Koszykarski Superpuchar dla Trefla Sopot, udany rewanż za ligę [zdjęcia]

Szymek Krusz
Trefl Sopot pokonał Asseco Prokom Gdynia 74:69 i udanie rozpoczął nowy sezon, a przy okazji zrewanżował się rywalowi za poprzedni.

Sopocianie od początku walczyli i chcieli udowodnić, że poprzedni sezon to już przeszłość i liczy się aktualna forma. I to im się udawało. Pierwszą kwartę wygrali dwoma oczkami, nie mając szacunku dla Mistrz Polski. Jednak w połowie pierwszej kwarty to Asseco Prokom prowadził czterema punktami, później nawet pięcioma (15:10) jednak szybko do roboty wzięli się koszykarze Trefla dowodzeni przez Michalaka, który w pierwszych dziesięciu minutach zdobył pięć punktów, do któych w kolejnych dołożył... zero.

W drugiej kwarcie padł remis 17:17, w trzeciej wygrało Asseco, ale kluczowa była ostatnia część meczu, w którą Trefl wygrał czterema punktami i ostatecznie mecz pięcioma. Wynik mógł być jeszcze lepszy, bo na minutę przed końcem sopocianie wygrywali już dziesięcioma punktami i już chyba poczuli się zwycięzcami, Asseco odrobiło pięć punktów, ale na więcej już nie było ich stać. Wśród gości najlepiej spisywali się Waczyński, Turner i Dylewicz, którzy łącznie zdobyli 47 punktów. W Asseco niezłą partię rozgrywał były gracz sopocian Łukasz Koszarek, ale pierwszego meczu w nowych barwach z pewnością nie może zaliczyć do udanych.