Korona Kielce - Arka Gdynia 1:0

Piotr Wiśniewski
Tomasz Bołt
Samą walką meczu nie da się wygrać. Choć gdynianie zagrali ambitniej niż w spotkaniu z Ruchem to i tak przegrali w Kielcach. Korona wygrała 1:0 po bramce w 20. minucie spotkania. Arka coraz bliżej 1. ligi. Zresztą jeśli zespół nie potrafi wygrać meczu na wyjeździe to ciężko myśleć o utrzymaniu. Za tydzień gdynianie zagrają na własnym stadionie z Polonią Bytom.

Korona Kielce - Arka Gdynia 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Stano (20)

Korona: Szamotulski - Golański (62' Markiewicz), Hernani, Stano, Lisowski, Sobolewski (78' Dirceu), Jovanović, Lech, Bąk (61' Puri), Edi, Janczyk.

Arka: Zoch - Wilczyński, Szmatiuk, Rozić, Noll, Czoska, Zawistowski (41' Ivanovski), Siebert, Bożok, Bednarek (73' Siemaszko), Labukas (46' Burkhardt).

Żółte kartki: Stano, Jovanović, Lisowski (Korona) oraz Wilczyński, Zawistowski, Siebert (Arka).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Kibice piłkarscy ripostują. Protest na meczach!

90+5 min. - Koniec meczu. Korona wygrywa 1:0. Arka coraz bliżej 1. ligi.

90+1 min. - Strzał Ivanovskiego po ziemi broni Szamotulski.

90 min. - Mecz potrwa jeszcze cztery minuty.

90 min. - Edi z wolnego mocno i niecelnie.

88 min. - Puri w natarciu na bramkę Arki, ale powstrzymany przez gdyńskich obrońców.

84 min. - Dobra okazja Arki. Piłkę w polu karnym otrzymał Siemaszko, ale w porę powstrzymał go Markiewicz.

82 min. - Przewrotką uderzał Siemaszko. Obok bramki.

79 min. - Zaskakujące uderzenie Burkhardta broni Szamotulski i rzut rożny dla Arki.

78 min. - Z boiska schodzi najlepszy piłkarz meczu - Paweł Sobolewski, którego zastępuje Dirceu.

74 min. - Kapitalna akcja Sobolewskiego, który na pełnej szybkości minął kilka zawodników Arki, wpadł z piłką w pole karne, dogrywał do partnerów z drużyny, ale niecelnie.

73 min. - Ostatnia zmiana w Arce. W miejsce Roberta Bednarka wchodzi Rafał Siemaszko.

71 min. - Ależ nieporozumienie w szeregach Arki. Zoch nie zrozumiał z Wilczyńskim, ale na szczęście w porę interweniował gdyński bramkarz.

69 min. - Sobolewski z rzutu wolnego. Piłka leci w sam środek bramki Arki. Zoch nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

67 min. - Podanie do Burkhardta, ale dobrze ten zamiar przeczytał Grzegorz Szamotulski.

63 min. - Kolejna zmiana w Koronie. Markiewicz wchodzi, a Golański schodzi.

62 min. - Zmiana w Koronie. Puri za Bąka.

59 min. - Ivanovski próbował przedrzeć się pod bramkę Korony, ale skuteczną interwencją powstrzymał go Lech.

55 min. - Przy próbie interwencji Rozić zagrywał piłkę ręką.

52 min. - Wrzutka Ediego z rzutu rożnego, błąd Zocha, ale na szczęście na posterunku Siebert, który ratuje Arkę przed utratą drugiej bramki.

50 min. - Z narożnika pola karnego strzelał niepilnowany Burkhardt. Piłka poszybowała jednak metr obok bramki.

48 min. - Edi do Lecha z pierwszej piłki. Futbolówka w rękach Hieronima Zocha.

46 min. - Druga połowa meczu. W miejsce Labukasa wchodzi Filip Burkhardt. Zejście Litwina wymuszone było kontuzją.

45+4 min. - Ostatni gwizdek Szymona Marciniaka w pierwszej połowie. Korona prowadzi 1:0.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 180 sekund.

44 min. - Do prostopadłego podania doszedł Edi. Zagrał piłkę do Lecha, ale ten pogubił się w dryblingu.

41 min. - Pierwsza zmiana w Arce. Ivanovski za Zawistowskiego.

37 min. - Szamotulski świetnie przeczytał podanie Nolla do Bożoka i skuteczną interwencją uprzedził pomocnika Arki.

35 min. - Dobre dośrodkowanie Pawła Zawistowskiego z rzutu rożnego. Do piłki nie dochodzi żaden z gdynian.

33 min. - Miękka wrzutka Zawistowskiego, pytanie jednak tylko do kogo?

32 min. - Korona umiejętnie rozciąga grę, wciągając piłkarzy Arki na własną połowę.

28 min. - Po faulu na Bożoku żółtą kartką ukarany Jovanović.

24 min. - Potężnie z wolnego huknął Noll. Bardzo dobra interwencja golkipera gospodarzy.

23min. - Z rzutu wolnego strzelał Zawistowski. Niepewna interwencja Szamotulskiego i rzut rożny dla Arki.

20 min. 1:0 dla Korony. Spóźniona interwencja Zocha. Do piłki zagranej z rzutu wolnego przez Sobolewskiego doszedł Stano i główką zdobył pierwszą bramkę w tym meczu.

18 min. - Szmatiuk próbował strącić piłkę głową po zagraniu z rzutu wolnego, ale nie doszedł do tego podania.

16 min. - Kolejne "żółtko" dla piłkarza Arki. Tym razem ukarany został Paweł Czoska.

15 min. - Na czystą pozycję wychodził Paweł Sobolewski. Wilczyński musiał ratować się faulem, po którym otrzymał żółtą kartkę.

14 min. - Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Ediego ląduje w rękach Zocha.

10 min. - Dobra akcja Arki. Z piłką pognał Labukas. Strzał napastnika Arki zablokował Pavol Stano.

8 min. - Sprytnie gdynianie rozegrali rzut wolny. Z piłką w pole karne wpadł Bożok, tam dopadł do niej Ante Rozić, ale został zablokowany.

6 min. - Niekryty Lech uderza zza pola karnego. Niecelnie.

5 min. - Gdynianie na połowie Korony próbowali rozegrać akcję z pierwszej piłki. Niedokładnie zagrywał jednak Paweł Zawistowski.

2 min. - Pierwsza groźna akcja kielczan. Po dośrodkowaniu Jakuba Bąka niecelnie główkował Edi.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego.

Arka zagra w składzie: Zoch - Wilczyński, Szmatiuk, Rozić, Noll - Czoska, Siebert, Zawistowski, Bednarek - Bożok - Labukas.

W bramce Arki zadebiutuje dziś Hieronim Zoch. 21-letni zawodnik zajmie miejsce między słupkami za Marcelo Moretto, który udał się do Portugalii. Dla Zocha będzie to pierwsze spotkanie w ekstraklasie.