Kolejny raz Trefl silniejszy w derbach! Asseco Prokom Gdynia 72:73 Trefl Sopot [zdjęcia]

kamila_sojka
Trefl Sopot po dwóch kwartach przegrywał siedmioma punktami, ale później odrobił stratę i wygrał z Asseco Prokomem Gdynia jednym punktem.

Drugim meczem w "szóstkach" był wyjazd Trefla do Gdyni. W Hali Sportowo-Widowiskowej w niedzielę o godzinie 15 spotkały się drużyny z szczytu tabeli. Obecny Mistrz Polski  w osłabiony składzie, po odejściu Łukasza Koszarka, gościł wicemistrza na swoim parkiecie.

Od samego początku do końca meczu w Gdyni była wyrównana walka, większość minut z gry prowadzili goście. Ostatnie sekundy w meczu na tablicy widniał wynik 72:71 dla Asseco, niecelny rzut Michała Michalaka i dobitka w ostatniej sekundzie Lorinzy Harringtona dała zwycięstwo drużynie z Sopotu.

Asseco Prokom Gdynia 72:73 Trefl Sopot

(14:14, 18:11, 21:25, 19:23)

Asseco ProkomGdynia: Witka 14, Zamojski 13, Mahalbasić 10, Szczotka 9, Hrycaniuk 8, Śnieg 7, Ponitka 7, Pamuła 4, Roszyk 0.