Koronawirus. Pomorskie: Ile osób jest zakażonych na Pomorzu? Liczba zakażonych od początku pandemii: 1 208 osób. Raport online 10.08.2020 r.

Redakcja
Kontrola sanitarna. Zdjęcie ilustracyjna Andrzej Szkocki/Polska Press
Koronawirus na Pomorzu – śledzimy sytuację na bieżąco. Jaki zasięg ma epidemia koronawirusa w Gdańsku i w regionie? W województwie pomorskim dotąd u 1 208 osób potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2! Sanepid codziennie aktualizuje dane dotyczące osób, u których podejrzewane jest zakażenie. Ile osób wyzdrowiało, ile mamy aktywnych zakażeń w regionie? Raport aktualizujemy na bieżąco. Sprawdź, jakie objawy wskazują na podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Koronawirus na Pomorzu - aktualizowane na podstawie danych sanepidu:

 • 1 208 - u tylu osób stwierdzono zakażenie koronawirusem na Pomorzu;
 • 44 - tyle osób jest hospitalizowanych z powodu rozpoznania zakażenia;
 • 377 - tyle osób z zakażeniem przebywa w izolacji domowej;
 • 39 - tyle osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem;
 • 700 - tyle osób wyzdrowiało;
 • 1 559 - tyle próbek zbadano w ostatnich 24 godzinach dla województwa pomorskiego.
 • 134 569 - tyle testów wykonano do tej pory na Pomorzu.
 • Osoby
  zainfekowane
  52 410
 • Ofiary
  śmiertelne
  1 809
 • Osoby
  hospitalizowane
  1 929
 • Osoby w
  kwarantannie
  104 167
 • Osoby
  wyzdrowiałe
  36 877

Zaktualizowano: 10 sierpnia, godz. 10:33, Ministerstwo Zdrowia

RAPORT Z POMORZA 10.08.2020 r.

11:05

48 nowych przypadków koronawirusa na Pomorzu. Wirusa potwierdzono u:

14 osób z Gdańska (mężczyzny w wieku starszym, 6 kobiet i 4 mężczyzn w wieku średnim oraz 2 kobiet i mężczyzny w młodym wieku).
7 osób z powiatu wejherowskiego - 2 kobiet i 3 mężczyzn w średnim wieku oraz 2 kobiet w młodym wieku
5 osób z Gdyni. To mężczyzna w średnim wieku, kobieta i 2 mężczyzn w młodym wieku oraz nastolatka.
4 osób z powiatu puckiego – 3 kobiet odpowiednio w w starszym, średnim i młodym wieku oraz u chłopca.
4 osób z pow. sztumskiego (kobiet w starszym wieku i średnim wieku oraz młodego mężczyzny).
2 osób z pow. gdańskiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku),
2 mężczyzn w starszym i średnim wieku z pow. kościerskiego,
2 mężczyzn w starszym i średnim wieku z pow. kwidzyńskiego,
2 młodych mężczyzn z Słupska,
1 młodej kobiety z Sopotu,
1 młodego mężczyzny z pow. lęborskiego.
1 kobiety w średnim wieku z pow. starogardzkiego
1 mężczyzny w średnim wieku z pow. tczewskiego
1 nastolatki z pow. nowodworskiego,
1 kobiety w średnim wieku z pow. słupskiego,

RAPORT Z POMORZA 9.08.2020 r.

11:15

40 nowych przypadków koronawirusa na Pomorzu. Wirusa potwierdzono u:

 • 12 osób z Gdańska (mężczyzny w starszym wieku, dwóch kobiet i mężczyzny w średnim wieku, trzech kobiet i dwóch mężczyzn w młodym wieku, nastolatki oraz dziewczynki i chłopca);
 • 5 osób z powiatu gdańskiego (dwóch kobiet i mężczyzny w średnim wieku oraz dziewczynki i chłopca);
 • 9 osób z powiatu wejherowskiego (kobiety i mężczyzny w starszym wieku, dwóch kobiet i dwóch mężczyzn w średnim wieku, kobiety i dwóch mężczyzn w młodym wieku);
 • 5 osób ze Słupska (trzech kobiet w starszym wieku, kobiety i mężczyzny w średnim wieku);
 • 3 osób z powiatu puckiego (kobiet w średnim i młodym wieku oraz chłopca);
 • 1 osoby z powiatu lęborskiego (mężczyzny w średnim wieku);
 • 1 osoby z powiatu starogardzkiego (kobiety w starszym wieku);
 • 1 osoby z powiatu słupskiego (kobiety w średnim wieku);
 • 1 osoby z powiatu kwidzyńskiego (kobiety w średnim wieku);
 • 1 osoby z Gdyni (młodego mężczyzny);
 • 1 osoby z Sopotu (mężczyzny w starszym wieku).

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 8.08.2020 r.

10:30

53 nowe przypadki koronawirusa na Pomorzu. Wirusa potwierdzono u:

 • 20 osób z powiatu kartuskiego (5 kobiet w średnim wieku, 2 mężczyzn w średnim wieku, 6 mlodych kobiet, 7 młodych mężczyzn),
 • 12 osób z Gdańska (starszy mężczyza, 3 kobiety w średnim wieku, 2 mężczyzn w średnim wieku, 3 młode kobiety, 2 młodych mężczyzn, chłopiec),
 • 9 osób z powiatu wejherowskiego (starsza kobieta, 3 kobiety w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku, młody mężczyzna, nastolatka, 2 natolatków),
 • 4 osób z Gdyni (3 kobiety w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku),
 • 3 osób z powiatu starogardzkiego (2 mężczyzn w średnim wieku, nastolatka),
 • 2 osób z powiatu puckiego (starsza kobieta, starszy mężczyzna),
 • 1 osoby z powiatu gdańskiego (kobieta w średnim wieku),
 • 1 osoby ze Słupska (starszy mężczyzna),
 • 1 osoby z powiatu chojnickiego (młody mężczyzna).

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 7.08.2020 r.

