Kotwica Kołobrzeg zatopiona! Kolejna wysoka wygrana Trefla [zdjęcia]

janas85
janas85
Przez trzy kwarty nic nie zapowiadało wysokiej wygranej ...
Przez trzy kwarty nic nie zapowiadało wysokiej wygranej ... Maciej Czarniak
Przez trzy kwarty nic nie zapowiadało wysokiej wygranej sopocian, a wyrównana walka trwała 33 minuty.

Pierwsze punkty spotkania należały do Darrnella Harrisa, a gra falami obu ekip sprawiała, że prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. Początek kwarty należał do Kotwicy, ale przy stanie 6:10 dla gości inicjatywę w drużynie Trefla przejęli gracze obwodowi. Po rzutach Waczyńskiego i Koszarka na prowadzenie wyszła drużyna sopocka (11:10). Prowadzenie Trefla trwało do 7 minuty meczu, gdzie przy wyniku 18:12 dla gospodarzy błąd popełnił trener Karlis Muiznieks wystawiając sześciu graczy, za co otrzymał przewinienie techniczne. Jessie Sapp wykorzystał przyznane rzuty osobiste, kolejne punkty dołożył Marko Djurić i tak wynik zbliżył się do remisu. Ostatecznie kwarta zakończyła się celnym rzutem równo z syreną Jessiego Sappa, a na tablicy widniał wynik 22:23 dla drużyny z Kołobrzegu.

Druga kwarta to popis umiejętności gry w ataku Marko Djuricia, który 8 z 12 swoich punktów zanotował w tej części gry. To właśnie Djurić z Harrissem utrzymywali przewagę Kotwicy do połowy meczu. Po stronie Trefla w tej części gry wynik trzymali przede wszystkim wysocy, którzy zdobyli łącznie 16 punktów. Na wyróżnienie zasługują: zdobywca 6 punktów – Marcin Stefański oraz Jamelle Horne i Chris Burgess, którzy zdobyli po 4 punkty. Na 15 minutową przerwę koszykarze Trefla schodzili ze stratą 4 punktów do Kotwicy Kołobrzeg (45:49).

Zmiana połów zdekoncentrowała obie drużyny, a pierwsze punkty w trzeciej kwarcie wpadły dopiero po dwóch minutach gry za sprawą celnej trójki Łukasza Koszarka. Od tego rzutu obie drużyny zdobywały punkty na zmianę, by w szóstej minucie przedostatniej kwarty doszło do remisu (58:58). Kolejne minuty pierwszej części drugiej połowy to indywidualne zagrania Waczyńskiego, Wiśniewskiego, Stefańskiego i Turka, które w połączeniu z zaciśniętą obroną Trefla dały prowadzenie gospodarzom 68:63 przed ostatnią kwartą meczu.

Przewaga uzyskana przez sopocian w ostatnich minutach trzeciej kwarty utrzymała się już do końca. W grze Trefla można było zobaczyć mniej zdenerwowania. Wszelkie akcje były dobrze przeprowadzane w ataku, a obrona Kotwicy pozwalała na rzuty z łatwych pozycji. Przy efektywnej grze w ataku koszykarze Trefla grali również agresywnie w obronie. Efektem tego było przekroczenie limitu 4 fauli zespołowych po dwóch minutach ostatniej kwarty, przez co Kotwica za każde przewinienie drużyny gospodarzy otrzymywała rzuty osobiste. Widoczna przewaga Trefla nad Kotwicą zaczęła ukazywać się po trzech minutach gry w czwartej kwarcie, gdzie znów na indywidualne zagrania Waczyńskiego, Wiśniewskiego i Koszarka drużyna z Kołobrzegu nie mogła znaleźć recepty. Mecz skończył się z wynikiem 95:76, który ustalił lider drużyny z Kołobrzegu – Jessie Sapp. Niewątpliwie zawodnikiem meczu był doskonale dysponowany Łukasz Koszarek, zdobywca 24 punktów oraz 7 asyst.

Trefl Sopot 95:76 Kotwica Kołobrzeg
(22:23, 23:26, 23:14, 27:13)

Trefl Sopot: Łukasz Koszarek 24, John Turek 15, Łukasz Wiśniewski 18, Adam Waczyński 16, Marcin Stefański 8, Chris Burgess 8, Jamelle Horne 4, Wojciech Fraś 2, Vonteego Cummings 0, Kacper Stalicki.

Kotwica Kołobrzeg: Jessie Sapp 20, Darrell Harris 17, Marko Djurić 12, Reginald Holmes 11, Oded Brandwein 9, Łukasz Diduszko 3, Tomasz Kęsicki 2, Łukasz Wichniarz 2, Patryk Bajtus 0, Wojciech Złoty, Szymon Rduch.