Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Książki - niekoniecznie - do poduszki. Dreszcz, zbrodnia i mroczna epoka wiktoriańskiej Anglii

gp
To prawdziwe kryminały, żeby nie powiedzieć thrillery. Trzymają w napięciu, dostarczając czytelnikowi sporą dawkę grozy. Jeszcze gorące - bo premiera ostatnich książek Alex Kavy: "Przedsmak zła" i "Dotyk zła" odbyła się zaledwie 3 tygodnie temu. A do kompletu mamy od wydawnictwa - "Detektywa Arrowooda" Micka Finlaya, który jak nikt inny - nie licząc Holmesa - przybliża nam mroczną atmosferę Anglii epoki wiktoriańskiej.

„Detektyw Arrowood” Micka Finlay’a

Nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazał się kryminał „Detektyw Arrowood” autorstwa Micka Finlay’a. To idealna propozycja dla miłośników kryminalnych zagadek Sherlocka Holmesa i mrocznej atmosfery Anglii epoki wiktoriańskiej.

Wiktoriańska Anglia. Obracający się wśród socjety Sherlock Holmes ma ręce pełne roboty. Podczas gdy on skupia się na fizycznych dowodach i logice, pracujący w biedniejszych dzielnicach Londynu detektyw Arrowood ma obsesję na punkcie ludzi, ich emocji, motywów, niespójnej natury. Arrowood nie rozwiązuje zagadek kryminalnych. On przenika ludzkie umysły.

„Nie, nie, Holmes jest daleki od bycia doskonałym… