Juniorzy tczewskiego Sambora na podium Otwartych Mistrzostw Wybrzeża

(pb)
Arkadiusz Gardzielewski
Cztery złote, dwa srebrne i tyleż brązowych medali przywieźli juniorzy tczewskiego Sambora z dwudniowych lekkoatletycznych Otwartych Mistrzostw Wybrzeża.

W zawodach rozegranych na obiektach AWFiS w Gdańsku-Oliwie złote krążki zdobyli Monika Burnicka w biegu na 100 m ppł (15,01 s) i Arkadiusz Gardzielewski na 3 km (8:43,46 min) - wśród juniorów młodszych, a także Dawid Zieliński w skoku wzwyż (195 cm) i Piotr Pruszak w 10-boju - 5628 pkt: 12,37 s (100 m); 5,86 m (w dal); 12,77 m (kula); 172 cm (wzwyż); 55,81 s (400 m); 18,11 s (110 m ppł); 37,57 m (dysk); 3,70 m (tyczka); 47,60 m (oszczep) i 5:11,99 min (1500 m) - wśród juniorów starszych. Burnicka i Gardzielewski uzyskali minima uprawniające do występu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (21-23.07 w Gdańsku). Zieliński i Pruszak oraz Jakub Malecki, który w rzucie dyskiem był drugi (47,86 m) pojadą na MP w Zamościu (28-29.06). Wśród dziesięcioboistów w oliwskich mistrzostwach srebro zdobył Krystian Barski (4716), a brąz Dariusz Słomiński (4608). Na najniższym stopniu podium stanął też samborzanin Tomasz Tomaszewski, po biegu na 3000 m (10:33,12 min).