Koszykówka: Porażka AZS-u w pierwszym meczu przed własną publicznością [zdjęcia]

Sławek Ż.
Sławek Ż.
W miniona środę koszykarki pierwszoligowego AZS-u Gdańsk rozpoczęły tegoroczne zmagania przed własną publicznością. Niestety inauguracja nie okazała się szczęśliwa.

Choć to AZS pierwszy objął prowadzenie 4:0, to pierwsze 10 minut spotkania przebiegały pod dyktando gości. Koszykarki MKK rozrywały obronę AZS-u zdecydowanymi wejściami pod kosz, zmuszając przy tym akademiczki do fauli. Dobra skuteczność na linii rzutów osobistych - 8/10 w pierwszej kwarcie - i nieporadność gdańszczanek w ataku pozwoliły sokołowiankom na utrzymywanie kilkupunktowej przewagi.

Wprawdzie po "trójkach" Marty Cieślickiej, która dała doskonałą zmianę pod koniec pierwszej kwarty, oraz Martyny Myśków na minutę przed końcem pierwszej odsłony tego widowiska koszykarki Uniwerku objęły prowadzenie 18:16, jednak akcja 2+1 Anny Wojewódzkiej i rzut zza linii 6,75 m Marty Mistygacz ustaliły wynik pierwszej partii na 22:18 dla ekipy gości. Czytaj więcej o meczu >>