19:00

Szpitale Pomorskie: W związku ze stwierdzeniem zakażeniem COVID-19 u jednego z pacjentów Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie, od dzisiaj przez najbliższy tydzień wstrzymano przyjęcia pacjentów na ten oddział szpitalny. W ramach Szpitali Pomorskich, pacjenci wymagający hospitalizacji na oddziale ortopedii, będą kierowani do Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Obecnie trwa postępowanie epidemiologiczne. Wszystkie te osoby, które miały kontakt z pacjentem, przejdą w najbliższym czasie testy na obecność koronawirusa.10:40

41 nowych przypadków koronawirusa w Pomorskiem: 18 osób z Gdańska, 6 osób z Gdyni, 4 osoby z powiatu kartuskiego, 4 osoby z powiatu puckiego, 2 osoby z powiatu gdańskiego, 2 osoby z powiatu starogardzkiego, 2 osoby z powiatu kościerskiego 1 osoba z powiatu chojnickiego, 1 osoba z powiatu lęborskiego oraz 1 z powiatu słupskiego.

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 6.08.2020 r.

10:40

Wtorek, 6.08. 2020 r. W województwie pomorskim odnotowano 29 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wirusa zdiagnozowano u 12 osób z Gdańska (kobieta w starszym wieku, 3 kobiety i 2 mężczyzn w średnim wieku oraz 3 kobiety i 3 mężczyzn w młodym wieku), 4 z Sopotu (2 kobiety i mężczyzna w śr. oraz kobieta w mł. wieku), 3 osoby z powiatu wejherowskiego (2 młode kobiety i mężczyzna w śr. wieku), 2 kobiety w średnim wieku z miasta Słupsk, kobieta w śr. w. i nastolatek z powiatu kartuskiego; mężczyzna w śr. w. i młoda kobieta z p.sztumskiego; mężczyzna w śr. w. z p.malborskiego; nastolatka z p.tczewskiego; mężczyzna w śr. w. z powiatu starogardzkiego i młoda kobieta z m.Gdyni. Nowe zakażenia także u 2 kobiet w śr. w. z m. Słupsk.

RAPORT Z POMORZA 5.08.2020 r.

10:40

W poniedziałek, 5.08. 2020 r. odnotowano 640 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 17 dotyczy województwa pomorskiego. Wykryto nowe ognisko koronawirusa związane z ośrodkiem sportowym w powiecie puckim.

Zakażonych jest: 7 osób z Gdańska (kobieta w średnim wieku, 3 mężczyzn w średnim wieku, 3 młode kobiety), 3 osoby z Gdyni (starszy mężczyzna, młoda kobieta, młody mężczyzna), 2 osoby z powiatu wejherowskiego (młoda kobieta, młody mężczyzna), 2 osoby z powiatu puckiego (mężczyzna w średnim wieku i chłopiec), 2 osoby z powiatu gdańskiego (mężczyzna w średnim wieku i dziewczynka), 1 osoba z powiatu tczewskiego (młody mężczyzna).

Łącznie na Pomorzu jest 997 osób zakażonych koronawirusem.

RAPORT Z POMORZA 4.08.2020 r.

11:00

We wtorek, 4.08.2020 odnotowano 680 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 17 dotyczy województwa pomorskiego. Są to m.in. osoby powiązane z ogniskami w Treflu i imprezą na katamaranie.

Zakażonych jest 6 osób z Gdańska (mężczyzny w starszym wieku, kobiety i mężczyzny w średnim wieku oraz kobiety i 2 mężczyzn w młodym wieku), 4 osoby z Gdyni (kobiety i mężczyzny w starszym wieku i 2 kobiet w śr. wieku) oraz mężczyzny w średnim wieku i 2 kobiet w młodym wieku z powiatu słupskiego. Nowe zakażenia potwierdzono także u kobiet w śr. wieku z Sopotu i z powiatu wejherowskiego, mężczyzny w średnim wieku z powiatu człuchowskiego oraz młodej kobiety z powiatu starogardzkiego.

RAPORT Z POMORZA 3.08.2020 r.

11:00

W poniedziałek, 3.08.2020, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 575 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Niestety, aż 20 z nich dotyczy Pomorza.

Najwięcej, bo aż 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem związanych jest z ogniskiem wśród pracowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Jastarni, w powiecie puckim. Jeszcze wczoraj, 2.08.2020, Sanepid informował, że wirusem SARS-CoV-2 zakażone są co najmniej dwie osoby związane z "wodniakami". Dziś liczba ta wzrasta do 12.

RAPORT Z POMORZA 2.08.2020 r.

10:40

24 nowe przypadki koronawirusa w woj. pomorskim rozpoznano u 14 osób z Gdańska (w tym 5 kobiet i 4 mężczyzn w młodym wieku – red.), dwóch mężczyzn w średnim wieku i mężczyzny w młodym wieku z powiatu tczewskiego oraz młodej kobiety i młodego mężczyzny z powiatu kartuskiego. - Potwierdzono także nowe zakażenia u młodej kobiety z powiatu słupskiego, młodej kobiety z pow. gdańskiego, młodego mężczyzny ze Słupska, kobiety w średnim wieku z powiatu wejherowskiego oraz mężczyzny w średnim wieku z Gdyni. Wyzdrowiała jedna osoba.

RAPORT Z POMORZA 1.08.2020 r.

10:40

Potwierdzono 17 nowych przypadków u 9 os. z Gdańska (kobiety i mężczyzny w starszym wieku; kobiety i 4 mężczyzn w średnim oraz kobiety i mężczyzny w młodym wieku); 4 osoby z Gdyni (2 kobiety i mężczyzna w młodym wieku oraz mężczyzna w śr.ednim wieku). A także u kobiet w średnim i młodym wieku z powiatu puckiego; kobiety w średnim wieku z Sopotu oraz mężczyzny w średnim wieku z powiatu wejherowskiego. Liczba potwierdzonych przypadków w woj. pomorskim wynosi 919.

Młode kobiety z Gdańska i powiatu puckiego powiązane są z ogniskami odpowiednio: w drużynie sportowej i nowym ogniskiem wśród ratowników wodnych (łącznie 2 os.). 5 os z Gdańska i 1 z Gdyni pozostawały w kwarantannie. Pozostałe nie były objęte żadną formą nadzoru - powroty z podróży, spotkania towarzyskie.

RAPORT Z POMORZA 31.07.2020 r.

10:40

15 nowych przypadków - 7 osób z Gdańska (2 kobiety i mężczyzna w średnim wieku oraz 2 kobiet i 2 mężczyzn w młodszym wieku); mężczyzna w średnim i młodszym wieku z Gdyni, młoda kobieta i chłopiec z powiatu słupskiego oraz kobieta w średnim wieku z miasta Słupsk.

Potwierdzono także nowe zakażenia u młodego mężczyzny z powiatu tczewskiego; mężczyzny w śr. wieku z p.starogardzkiego i kobiety w starszym wielu z p.wejherowskiego.

Mężczyzna w średnim wieku z Gdyni i osoby z powiatu słupskiego powiązane są z ogniskiem odpowiednio: imprezą na katamaranie i ogniskiem w firmie produkcyjnej (pozostawały w kwarantannie). Pozostałe os. spoza kwarantanny i nadzoru epidemiologicznego - powroty z podróży krajowych i zagranicznych, spotkania towarzyskie.

RAPORT Z POMORZA 30.07.2020 r.

10:50

12 nowych przypadków koronawirusa na Pomorzu! Obecność wirusa SARS-CoV-2 w Gdańsku (3), w Gdyni (2), w Sopocie (2) i w Słupsku (1). Potwierdzono także zakażenie koronawirusem u jednej osoby w powiecie gdańskim, jeden w powiecie kartuskim i u dwóch osób z powiatu słupskiego.

RAPORT Z POMORZA 29.07.2020 r.

10:50

28 nowych przypadków koronawirusa na Pomorzu! Obecność wirusa SARS-CoV-2 w Gdańsku (12), powiecie tczewskim (5), powiecie malborskim (5), Słupsku (2), powiecie puckim (2), Gdyni (1) i powiecie wejherowskim (1).

Potwierdzone wyniki dotyczą nastolatków, osób młodych, w średnim wieku oraz osoby starszej. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim wzrosła do 875.

RAPORT Z POMORZA 28.07.2020 r.

- W województwie pomorskim potwierdzono 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Obecność wirusa SARS-CoV-2 wykryto u ośmiu osób z Gdańska (dwóch kobiet w średnim wieku, dwóch kobiet i trzech mężczyzn w młodym wieku oraz nastolatki), czterech osób z Gdyni (mężczyzny w średnim wieku, dwóch kobiet i mężczyzny w młodym wieku), młodego mężczyzny z Sopotu i dwóch kobiet w średnim wieku ze Słupska i powiatu wejherowskiego - informuje Tomasz Augustyniak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Czytaj także

Ogniska zakażenia wirusem Sars- CoV-2 w województwie pomorskim
Sanepid o sytuacji w ogniskach zakażenia wirusem Sars- CoV-2 w województwie pomorskim:

 • ognisko w jednostce wojskowej – ogółem 37 przypadki zakażenia, powiat pucki,
 • ognisko rodzinne w województwie zachodniopomorskim/pomorskim, związane z zakładem pracy – ogółem 28 przypadków zakażenia (w tym 25 pracowników), powiat słupski, miasto Słupsk, powiat sławieński,
 • ognisko związane z udziałem w rejsie Big Boat Party – ogółem 25 przypadków zakażenia w Polsce, w województwie pomorskim – ogółem 15 przypadków, 6 miasto Gdańsk, 8 miasto Gdynia, 1 miasto Sopot (potwierdzone są również przypadki z województw zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego oraz mazowieckiego, dochodzenie epidemiologiczne w toku),
 • ognisko związane z klubem sportowym - ogółem 8 przypadków zakażenia, w tym 6 osób z klubu, miasto Sopot, miasto Gdańsk.

RAPORT Z POMORZA 27.07.2020 r.

W poniedziałek potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 3 osób z województwa pomorskiego. Wszyscy są z Gdańska. Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych oraz osoby w średnim wieku. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 832.

RAPORT Z POMORZA 26.07.2020 r.

W niedzielę, 26 lipca, potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 19 osób z województwa pomorskiego (powiat tczewski - 2, m. Gdańsk – 5, powiat słupski – 5, m. Słupsk – 2, powiat kartuski - 5).

RAPORT Z POMORZA 25.07.2020 r.

W sobotę, 25 lipca, pomorskie służby sanitarne poinformowały o aż 23 nowych zakażeniach w regionie. Obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono w następujących miastach i powiatach: Gdynia – 7, Gdańsk – 6, powiat słupski – 3, Słupsk – 2, powiat pucki –3, powiat wejherowski –1, Sopot – 1).

Jak informuje na Twitterze Tomasz Augustyniak, szef Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, przypadki z Gdyni, Sopotu i dwa z Gdańska zaliczane są do ogniska związanego z imprezą na katamaranie (łącznie to już 17 przypadków zakażeń).

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 24.07.2020 r.

Zanotowano 9 nowych przypadków koronawirusa w naszym regionie. Dotyczą one: młodej kobiety i 2 mężczyzn w średnim wieku z Gdańska, kobiety i mężczyzny w średnim wieku z powiatu słupskiego, kobiet w starszym i w średnim wieku z powiatu wejherowskiego, mężczyzny w starszym wieku ze Słupska i kobiety w średnim wieku z powiatu puckiego.

RAPORT Z POMORZA 23.07.2020 r.

Cztery nowe przypadki koronawirusa w naszym regionie.
Dotyczą one:

 • kobiety w starszym wieku z powiatu tczewskiego, która była poddana hospitalizacji
 • kobiety w średnim wieku z powiatu lęborskiego, która była na kwarantannie po wykryciu ogniska w jednostce wojskowej w powiecie puckim
 • mężczyzny w średnim wieku (nadzór epidemiologiczny)
 • dziewczynki z Gdańska (hospitalizacja)

RAPORT Z POMORZA 22.07.2020 r.

10:55

 • nowe zakażone osoby to: czterej mężczyźni w średnim wieku i jeden mężczyzna w młodym wieku z powiatu puckiego, dwie kobiety w starszym wieku z Gdańska, mężczyzna w starszym wieku i mężczyzna z młodym wieku z Gdyni, mężczyzna w starszym wieku z powiatu gdańskiego, mężczyzna w starszym wieku z powiatu malborskiego, kobieta w starszym wieku z powiatu tczewskiego, kobieta w młodym wieku z powiatu słupskiego.

RAPORT Z POMORZA 21.07.2020 r.

10:55

 • Trzy spośród 15 osób zostały poddane hospitalizacji, stan zdrowia pozostałych osób, u których potwierdzono obecność wirusa Sars- CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska - informują służby sanitarne

RAPORT Z POMORZA 21.07.2020 r.

10:55

 • Trzy spośród 15 osób zostały poddane hospitalizacji, stan zdrowia pozostałych osób, u których potwierdzono obecność wirusa Sars- CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska - informują służby sanitarne

10:40

15 nowych zakażeń w województwie pomorskim! Najwięcej w powiecie słupskim i w Słupsku.

Jak podaje Tomasz Augustyniak, zakażenia z powiatu słupskiego i ze Słupska zaliczane są do ogniska zakażeń w zakładzie produkcyjnym (osoby w nadzorze epidemiologicznym lub kwarantannie). Osoby zakażone z powiatu.puckiego objęte były nadzorem epidemiologicznym w związku z zakażeniem w jednostce wojskowej. Pozostałe przypadki związane są z odwiedzinami rodziny i weselem poza województwem.

Do tej pory na Pomorzu rozpoznano 761 przypadków koronawirusa.

RAPORT Z POMORZA 20.07.2020 r.

13:10

 • W ciągu ostatniej doby odnotowaliśmy cztery wyzdrowienia. Obecnie rejestrujemy w województwie pomorskim 84 aktywne przypadki zakażeń - informuje Tomasz Augustyniak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

11:15

W poniedziałek, 20.07.2020, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 279 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Niestety, jeden z nich dotyczy Pomorza. Chodzi o mężczyznę w starszym wieku z powiatu wejherowskiego.

RAPORT Z POMORZA 19.07.2020 r.

10:40

Na Pomorzu w niedzielę potwierdzono 4 nowe zakażenia koronawirusem. Jak informuje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak, nowe przypadki dotyczą mieszkańców: Gdańska, Gdyni, powiatu sztumskiego i powiatu słupskiego.

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 18.07.2020 r.

10:40

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 15 osób z województwa pomorskiego:

 • powiat pucki – 9 osób,
 • powiat słupski – 2 osoby,
 • Gdańsk – 2 osoby,
 • powiat wejherowski – 1 osoba,
 • powiat kartuski – 1 osoba.

Potwierdzone wyniki dotyczą dzieci, osób młodych oraz w średnim wieku.

Jednocześnie sanepid poinformował o śmierci pacjentki ze szpitala w Gdańsku, która miała choroby współistniejące.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 741.

RAPORT Z POMORZA 17.07.2020 r.

10:40

Potwierdzono 8 kolejnych zakażeń koronawirusem na Pomorzu.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak podaje, że nowe zakażone osoby w województwie pomorskim to:

 • trzech mężczyzn w średnim wieku z powiatu puckiego,
 • starsza kobieta i nastolatka z powiatu sztumskiego,
 • kobieta w średnim wieku z powiatu słupskiego,
 • dziewczynka z powiatu bytowskiego,
 • mężczyzna w średnim wieku z Gdańska.

– Osoby z powiatu puckiego objęte były kwarantanną w związku z ogniskiem w jednostce wojskowej; osoby z powiatu sztumskiego w związku z ogniskiem na pielgrzymce poza województwem; osoba z powiatu słupskiego powiązana jest z ogniskiem w szpitalu/rodzinnym, a nowy przypadek z Gdańska związany jest z ogniskiem na weselu poza obszarem województwa – informuje Tomasz Augustyniak.

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 16.07.2020 r.

10:35

 • W czwartek potwierdzono 3 nowe przypadki koronawirusa na Pomorzu u kobiety w starszym wieku z p.słupskiego; mężczyzny w starszym wieku z p. sztumskiego oraz kobiety w śr. wieku z Gdyni - poinformował Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

W przypadku osoby z pow. sztumskiego chodzi o ognisko związane z pielgrzymką do Lichenia.

Obecnie w woj. pomorskim są 3 aktywne ogniska koronawirusa:

 • w Słupsku - powiązane ze szpitalem i rodzinami osób pracujących w szpitalu,
 • w jednostce wojskowej z powiatu puckiego,
 • nowe ognisko w powiecie sztumskim związane z pielgrzymką.

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 14.07.2020 r.

10:35

We wtorek, pomorskie służby sanitarne potwierdziły dwa, kolejne przypadki zakażeń koronawirusem. Patogen został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi u mieszkańców Słupska i pow. puckiego.

RAPORT Z POMORZA 13.07.2020 r.

10:40

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego (powiat bytowski – 2). Potwierdzone wyniki dotyczą osób w średnim wieku. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 713.

RAPORT Z POMORZA 12.07.2020 r.

11:40

W niedzielę, 12.07.2020, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 370 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Niestety, pięć z nich dotyczy Pomorza. Chorobę COVID-19 wykryto u dwóch osób z Gdańska i po jednej osobie z powiatów: słupskiego, bytowskiego i sztumskiego. - Ich stan zdrowia jest dobry - uspokaja pomorski Sanepid.

- Osoby z powiatu bytowskiego i słupskiego oraz chłopiec z Gdańska objęci byli kwarantanną po kontakcie z osobami zakażonymi. Kobiety z powiatu sztumskiego i Gdańska objęte były nadzorem epidemiologicznym - informuje Tomasz Augustyniak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

RAPORT Z POMORZA 11.07.2020 r.

10:30

Cztery nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w sobotę 11.07.2020 r. na Pomorzu. Koronawirusa potwierdzono u:

2 kobiet w średnim wieku z Gdańska i powiatu słupskiego oraz 2 mężczyzn w średnim wieku z powiatów bytowskiego i puckiego.

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 10.07.2020 r.

10:30

Aż 9 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono w piątek 10.07.2020 r. na Pomorzu. Najwięcej nowych przypadków (7) to mężczyźni z jednostki wojskowej w powiecie puckim. Kolejne dwie osoby to gdańszczanie.

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 9.07.2020 r.

10:30

Ministerstwo Zdrowia nie potwierdziło nowych przypadków zakażeń w czwartek 9 lipca rano. Jak się dowiadujemy, odnotowano tymczasem 5 nowych wyzdrowień.

RAPORT Z POMORZA 8.07.2020 r.

10:30

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 3 nowe przypadki koronawirusa w województwie pomorskim: u mężczyzny w średnim wieku z powiatu słupskiego (kwarantanna, ognisko zakażeń), mężczyzny w średnim wieku z powiatu puckiego (nadzór epidemiologiczny) i młodej kobiety z Gdańska (kwarantanna, ognisko związane ze spotkaniem towarzyskim). Łącznie na Pomorzu jest 693 zakażonych koronawirusem.

RAPORT Z POMORZA 7.07.2020 r.

10:30

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2 nowe przypadki koronawirusa w Pomorskiem: u kobiety w starszym wieku z powiatu bytowskiego i mężczyzny w starszym wieku z powiatu słupskiego. Oboje objęci byli kwarantanną w związku z ogniskiem zakażeń.

RAPORT Z POMORZA 6.07.2020 r.

10:30

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło jeden nowy przypadek koronowirusa na Pomorzu. Zakażenie zostało wykryte u mieszkanki pow. człuchowskiego. Kobieta jest hospitalizowana.

RAPORT Z POMORZA 5.07.2020 r.

10:30

2 nowe przypadki zakażeń koronawirusem na Pomorzu, 231 w Polsce. Nowe zakażenia wykryto u starszej kobiety ze Słupska (kwarantanna po kontakcie z osobą zakażoną) i u starszej kobiety z Gdańska (nadzór epidemiologiczny). Liczba potwierdzonych przypadków w województwie to obecnie 687.

RAPORT Z POMORZA 04.07.2020 r.

10:30

4 nowe przypadki zakażeń na Pomorzu, 314 nowych w Polsce. Nowe przypadki w województwie wykryto u kobiety i mężczyzny w starszym wieku ze Słupska (kwarantanna, ognisko szpitalne); mężczyzny w młodszym wieku z powiatu bytowskiego (kwarantanna) oraz mężczyzny w średnim wieku z Gdyni (nadzór epidemiologiczny).

RAPORT Z POMORZA 03.07.2020 r.

10:30

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego (powiat malborski – 1, m. Gdańsk – 1, m. Słupsk – 1, powiat słupski -1). Potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej oraz osób w średnim wieku. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim : 681.

RAPORT Z POMORZA 02.07.2020 r.

10:30

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak poinformował w czwartek 2 lipca, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 10 osób z województwa pomorskiego (powiat malborski –4, m. Gdańsk – 3, powiat gdański –1, m. Słupsk – 1, powiat słupski -1).

Potwierdzone wyniki dotyczą osób młodych oraz w średnim wieku.

RAPORT Z POMORZA 1.07.2020 r.

10:40

Od ostatniego komunikatu do chwili obecnej nie potwierdziliśmy nowych przypadków SARS-CoV-2 w województwie pomorskim. Liczba potwierdzonych dotąd przypadków w województwie wynosi 667 – poinformował Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

RAPORT Z POMORZA 30.06.2020 r.

10:30

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak poinformował we wtorek 30 czerwca, że koronawirusa wykryto u młodego mężczyzny z powiatu bytowskiego.

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 29.06.2020 r.

10:30

W poniedziałek 29.06.2020 r. potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 9 osób z województwa pomorskiego: u 3 osób ze Słupska (kobiety i mężczyzny w starszym i mężczyzny w średnim wieku); 3 osób z pow. bytowskiego (kobiety w średnim wieku i dwóch nastolatek); 2 osób z pow. malborskiego (kobiet w starszym i młodym wieku) oraz mężczyzny w młodym wieku z Gdańska.

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 28.06.2020 r.

10:50

W niedzielę sanepid podał, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego ( m. Sopot – 2, powiat bytowski –1, powiat nowodworski - 1.

RAPORT Z POMORZA 27.06.2020 r.

10:30

W sobotę 27.06.2020 potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego. To mieszkańcy powiatu malborskiego: kobieta i mężczyzna w starszym wieku, mężczyzny w średnim wieku oraz nastolatka - wszyscy objęci kwarantanną w związku z ogniskiem zakażeń.

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 26.06.2020 r.

10:30

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 285 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusa. Trzy z nich dotyczą województwa pomorskiego. Zakażone osoby to kobieta w średnim wieku ze Słupska, mężczyzna w średnim wieku z powiatu malborskiego oraz młody mężczyzna z powiatu kościerskiego. Wszystkie osoby były objęte kwarantanną po kontakcie z osobami zakażonymi.

RAPORT Z POMORZA 25.06.2020

17:30

W ciągu ostatniej doby odnotowaliśmy 3 wyzdrowienia. Obecnie rejestrujemy w województwie 91 aktywnych przypadków zakażeń - poinformował pomorski sanepid.

RAPORT Z POMORZA 25.06.2020

10:30

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejny raport dotyczący zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W całym kraju przybyło 298 nowych przypadków. Szczęśliwie na Pomorzu wirusa potwierdzono jedynie u 3 pacjentów. Nowe przypadki koronawirusa zostały zdiagnozowane u kobiety i mężczyzny pow. nowodworskiego i mieszkańca pow. malborskiego.

RAPORT Z POMORZA 24.06.2020

10:30

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 7 nowych przypadków koronawirusa na Pomorzu.

RAPORT Z POMORZA 23.06.2020

10:30

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak informuje, że spośród 19 osób na Pomorzu, u których w ciągu ostatniej doby stwierdzono zakażenie koronawirusem, aż 14 to mieszkańcy powiatu malborskiego. To 4 kobiety i 2. mężczyzn w starszym wieku oraz 6 kobiet i 2. mężczyzn w średnim wieku. Oprócz nich stwierdzono Covid-19 także u kobiety i mężczyzny w średnim wieku z powiatu bytowskiego; mężczyzny w średnim wieku z powiatu puckiego i Sopotu oraz młodej kobiety z powiatu chojnickiego. - Osoby z powiatu malborskiego objęte były kwarantanną i powiązane są z ogniskiem zakażeń w firmie produkcyjnej (ognisko rodzinne), osoby z p. bytowskiego były objęte nadzorem epidemiologicznym, pozostałe osoby były objęte kwarantanną po kontakcie zakażonymi - stwierdza Tomasz Augustyniak.

Nawet czterysta osób mogło zarazić się koronawirusem podczas rejsu promem Nova Star, który 14.06.2020 r. przypłynął z Nynashamn w Szwecji do Gdańska. Już na lądzie u jednego z pasażerów potwierdzono zakażenie. Służby sanitarno-epidemiologiczne starają się dotrzeć do reszty podróżnych.

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 22.06.2020

10:30

Służby sanitarne poinformowały w poniedziałek 22.06.2020 o 2 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Pomorzu. Testy dały pozytywny wynik tym razem w powiatach puckim i kartuskim.

- Potwierdzono 2 nowe przypadki koronawirusa w Pomorskiem u mężczyzny w starszym wieku z powiatu puckiego, który był hospitalizowany oraz młodej kobiety z pow. kartuskiego, która objęta była kwarantanną graniczną po podróży spoza obszaru Unii Europejskiej – relacjonuje Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 21.06.2020

11:00

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 12 osób z terenu województwa pomorskiego – 7 osób powiat kartuski, 2 osoby powiat bytowski, 1 osoba powiat malborski, 1 osoba miasto Gdańsk, 1 osoba powiat chojnicki. Stan zdrowia osób, u których potwierdzono obecność wirusa Sars- CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

RAPORT Z POMORZA 20.06.2020

10:00

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego (m. Gdańsk – 1, powiat malborski - 1). Potwierdzone wyniki dotyczą osób starszych. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim : 603.

RAPORT Z POMORZA 19.06.2020

10:00

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego (Gdańsk - 1, powiat chojnicki - 1). Potwierdzone wyniki dotyczą osoby młodej oraz w średnim wieku. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 601.

RAPORT Z POMORZA 18.06.2020

17:40

W ciągu ostatniej doby w województwie odnotowano 6 kolejnych wyzdrowień, co oznacza, że na chwilę obecną rejestrujemy 63 aktywnych przypadków zakażeń - poinformował pomorski sanepid.

11:00

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 3 osób z województwa pomorskiego (m.Gdańsk –2, powiat słupski - 1). Potwierdzone wyniki dotyczą dziecka i osób młodych. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 599.

RAPORT Z POMORZA 17.06.2020

11:00

 • 6 nowych przypadków koronawirusa w Pomorskiem. U 4 osób z Gdańska: kobiety i 2 mężczyzn w średnim wieku oraz dziewczynki, mężczyzny w starszym wieku z powiatu malborskiego oraz mężczyzny w średnim wieku z miasta Sopot. Liczba potwierdzonych przypadków w województwie to obecnie 596. Osoby z Gdańska, u których potwierdzono nowe zakażenia objęte komunikatem poddane były wcześniej kwarantannie po kontakcie z zakażonym. Nowe zakażenie z powiatu malborskiego dotyczy osoby objętej wcześniej nadzorem epidedmicznym, a z Sopotu osoby która powróciła do kraju z zagranicy – relacjonuje Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

RAPORT Z POMORZA 16.06.2020

11:00

Na Pomorzu odnotowano kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem (powiat wejherowski –1, powiat chojnicki -1). Potwierdzone wyniki dotyczą osoby starszej oraz w wieku nastoletnim.

RAPORT Z POMORZA 15.06.2020 r.

17:45

Z relacji Tomasza Augustyniaka, szefa pomorskiego sanepidu wynika, że nie ma nowych zakażeń koronawirusem na Pomorzu! "W ciągu ostatniej doby w województwie pomorskim odnotowano 2 kolejne wyzdrowienia, co oznacza, że na chwilę obecną rejestrujemy 72 aktywne przypadki zakażeń" - czytamy.

RAPORT Z POMORZA 15.06.2020 r.

10:30

Z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że nie ma nowych zakażeń koronawirusem na Pomorzu! Niestety zmarła 84-letnia pacjentka hospitalizowana w Gdańsku. Osoba miała choroby współistniejace.

RAPORT Z POMORZA 14.06.2020 r.

10:30

Do 588 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w woj. pomorskim. W niedzielę (14.06.2020) rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o jednym, nowym przypadku potwierdzonym na Pomorzu - kobiecie w średnim wieku z Gdańska.

Do tej pory na terenie kraju wirusem SARS-CoV-2 zakażonych zostało już 29 392 osób.

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 13.06.2020 r.

10:30

Ministerstwo Zdrowia informuje o 440 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 6 z nich dotyczy Pomorza: 3 osób z Gdańska (kobiety i mężczyzny w średnim wieku oraz dziewczynki), 2 osób z powiatu kościerskiego (mężczyzny w średnim wieku i dziewczynki), 1 osoby z powiatu wejherowskiego (mężczyzny w średnim wieku).

– Wszystkie osoby u których potwierdzono nowe zakażenia, objęte komunikatem, poddane były wcześniej kwarantannie. Nowe przypadki z Gdańska i powiatu kościerskiego związane są z ogniskiem rodzinnym (cukiernia), a przypadek z powiatu wejherowskiego dotyczy pracownika transgranicznego – poinformował Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w województwie pomorskim wzrosła do 587.

RAPORT Z POMORZA 12.06.2020

10:30

Ministerstwo Zdrowia informuje o 376 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Niestety, dwa z nich dotyczą Pomorza. Chodzi o kobietę w średnim wieku z powiatu kwidzyńskiego, objętą wcześniej nadzorem epidemiologicznym oraz dziewczynkę z powiatu kartuskiego, przebywającej na kwarantannie po kontakcie z zakażonym. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w województwie pomorskim wzrasta tym samym do 581.

RAPORT Z POMORZA 11.06.2020

18:40

W czwartek sanepid poinformował, że nie pojawiło się kolejne zakażenie koronawirusem w województwie. Wyzdrowiało już w sumie 461 osób. 15 jest hospitalizowanych, 66 przebywa w izolacji.

RAPORT Z POMORZA 10.06.2020

10:15

Jak informuje szef pomorskiego sanepidu Tomasz Augustyniak wszystkie 5 osób to mieszkańcy powiatu kościerskiego. To starsi kobieta i mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku, młoda kobieta oraz nastolatka. Wszystkie te osoby miały kontakt z osobą zakażoną koronawirusem z nowego ogniska chorobowego w pomorskiej sieci cukierni.

RAPORT Z POMORZA 9.06.2020

17:45

Ministerstwo Zdrowia informuje o 195 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Szczęśliwie żaden z nich nie dotyczy Pomorza.

10:20

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia nie przyniósł tym razem dobrych wiadomości. Na Pomorzu odnotowano pięć nowych przypadków koronawirusa, a wśród zakażonych jest kilkumiesięczna dziewczynka z Gdańska.

RAPORT Z POMORZA 8.06.2020

17:40

w województwie pomorskim nie stwierdzono nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 .

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pacjenta ze szpitala w Gdańsku, który miał choroby współistniejące.

RAPORT Z POMORZA 7.06.2020

17:40

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z województwa pomorskiego (powiat sztumski).

Potwierdzony wynik dotyczy osoby starszej.

RAPORT Z POMORZA 6.06.2020

17:45

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 kolejnej osoby z województwa pomorskiego (powiat kartuski). Wynik dotyczy osoby starszej.

10:00

Nowe zakażenia na Pomorzu. Pozytywny wynik na koronawirusa potwierdzono u trzech osób (powiat słupski – 2, powiat wejherowski -1).

Łącznie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 259 nowych zakażeniach w całym kraju.RAPORT Z POMORZA 5.06.2020

18:30

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku poinformowała w piątek, 5 czerwca, że 6 kolejnych osób na Pomorzu wyzdrowiało z COVID-19.

Nowe wyzdrowienia:

 • Gdańsk: 4 osoby,
 • powiat bytowski: 1 osoba,
 • powiat kartuski: 1 osoba.

Łącznie na Pomorzu z COVID-19 wyzdrowiały już 433 osoby.

17:30

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 233 nowe przypadki zakażenia koroanwirusem. Wśród nich jest 1 z województwa pomorskiego. To kobieta w średnim wieku z Gdańska. Łącznie na Pomorzu jest 564 zakażonych.

10:20

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 129 nowych przypadków koronawirusa i niestety trzy zakażenia zostały wykryte na Pomorzu. Chodzi o mieszkańców pow. kościerskiego i malborskiego. Smutne informacje płyną też z gdańskiego szpitala, gdzie zmarł pacjent z COVID-19.

RAPORT Z POMORZA 4.06.2020

17:45

Na Pomorzu koronawirusa potwierdzono u kolejnej osoby. To kobieta w średni wieku z Gdyni, objęta już wcześniej nadzorem epidemiologicznym.

RAPORT Z POMORZA 3.06.2020

10.05

Ministerstwo Zdrowia informuje o 150 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Szczęśliwie żaden z nich nie dotyczy Pomorza.

RAPORT Z POMORZA 2.06.2020

17.30

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 129 nowych przypadków koronawirusa. Szczęśliwie w popołudniowym zestawieniu nie ma zakażeń z Pomorza.

10.00

Potwierdzono 1 nowy przypadek koronawirusa w województwie pomorskim. Jest nim nastolatek z Gdańska, który przebywał na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną.

RAPORT Z POMORZA 1.06.2020

18.25

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego - poinformował rzecznik wojewody 1.06.2020 r. w popołudniowym komunikacie. - To kobieta z Gdańska i mężczyzna z powiatu malborskiego. Potwierdzony wynik tekstu dotyczy osób w średnim wieku.

Czytaj także

Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim wynosi obecnie 558.

10:30

Potwierdzono 3 nowe przypadki koronawirusa w Pomorskiem u 2 mężczyzn w średnim wieku z powiatu starogardzkiego przebywających wcześniej w kwarantannie granicznej oraz u kobiety w średnim wieku z pow. gdańskiego, będącej pod nadzorem epidemicznym.

RAPORT Z POMORZA 31.05.2020

17:50

Dobre informacje z pomorskiego Sanepidu - w ciągu ostatniej doby chorobę COVID-19 pokonało kolejnych pięć osób. W sumie w naszym regionie mamy już 404 ozdrowieńców.

17:30

Ministerstwo Zdrowia informuje o 104 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Szczęśliwie żaden z nich nie dotyczy Pomorza.

10:00

Na Pomorzu potwierdzono kolejny przypadek koronawirusa. Pozytywny wynik dotyczy osoby w średnim wieku z powiatu malborskiego.

W całym kraju odnotowano 115 nowych zakażeń. Zmarły też 3 kolejne osoby.RAPORT Z POMORZA 30.05.2020

18:00

W gdańskim szpitalu w sobotę 30.05.2020 r. zmarła 89-letnia kobieta z powiatu wejherowskiego, zakażona koronawirusem. Z komunikatu Urzędu Wojewódzkiego wynika, że pacjentka miała choroby współistniejące. To 35 ofiara koronawirusa w naszym województwie.

W sobotę nie odnotowano nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Pomorzu.

Czytaj także

RAPORT Z POMORZA 29.05.2020

17:00

potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z województwa pomorskiego (m. Gdańsk). Potwierdzony wynik dotyczy osoby młodej.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pacjentki ze szpitala w Gdańsku, która miała choroby współistniejące.

10:00

Są kolejne zakażenia koronawirusem na Pomorzu. To trzy osoby z województwa pomorskiego (powiat kwidzyński – 2, powiat sztumski –1). Potwierdzone wyniki dotyczą dzieci oraz osoby młodej.

RAPORT Z POMORZA 28.05.2020 r.

17:30

Nowe przypadki koronawirusa w woj. pomorskim! Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dwa zakażenia. Chodzi o kobietę w starszym wieku z pow. bytowskiego oraz kobietę w śr. wieku z pow. wejherowskiego.

10:30

Szczęśliwie w porannym raporcie MZ nie było informacji o nowych zakażeniach na Pomorzu.

RAPORT Z POMORZA 27.05.2020 r.

17:30

W województwie pomorskim nie stwierdzono nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Nie żyje 33. osoba na Pomorzu zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna z Gdańska, który miał choroby współistniejące i był wcześniej hospitalizowany.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pacjenta ze szpitala w Gdańsku, który miał choroby współistniejące.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 546.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku podała również, że z COVID-19 wyzdrowiało na Pomorzu 6 kolejnych osób:

 • Gdańsk: 4 osoby,
 • powiat wejherowski: 2 osoby.

Łącznie z COVID-19 na Pomorzu wyzdrowiało 381 osób.

10:00

Cztery kolejne przypadki koronawirusa na Pomorzu. Zakażenia dotyczą powiatu malborskiego (3) i miasta Gdańska (1).

RAPORT Z POMORZA 26.05.2020 r.

17:00

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z województwa pomorskiego (powiat kwidzyński). Potwierdzone wyniki dotyczą osoby w średnim wieku. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 542.

10:15

Ministerstwo Zdrowia informuje o 236 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Jeden z nich dotyczy Pomorza. Niestety, z powodu choroby COVID-19 zmarły w naszym regionie kolejne dwie osoby.

Więcej informacji przekazuje pomorski Sanepid.

- Potwierdzony 1 nowy przypadek koronawirusa w województwie pomorskim dotyczy kobiety w średnim wieku z powiatu malborskiego, objętej wcześniej kwarantanną (ogn. jednostka wojskowa). Liczba potwierdzonych przypadków w naszym regionie wynosi obecnie 541 - informuje Tomasz Augustyniak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. - Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci w szpitalu w Gdańsku 2 osób zakażonych SARS-CoV-2, kobiet w starszym wieku z powiatu wejherowskiego (ogn. DS w Koleczkowie). Tym samym liczba osób zmarłych w naszym regionie w związku z COVID-19 wynosi 32.

RAPORT Z POMORZA 25.05.2020 r.

17:45

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 193 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Cztery z nich dotyczą mieszkańców Pomorza.

Jak podaje Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, koronawirusa wykryto u młodej kobiety i mężczyzny z powiatu malborskiego oraz dwóch dziewczynek, objętych wcześniej kwarantanną (ognisko domowe). Liczba potwierdzonych przypadków na Pomorzu. wynosi obecnie 540.

Ministerstwo przekazało również smutną informację o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem. Większość z nim to osoby w wieku podeszłym, mająca choroby współistniejące.

RAPORT Z POMORZA 24.05.2020 r.

17:45

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 90 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Dwa z nich dotyczą mieszkańców Pomorza. Najwięcej, bo 24 przypadki wykryto na Śląsku.

- Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem - czytamy w komunikacie.

Zmarły to 78-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który miał choroby współistniejące.

Dwa nowe przypadki na Pomorzu potwierdzono u kobiety w średnim wieku z pow. słupskiego oraz młodej gdynianki, obie były wcześniej objęte nadzorem epidemiologicznym. Liczba potwierdzonych przypadków w województwie wynosi obecnie 533 .
Liczba zakażonych koronawirusem w kraju to 21 326.

10:00

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 4 osób z województwa pomorskiego (powiat malborski). Potwierdzone wyniki dotyczą osób w średnim wieku: 2 kobiet i 2 mężczyzn objętych wcześniej kwarantanną (ognisko zakażeń w jednostce wojskowej). Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 531.

RAPORT Z POMORZA 23.05.2020 r.

17:00

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 2 osób z województwa pomorskiego (m. Gdańsk). Potwierdzone wyniki dotyczą dzieci. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pacjenta ze szpitala w Gdańsku, który miał choroby współistniejące. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 527.

10:00

Potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 8 osób z województwa pomorskiego (powiat malborski-6, powiat sztumski -2). Potwierdzone wyniki dotyczą dziecka, osób młodych w średnim wieku oraz osoby starszej. Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie pomorskim: 525.

RAPORT Z POMORZA 22.05.2020 r.

18:25

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że nie potwierdzono nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u badanych mieszkańców województwa pomorskiego od czasu ostatniego raportu PPWIS w tej sprawie.

10:10

Potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Pomorzu. To starsza kobieta oraz dwaj mężczyźni w średnim wieku z powiatu malborskiego i mężczyzna w średnim wieku z powiatu sztumskiego. Wszystkie te 4 osoby były wcześniej objęte kwarantanną. Mają to samo miejsce pracy.

Łącznie na Pomorzu jest 517 zakażonych koronawirusem.

RAPORT Z POMORZA 21.05.2020 r.

17:30

Dwa nowe przypadki koronawirusa na Pomorzu! Potwierdzono zakażenia u mieszkańców pow. kwidzyńskiego i tczewskiego. Pacjenci byli wcześniej objęci izolacją lub nadzorem. Liczba potwierdzonych przypadków w województwie wynosi obecnie 513.

10:00

Potwierdzono 3 nowe przypadki koronawirusa w Pomorskiem u kobiet w średnim wieku przebywających pod nadzorem epidemicznym z Gdańska i powiatu człuchowskiego oraz u kobiety w średnim wieku przebywającej na kwarantannie z pow. kartuskiego. Liczba potwierdzonych przypadków w województwie wynosi obecnie 511 – poinformował gdański sanepid.

18:00

W ciągu ostatniej doby w województwie odnotowano 18 nowych wyzdrowień – poinformował gdański sanepid.

To osoby z:

 • Gdańsk: 12 osób,
 • powiat wejherowski: 4 osoby,
 • powiat tczewski: 2 osoby.

Na Pomorzu do zdrowia wróciło już 335 osób. 76 jest hospitalizowanych, a 68 objętych izolacją pozaszpitalną. W ciągu ostatniej doby wykonano 1 041 testów.

17:42

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspe

Most w Pilchowicach nie zostanie wysadzony

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

W ogóle brak zainteresowania ludźmi pracującymi w sklepach. Restauracje zamknięte i inne miejsca. A w sklepach panoszy się zaraza. Tam przewijają się miliony...Czy pracownicy sklepòw wpisani są na straty. Lidl.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3