szybko pokrywa się platyną, doganiając tym samym pierwszą „Spadochron”.

9 sierpnia (niedziela)

Godz. 21 - RENATA PRZEMYK- Targ Węglowy
- Podczas koncertu dla gości Jarmarku Dominikańskiego artystka zaprezentuje materiał m.in. z najnowszej płyty „Rzeźba Dnia” oraz swoje starsze przeboje, m.in.: „Babę zesłał Bóg”, „Kochana”, „Odjazd”, „Zero”, „Ten taniec” „Bo jeśli tak ma być” . Na scenie Renacie towarzyszyć będą: Kamil Błoniarz [akordeon], Grzegorz Palka [gitary], Piotr
Wojtanowski [bas], Sławek Puka [bębny] i Krzysztof Pająk [instrumenty klawiszowe].

12 sierpnia (środa)

Godz. 20.30 - Koncerty pod gwiazdami - Altana Melomana, ul. Grobla
- GALICIA FOLK BAND. Zespół ze Lwowa wykonuje różnorodny program - od muzyki klasycznej poprzez folkowe piosenki ukraińskie do nowoczesnych "coverów".

13 sierpnia (czwartek)

Godz. 16-19 - Puchar Polski Strong Man - Targ Węglowy
- W ramach zawodów odbędą się widowiskowe, klasyczne pucharowe konkurencje.

Godz. 20.30 - Koncerty pod gwiazdami - Altana Melomana, ul. Grobla
- WIELKI DZIEŃ TENORÓW. Od słynnego występu Trzech Tenorów w Termach Caraccalli w Rzymie minęło 25 lat. Zapraszamy na gdański Dzień Tenorów - magia, wyjątkowość i muzyczne show - światowe przeboje tenorowe.
Maciej Gronek - student Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wojciech Lewandowski - Opera Bałtycka; Łukasz Wroński - Opera Narodowa Teatru Wielkiego w Warszawie, Emilia Grażyńska - fortepian; Scenariusz i prowadzenie - Barbara Żurowska-Sutt.

14 sierpnia (piątek)

Godz. 11-18 - 14 SIERPNIA URODZENI - ul. Piwna
- jarmarkowy punkt informacyjny. 14 sierpnia to dzień szczególny dla Gdańska. Tego dnia w 1980 r. w Stoczni Gdańskiej wybuchły strajki, czego konsekwencją było obalenie komunizmu w Polsce i Europie. Aby to uczcić, na wszystkich którzy mieli szczęście urodzić się w tym dniu, czeka niespodzianka.

Godz. 21 - JULIA MARCELL, Targ Węglowy
- Nazywana objawieniem polskiej sceny muzycznej. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi instrumentalistka. Julia Marcell pisze i gra muzykę zorientowaną na piosenki. Ogromna pasja, zawziętość, a także wkład finansowy oddanych fanów przyczyniły się do powstania pierwszej płyty „It might like you”.

15 sierpnia (sobota)

Godz. 16 - Peter Mante's Gospel Project - Targ Węglowy
- Peter Mante’s Gospel Project - to afro-amerykańska formacja wokalna. Grupa powstała w roku 2002 w Nadrenii. Szefem formacji jest pianista, dyrygent i aranżer Peter Mante. Podstawowy skład grupy to kwintet doświadczonych, pełnych pasji i nieprzeciętnie utalentowanych wokalistów : Collins Owusu, Daniel Aborach, Gloria Niozo, Venetia Giwa, Whitney Tawiah.

Godz. 17 - Dorota Osińska, Targ Węglowy
- aktorka teatralna [Teatr Rampa] i wokalistka. Finalistka II edycji „The Voice of Poland”, gdzie zachwyciła widzów i jurorów wzruszającą interpretacją „Calling you”.

16 sierpnia (niedziela)

Godz. 16 - CEREMONIA ZAMKNIĘCIA - ul. Długi Targ
- Mistrz Ceremonii opowie zebranym, co widział i słyszał przez 23 dni Jarmarku. Aż nadejdzie uroczysta chwila wręczenia Nagrody Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2015 i po raz ostatni odegrany zostanie przez trębacza hejnał Jarmarku. Kiedy klucz do bram miasta powróci do rąk prawowitych włodarzy, Prezydent Miasta Gdańska wypowie tradycyjną formułę: Jarmark Św. Dominika Anno Domini 2015 uważam za zamknięty! Bębniarze uderzą w werble, a publiczność tradycyjnie obdarowana zostanie na pożegnanie jarmarkowymi poduszkami, tym razem datowanymi AD 2015.

Godz. 20 - koncert zakończenia BEDNAREK - Targ Węglowy
- Znany również jako MaccaBraa. Chociaż urodził się w Polsce, w jego żyłach płynie jamajska krew. Jego pasja zaprowadziła go do studia Boba Marley’a „Tuff Gong”, w Kingston na Jamajce. Zrealizował tam z zespołem pięć własnych kompozycji, z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. Jako niezależny artysta ma na koncie płytę „Jestem” , a obecnie robi ostatnie szlify na nowej płycie „Oddycham”.

Jarmark św. Dominika. Atrakcje dodatkowe

7-9 sierpnia

DLA HIPSTERÓW I KONESERÓW
Godz. 10-20 - DOMINIK DESIGN - Długi Targ
- Oryginalne, unikatowe wzornictwo dla odważnych czyli polski design po raz trzeci na Jarmarku!

DLA SAMOTNYCH!
- Drzewo Poznania. Znajdź bratnią duszę! / Park Świętopełka. Autorzy instalacji: Anna Molga i Grzegorz Gajewski.

DLA ZAKOCHANYCH!
- Zaułek Pocałunków. Tu serca biją mocniej:), Zaułek Zachariasza Zappio. To urokliwy zakątek, który dla wielu gdańszczan faktycznie pełni taką właśnie rolę. Na czas Jarmarku staje się nim oficjalnie.

- Brama Zakochanych, ul. Piwna. Nieopodal Bazyliki Mariackiej stoi renesansowa brama, zwana od obrazu Paula Kreisera, przedstawiającego scenę miłosną w tym właśnie miejscu, „Bramą Zakochanych”. Tuż obok bramy stał
bowiem niegdyś malowniczy domek z balkonem. Na wspomnianej rycinie Kreisela z owego balkonu spogląda dziewczyna, a rozkochany młodzieniec wygrywa jej na gitarze miłosne ballady.

DLA PUNKTUALNYCH!
Godz. 12.12 - Hejnał Jarmarku.
- Nie przeocz ratuszowego trębacza! Przedproże Ratusza Głównego Miasta / ul. Długa. Codziennie o godz. 12.12 na przedprożu Ratusza Głównego Miasta pojawiać się będzie trębacz w historycznym kostiumie, by odegrać zgromadzonej publiczności hejnał Jarmarku św. Dominika.

DLA RACHMISTRZÓW!
- PIĘTNASTA BRAMA GDAŃSKA. Daj się policzyć! ul. Długi Targ. Gdańsk to miasto bram. Od 2010 roku na czas Jarmarku do tych czternastu istniejących dołącza kolejna, która powstała z okazji Jubileuszu 750-lecia Jarmarku św. Dominika – Piętnasta Brama Gdańska. Brama wyposażona jest w mechanizm zliczający przechodzące przez nią osoby oraz wyświetlacz wskazujący aktualny wynik.

DLA ZAKRĘCONYCH!
- DZIWNOWSKAZY. Szukaj ich na Jarmarku, daj się poprowadzić w siną dal! „Dziwnowskazami” warto będzie się na Jarmarku kierować, co wcale nie oznacza, że łatwiej będzie się dzięki nim odnaleźć w terenie. W przeciwieństwie bowiem do tradycyjnych drogowskazów, których celem jest wskazywanie właściwej trasy, „dziwnowskazy” będą przede wszystkim zaskakiwać.

GDAŃSK W LEGENDACH ZAKLĘTY
- wypatruj krogulca! Plac Kobzdeja. Niecodzienna karuzela z barwnymi postaciami i motywami z legend gdańskich, na której kręca się: Papuga Mistrza Jana Heweliusza • Żabi Kruk - Krogulec z żabami • Flądra • Krasnoludki z Cygańskiej Górki • Neptun • Szumibroda Zjawa z Zaspy • Diabeł w Kościele Karmelitów • Oruńska Syrenka • Młynek
• Gdański Ptasznik.

DLA ZMĘCZONYCH!
- RONDO CHOPINA. Po prostu odpocznij! - ul. Grobla I
Strefa odpoczynku z odtwarzaną w tle muzyką Chopina. Tytuł nawiązuje do twórczości kompozytora –
rondo pojawia się wielokrotnie w muzyce Chopina, zarówno jako utwór samodzielny, jak i jako forma w
kompozycjach cyklicznych.

