MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kino Niezależne Na 33. Fpff

Redakcja
Jak na razie zobaczyłem siedem z siedemnastu filmów niezależnych prezentowanych na 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i mogę stwierdzić, że poziom jest bardzo wysoki.

Serwis specjalny 33. FPFF w Gdyni

Minął właśnie drugi dzień festiwalu, zobaczyłem siedem filmów i każdy z nich moim zdaniem jest godny polecenia. Były to "Okazja", "Ocalony", "Rubinowe gody", "Marta", "Raz, Dwa, Trzy", "Klinika" oraz "Dla Ciebie i Ognia".

UWAGA! Dalsza część tekstu może zdradzić widzom treść fabuły oraz zaskakujące zakończenia niektórych produkcji.

Okazja (27’)
reż. Krzysztof Ryczek
Film pod względem zdjęć może nienajlepszy i zdarzały się dłużące sceny jedzenia dżemu czy częstowania kanapką, ale autorów należy pochwalić za scenariusz i częste zwroty akcji. Film opowiada o młodych mieszkańcach Opola mających styk z narkotykami, jest barwny w przekręty dilerskie i oszukiwanie swoich znajomych.
Moja ocena: 3+

Ocalony (26’)
reż. Alan Uran
Bardzo dobra ekranizacja wspomnień polskiego poety – Tadeusza Różewicza. Akcja filmu odbywa się jesienią 1944 i ukazuje tęsknotę, poświęcenie, wiarę oraz miłość w bardzo trudnych dla bohaterów warunkach. Wielki plus dla wrocławskich twórców za podjęcie trudnego zadania i wykonanie go niemalże perfekcyjnie.
Moja ocena: 4+

Rubinowe gody (44’)
reż. Andrzej Mańkowski
Gdyńska produkcja opowiadającą historię bogatą w uśmiech, ale również w chwilę zastanowienia - z przewagą na to pierwsze. Komedia opowiada o małżeństwie Ani (mistrzyni karate) wraz z pianistą Mundkiem. Czasy nie są za dobre, więc trzeba chwytać się takiej roboty - jaka jest, więc Mundek zaczyna nagrywać ścieżkę dźwiękową do animowanych filmów porno. Odgłosy wydobywające się z ich mieszkania w czasie nieobecności Ani bardzo niepokoją sąsiadów, co za sobą ciągnie wiele śmiesznych sytuacji.
Moja ocena: 5

Marta (54’)
reż. Adam Uryniak
Historia dziewczyny z Krakowa o imieniu Marta. Ciągłe problemy w kolejnej pracy oraz w kolejnej miłości przeplatające się ze sobą. Bardzo dobrze nakręcona, ciekawa i wciągająca, a przede wszystkim często ukazująca uśmiech na twarzach widzów romantyczna komedia.
Moja ocena: 5

Raz, dwa, trzy (26’)
reż. Aleksandra Ząb
Młoda kobieta w wypadku samochodowym traci męża, dziecko i… pamięć. Nie wie co ze sobą zrobić, stara się przypomnieć kim jest i co do kogo czuje za pomocą zdjęć, lecz zdjęcia nie zawsze ukazują to, co było naprawdę. Ciekawy, choć bardzo smutny film z dającym do myślenia zakończeniem.
Moja ocena: 4-

Klinika (25’)
reż. Anna Maciejowska
Film opowiada o młodym człowieku, który trafia do bardzo nietypowej kliniki w której panują dziwne zasady. Przychodzi do niej całkowicie zdrowy, na rutynowe badania i w skutek „leczenia” staje się coraz bardziej chory zarówno fizycznie jak i psychicznie.
Moja ocena: 4

Dla Ciebie i Ognia (127’)
reż. Mateusz Jemioł, Tomasz Zasada
Najdłuższy z prezentowanych na festiwalu film niezależny, przez co trudno porównywać do z krótkometrażowymi pozycjami. Pokazuje wielki postęp gdańskich twórców, pełen profesjonalizm, świetny scenariusz, brawurowa gra aktorska i bardzo zaskakujące zakończenie.
Moja ocena: 5

Najbliższe seanse opisanych filmów:
Blok filmowy: Okazja, Ocalony, Rubinowe gody - 19 września (piątek) 12:30.
Blok filmowy: Marta, Raz dwa trzy, Klinika - 17 września (środa) 12:25 oraz 18 września (czwartek) 14:40
Dla Ciebie i Ognia - 17 września (środa) 18:00 oraz 18 września (czwartek) 20:15
MIEJSCE: kino Silver Screen w Gdyni

**


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kino Niezależne Na 33. Fpff

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto