Koszykarskie derby Trójmiasta na żywo. Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot 71:76. Zdjęcia z meczu

Piotr Wiśniewski
Drużyna Asseco Prokom Gdynia uległa Treflowi Sopot 71:76 w piątym finałowym meczu finału Tauron Basket Ligi. Teraz czas na kolejne spotkanie, które odbędzie się w Ergo Arenie. Relacja i zdjęcia z meczu dla was!

Punkty:

Asseco Prokom Gdynia: Donatas Motiejunas 20, Jerel Blassingame 15, Przemysław Frasunkiewicz 15, Adam Hrycaniuk 13, Michael Kuebler 5, Fiodor Dmitriew 2, Adam Łapeta 1, Piotr Szczotka, Przemysław Zamojski, Mateusz Ponitka.

Trefl Sopot: Łukasz Koszarek 20, Marcin Stefański 15, Adam Waczyński 12, Filip Dylewicz 10, Jermaine Mallett 7, Łukasz Wiśniewski 6, Saulius Kuzminskas 4, John Turek 2, Vonteego Cummings.

IV kwarta 71:76

40 min. - Mallett trafił oba wolne. 71:76

40 min. - Waczyński dwa na dwa wolne. 71:74. I o czas przerwę prosi Andrzej Adamek.

40 min. - Blassingame trafił oba rzuty wolne. 71:72.

40 min. - Koszarek za trzy! W ostatniej sekundzie akcji! 69:72.

39 min. - Za trzy trafił Jerel Blassingame. Ależ emocje w Gdyni! 69:69.

37 min. - Motiejunas trafił tylko jeden rzut wolny. 66:69.

37 min. - Goście przekroczyli limit fauli w tej kwarcie.

37 min. - W odpowiedzi za trzy trafił Dylewicz. 65:69.

37 min. - Motiejunas zebrał i zdobył dwa punkty. 65:66.

36 min. - Dwa punkty Waczyńskiego. 63:66.

35 min. - W ostatniej sekundzie akcji za dwa trafił Blassingame. 63:64.

35 min. - Trzypunktowy rzut Malletta. 61:64 i głośne śpiewy z sektora zajmowanego przez sympatyków Trefla Sopot.

34 min. - Dwa punkty Waczyńskiego. 61:61.

34 min. - Motiejunas i ponownie na prowadzeniu Asseco Prokom. 61:59.

33 min. - Stefański doprowadza do remisu. 59:59.

33 min. - Skuteczna dobitka Malletta. 59:57.

32 min. - Łapeta zdobył swój pierwszy punkt w meczu. 59:55.

31 min. - Trzypunktowy rzut Frasunkiewicza. 58:53.

III kwarta 55:53

Koniec trzeciej kwarty. 55:53.

30 min. - Hrycaniuk trafił tylko raz stojąc na linii rzutów wolnych. 55:53.

30 min. - Dylewicz za trzy. 54:53.

29 min. - Motiejunas trafił tylko jeden rzut wolny. 54:50.

28 min. - Kolejna piękna akcja Asseco Prokomu. Frasunkiewicz popisał się wsadem przeskakując przeciwnika! 53:48.

28 min. - Asysta Hrycaniuka do Motiejunasa. Litwin efektownie zakończył akcję. 51:48.

27 min. - Efektowna akcja gdynian. Gospodarze wyprowadzili kontratak, który wsadem zakończył Motiejunas. 49:48.

26 min. - Kolejna trójka Koszarka. 45:48.

26 min. - Hrycaniuk mógł popisać się akcją dwa plus jeden, ale nie trafił wolnego. 45:45.

25 min. - Z czystej pozycji za trzy przymierzył i trafił Koszarek. 43:45.

25 min. - Hrycaniuk wykorzystał oba wolne. 43:42.

24 min. - Dwa punkty Motiejunas, po których na tablicy świetlnej widnieje remis 41:41.

24 min. - Skutecznie pod koszem Hrycaniuk. 39:41.

23 min. - Stefański spod kosza. 37:41.

22 min. - Motiejunas zdobył dwa punkty i Asseco remisuje z Treflem 37:37.

21 min. - Ładna akcja gości. Piłka wędrowała po łuku i w końcu trafiła do Wiśniewskiego, którzy trafił za trzy. 35:37.

II kwarta 35:34

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 35:34 dla Asseco Prokomu.

20 min. - Koszarek za trzy. 35:34.

20 min. - Koszarek trafił oba wolne. 35:31.

20 min. - Gdynianie przekraczają limit fauli w tej kwarcie.

19 min. - Kuzminkas nie spudłował spod kosza. Wcześniej Litwin zebrał po niecelnym rzucie swojego kolegi z zespołu. 35:29.

18 min. - Turek dwukrotnie chybił stojąc na linii rzutów wolnych. 35:27.

18 min. - Motiejunas trafił po podaniu Blassingame'a. 35:27.

18 min. - Koszarek 50% skuteczność w rzutach wolnych w tej akcji. 33:27.

17 min. - Hrycaniuk spod kosza. 33:26.

17 min. - Stefański wygrał walkę o piłkę, a następnie celnie rzucił do kosza. 31:26.

16 min. - Stefański nie pomylił się ani razu stojąc na linii rzutów wolnych. 31:24.

16 min. - Blassingame pewnym wykonawcą rzutów wolnych. 31:22.

16 min. - Niesportowy faul Łukasza Koszarka.

15 min. - Stefański w ostatniej chwili rzucił celnie do kosza. 27:22.

13 min. - Zza linii 6,75 nie myli się Frasunkiewicz. 27:20.

13 min. - Popisowa kontra Asseco Prokomu. Frasunkiewicz do Dmitriewa, a ten zdobywa pewne dwa punkty. 24:20.

11 min. - Kuebler trafił za trzy. 18:18.

I kwarta 15:18

Koniec pierwszej kwarty. 15:18

10 min. - Skuteczna akcja Frasunkiewicza. Wściekły trener Trefla prosi o czas. 15:18.

10 min. - Ponownie na linii rzutów wolnych stanął Przemysław Frasunkiewicz. Trafił tylko raz. 13:18.

9 min. - Frasunkiewicz dwa na dwa rzuty wolne. 12:16.

9 min. - Premierowe punkty Filipa Dylewicza. Po skutecznym rzucie kapitana Trefla goście prowadzą 16:10.

8 min. - Swój czwarty punkt zdobył Motiejunas. 10:14.

7 min. - Trzypunktowy rzut Adama Waczyńskiego. 8:14.

7 min. - Hrycaniuk zebrał piłkę po rzucie Kueblera i zdobył dwa punkty. 8:11.

6 min. - Waczyński. Za trzy. Przy stanie 6:11 o czas prosi trener Andrzej Adamek.

5 min. - Za trzy celnie przymierzył Koszarek. 6:8.

4 min. - Skutecznie odpowiedział Turek. 6:5.

4 min. - Jerel Blassigame. Dwa punkty rozgrywającego Asseco Prokomu. 6:3.

3 min. - Motiejunas tyłem od kosza zdobył dwa punkty. 4:3.

3 min. - Stefański myli się na linii rzutów wolnych. 2:3.

3 min. - Stefański z faulem. 2:3.

2 min. - Stefański trafił jeden z dwóch rzutów wolnych. 2:1.

1 min. - Pierwsze punkty w meczu zdobywa Blassingame. 2:0.

Asseco Prokom: Blassingame, Zamojski, Szczotka, Motiejunas, Łapeta.

Trefl: Koszarek, Waczyński, Stefański, Dylewicz, Turek.

Kibice powoli zapełniają halę, gdzie za dziesięć minut początek być może ostatniego pojedynku w rywalizacji trójmiejskich ekip o prymat w Polsce.

W Gdyni wszystko przygotowane z myślą o koronacji drużyny Asseco Prokomu. Trybuny na na 45 minut przed początkiem meczu puściutkie, ale dziś będzie tu gorąco, hala wypełni się do ostatniego miejsca.

Uwaga! Dobra wiadomość dla spóźnialskich. Oto komunikat Asseco Prokomu: Nie zdążyłeś kupić biletu na dzisiejszy mecz? Jest jeszcze szansa. Godzinę przed rozpoczęciem spotkania w sprzedaży pojawi się około 50 dodatkowych wejściówek, a więc kto pierwszy ten lepszy!

Tak zapowiadaliśmy piąty mecz finału:**W sobotę Asseco Prokom może zapewnić sobie mistrzostwo Polski**

Mecz numer cztery:**Trefl Sopot - Asseco Prokom Gdynia 71:79 [ZDJĘCIA]**

Meczu numer trzy:**Trefl Sopot - Asseco Prokom Gdynia 83:57 [ZDJĘCIA]**

Mecz numer dwa:**Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot 89:81. Relacja z meczu**

Mecz numer jeden:**Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot 77:65. Relacja z meczu**