MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kandydaci na prezydenta Gdańska. Aleksandra Dulkiewicz: Przyszłość mojego rodzinnego miasta leży mi na sercu

Andrzej Kowalski
Andrzej Kowalski
Kandydaci na prezydenta Gdańska. Aleksandra Dulkiewicz: Przyszłość mojego rodzinnego miasta leży mi na sercu
Kandydaci na prezydenta Gdańska. Aleksandra Dulkiewicz: Przyszłość mojego rodzinnego miasta leży mi na sercu Jakub Steinborn
"Dziennik Bałtycki" zadał fundamentalne pytanie kandydatom na prezydentów i burmistrzów pomorskich miast. Dlaczego zdecydowali się kandydować? Jakie są ich motywacje w związku z nadchodzącymi wyborami? W Gdańsku o reelekcję ubiega się Aleksandra Dulkiewicz, która otwiera nasze zestawienie w stolicy Pomorza.

"Dziennik Bałtycki" odpytuje kandydatów

Dlaczego Pan/Pani kandyduje? To jedno z najważniejszych pytań, które uznaliśmy za warte zadania pomorskim kandydatom. W odpowiedzi możemy znaleźć nie tylko przyczyny startu w wyborach, ale też motywacje, jakie stoją za ich programami.

ZOBACZ TAKŻE: Kandydaci na prezydenta Gdyni. Wojciech Szczurek: „Moja nadchodząca kadencja będzie najlepszą ze wszystkich dotychczasowych”

Dostaliśmy odpowiedzi od wszystkich siedmiu kandydatów na prezydenta Gdańska. Będziemy je publikować na naszej stronie internetowej. Jednym z kandydatów jest ubiegająca się o reelekcję Aleksandra Dulkiewicz z Komitetu Wyborczego Wyborców Wszystko dla Gdańska. Dlaczego urzędująca prezydent chce dalej stać za sterami w stolicy województwa?

Oto jej odpowiedź:

Aleksandra Dulkiewicz odpowiada na pytanie wyborcze "Dziennika Bałtyckiego":

- Kandyduję, bo nadal pragnę pracować dla gdańszczanek i gdańszczan. Przyszłość mojego rodzinnego miasta leży mi na sercu. Mam plan na dalszy rozwój Gdańska i wiele energii, aby go zrealizować. Rozpoczęłam z moją drużyną wiele działań, które chcemy doprowadzić do finału - zapowiada Aleksandra Dulkiewicz.

W Gdańsku w ostatnich pięciu latach rozpoczęliśmy przygotowania do epokowej inwestycji komunikacyjnej – budowy linii kolejowej w południowych dzielnicach miasta. Pokonanie trasy z pętli Świętokrzyska do Śródmieścia potrwa 6 minut, a dojazd do Oliwy niecałe 20 minut. Wokół przystanków PKM powstaną nowe centra dzielnicowe z usługami i dostępem do kultury, czego bardzo brakuje w południowej części Gdańska. Poprawa jakości życia będzie odczuwalna przez wszystkich. Zabezpieczyliśmy na ten cel, wspólnie z marszałkiem województwa pomorskiego, blisko 50 mln zł. Jesteśmy na etapie wyboru firmy, która przygotuje projekt budowlany.

ZOBACZ TAKŻE: Zazgrzytało w Trzeciej Drodze. PSL poparło Aleksandrę Dulkiewicz w Gdańsku

- Bardziej zaawansowany jest projekt nowej trasy tramwajowej z Piecek-Migowa do Wrzeszcza. Na przestrzeni dwóch miesięcy ma być gotowy projekt budowlany i będziemy finalizować rozmowy o finansowaniu tego przedsięwzięcia. Nowa trasa również poprawi komfort przemieszczania się po mieście - podkreśla prezydent Gdańska. - Dla rowerzystów przygotowujemy ekostradę, czyli bezkolizyjną trasę przejazdu, m.in z Żabianki do granicy Pruszcza Gdańskiego.

Inwestycje wykonane i zapowiadane

Trwa budowa nowego parku miejskiego, drugiego pod względem wielkości, 77-hektarowego parku Południowego. Jego koncepcja powstała na podstawie szerokich konsultacji z mieszkańcami. Będą strefy odpoczynku, sportowe, aleje spacerowe. Już wspólnie posadziliśmy mikrolas.

ZOBACZ TAKŻE: Kandydat PiS na prezydenta Gdańska o braku możliwości organizacji spotkań w szkołach. „To jawna dyskryminacja”

To duże inwestycje, których odbiorcą staną się tysiące osób, ale w planach mamy również wiele projektów, które adresowane są do mniejszej liczby odbiorców, lecz sprawiają, że życie nas wszystkich stanie się lepsze, jak: budowa kolejnego centrum opieki wytchnieniowej, świadczącego pobyt dzieciom i osobom dorosłym z niepełnosprawnościami, a ich bliskim odpoczynek, powołanie Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży czy Centrum Aktywności Senioralnej.

- W kolejnej kadencji chcę dokończyć rozpoczęte projekty. To kwestia marzeń, ambicji i odpowiedzialności - zapowiada Aleksandra Dulkiwicz.

Wybory samorządowe będą miały miejsce 7 kwietnia 2024 roku.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto