Koniec marzeń o medalu. Polska 2:3 Bułgaria [zdjęcia]

Chauvet Yannick
W barażu o ćwierćfinał Mistrzostw Europy 2013 Polska prowadziła z Bułgarią 2:0, ale dała Bułgarom wyrównać i ostatecznie wygrać 3:2.

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię.

Mecz zaczął się dla Polski idealnie, w dwóch pierwszych setach grali bardzo dobrze, nie pozwalali Bułgarom na wiele i pewnie prowadzili 2:0. Polascy siatkarze szczególnie dobrze grali skrzydłami i byli zabójczo skuteczni. W pierwszym secie skuteczność na poziomie 83 proc., a w drugim 73 proc. to klasa światowa.

Jednak w trzeciej odsłonie przyszło załamanie, Polacy z szatni wyszli jakby śnięci, a może po prostu za bardzo uwierzyli w swoje możliwości. Pewne jest, że z minuty na minutę rozkręcał się Cwetan Sokołow, który dosłownie niszczył polski blok, a Bułgarzy wygrali 25:20. Podobnie było w czwartym secie, zakończonym 25:22.

W tie-breaku cały czas było bardzo równo, ale w kluczowych momentach zawiódł Bartosz Kurek, było dramatycznie, ale ostatecznie wygrali go Bułgarzy 18:16 i to oni zagrają dzisiaj z Niemcami w ćwierćfinale. Polacy kończą turniej na miejscach 9-12, co można uznać za porażkę.