KOŁAWKA & ŁAWKOŁO
- posłuchaj szumu morza! Długi Targ. W przestrzeni Jarmarku, w tłumie przechodniów i zwiedzających dwie niecodzienne ławki mają stać się rodzajem niespodzianki i azylem, oferującym oprócz odpoczynku, możliwość nasłuchiwania odgłosów jarmarku, bądź wręcz przeciwnie – wyciszenia, oderwania od dźwięków miasta i zanurzenia się w szumie morza.

DLA ZACZYTANYCH!
- KSIĄŻKOKRĄŻENIE – BOOKCROSSING. koławka & ławkoło. Zostaw książkę, weź książkę! Długi Targ
Książkokrążenie (inaczej bookcrossing lub książka w podróży) to po prostu ruchoma biblioteka. Idea
narodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. Cały wic polega
na wymianie książek, czyli celowym pozostawianiu ich w oznaczonych miejscach publicznych (ławki,
uczelnie, kawiarnie, galerie, kina, autobusy, przystanki tramwajowe, specjalne regały), aby znalazca mógł
je zabrać, przeczytać i przekazać dalej, ponownie zostawiając w tym samym lub innym miejscu.

DLA POSZUKIWACZY PRZYGÓD!
- KUKURYNKA. Pojawia się z zaskoczenia!
Wędrująca w asyście kataryniarzy mobilna zegarynka-katarynka, która pojawia się nieoczekiwanie w
róznych miejscach.
- KOGUTY – MASKOTKI JARMARKU. Mogą być wszędzie!
W rolach głównych koguty przebierańce – maskotki Jarmarku św. Dominika, pozujące do pamiątkowych
fotografii.

DLA ORNITOLOGÓW!
- FIGURA KOGUTA. Dotknij na szczęście!
Rzeźba Koguta, który jest symbolem Jarmarku św. Dominika, wykonana przez artystów – kowali z całej
Polski w 2010 roku z okazji Jubileuszu 750-lecia Jarmarku św. Dominika.
- KUKURYKU NA DOMINIKU, Plac Kobzdeja.
Galeria Jarmarkowych Kogucików to projekt, którego celem jest promowanie symbolu Jarmarku św.
Dominika. Galerię Jarmarkowych Kogucików tworzą przestrzenne figury kogutów, których prototyp
stworzyła rzeźbiarka – Marzena Niećko.

DLA GRACZY!
- JARMARK GIER. Rusz głową! Plac Kobzdeja / Godz. 12.00-18.00
Cel jest jeden: ruszyć głowę i pogimnastykować umysł za pomocą gier planszowych z najróżniejszych
stron świata i z różnych epok: od tych z czasów neolitu (Wari, Chisolo), zwanych grami ludowymi Czarnej
Afryki, poprzez starorzymską grę w rozbójników (Latrunculi), czy Tablut – ludową grę Lapończyków,
opisaną przez szwedzkiego botanika Linneusza w 1732 r.

3-16 sierpnia

DLA TERMINATORÓW!
- KUJ ŻELAZO PÓKI GORĄCE! zobacz mistrzów płatnerskich w akcji! Podwale Staromiejskie / 11.00-20.00
Pokazy kucia tradycyjnego z udziałem mistrzów kowalstwa artystycznego.

DLA TURYSTÓW
- JARMARKOWA KARTKA POCZTOWA. Wyślij pozdrowienia z okolicznościowym stemplem! Stoisko Poczty Polskiej / ul. Tkacka

DLA AKTYWNYCH!
- GRA MIEJSKA „NA TROPIE KOGUTA“. Stwórz drużynę i ruszaj w trasę! /11.00-18.00
Scenariusz gry nawiązuje do historycznego podziału Głównego Miasta w Gdańsku na cztery dzielnice (kwartały). Kwartał Kogi – nazwany od Bramy Kogi, w miejscu której w XVI wieku wybudowano Bramę Zieloną; Kwartał Rybacki – pierwotnie Świętego Ducha, z czasem przemianowany na Rybacki od Targu Rybnego; Kwartał Szeroki – nazwany od bramy, która stała przy Targu Drzewnym w latach 1363-1831 oraz Kwartał Wysoki – dawna nazwa Bramy Wyżynnej. Każdy kwartał posiadał jemu właściwą chorągiew. Trasa wędrówki prowadzi przez cztery stanowiska zlokalizowane w jarmarkowych punktach informacyjnych.

DLA NOSTALGIKÓW!
- PAMIĄTKOWY CERTYFIKAT!. Zachowaj dla potomnych! Jarmarkowe punkty informacyjne / 11.00-18.00
Dokument nadawany imiennie, opieczętowany okolicznościowym stemplem i po wsze czasy poświadczający, iż posiadacz tegoż podtrzymał 755-letnią tradycję uczestnictwa w najstarszym Jarmarku
Europy. Certyfikaty wydawane będą w punktach informacyjnych.

- WIELKA KSIĘGA WPISÓW. Czekamy na Twoje wrażenia! Jarmarkowe punkty informacyjne / 11.00-18.00
- MONIDŁA. Pstrykaj zdjęcia! ul.Długi Targ / ul.Piwna / Plac Kobzdeja / Targ Węglowy
- KONKURSY

Jarmark św. Dominika. Program dla dzieci

3 -14 sierpnia **
Godz. 14.00-17.00 - BAJKOWISKO - Scena pod Kuferkiem / Plac Kobzdeja
- Bajkowisko to kraina baśni, wyobraźni, wybornej zabawy i niekończącego się dobrego humoru. W programie spektakle i warsztaty teatralne, zabawy edukacyjne, konkursy z nagrodami i wielka parada
finałowa!

3 sierpnia (poniedziałek)
Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Bob Budowniczy - zabawy
Godz. 16.10 - 17.00 - Drogowy zawrót głowy - spektakl A

4 sierpnia (wtorek)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - od A do Z - Zamek Sezamek - turnieje
Godz. 16.10 - 17.00 Nowe szaty Cesarza - spektakl J

5 sierpnia (środa)
Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Jaskinowcy - konkursy
Godz. 16.10 - 17.00 Śmieciowisko – spektakl

6 sierpnia (czwartek)
Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Kraj kwitnącej wiśni - zabawy
Godz. 16.10 - 17.00 Baśnie 1001 nocy - spektakl O

7 sierpnia (piątek)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - O – wady i zalety - konkursy
Godz. 16.10 - 17.00 Oj boli – spektakl W

8 sierpnia (sobota)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Wyprawa na Wyspę Szkrabów - zabawy
Godz. 16.10 - 17.00 Oj boli –Mała Syrenka - spektakl I

9 sierpnia (niedziela)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Indianie i kowboje - zabawy
Godz. 16.10 - 17.00 - Majsterklepkowicz - spektakl S

10 sierpnia (poniedziałek)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Sherwood Robin Hooda – turnieje
Godz. 16.10 - 17.00 - Czerwony Kapturek - spektakl K

11 sierpnia (wtorek)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Koszałki opałki - konkursy
Godz. 16.10 - 17.00 - Królewna Śnieżka - spektakl

12 sierpnia (środa)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - O!O!O!O!Pan Trawka - zabawy
Godz. 16.10 - 17.00 - Jaś i Małgosia - spektakl

13 sierpnia (czwartek)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 16.10 - Pod piramidami - konkursy
Godz. 16.10 - 17.00 - Kot w butach - spektakl

14 sierpnia (piątek)

Godz. 14.00 - 14.40 - Hyde Park
Godz. 14.40 - 15.30 - Chłopek Europek - konkursy
Godz. 15.30 - 16.20 - Gdańsk w legendzie zamknięty - spektakl
16.20 – 17.00 - PARADA ! DLA CHWILI WYTCHNIENIA! GDAŃSK / OPEN MIND / OPEN SPACE. Przyjdź i odpocznij pośród planet i gwiazd! - Targ Węglowy
- Gdańsk - miasto związane z Heweliuszem oraz z jego odkryciami, dotyczącymi harmonii kosmosu – wypełnione żywą myślą, było zawsze otwarte na świat i wszechświat. Projekt "Gdańsk / Open Mind / Open Space", odwołuje się do tej tradycji. Stwarza niebo na ziemi. Celem projektu jest przekształcenie Targu Węglowego w miejsce spotkań i wypoczynku. Jego idea zawiera się w haśle: przyjdź i odpocznij pośród planet i gwiazd.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto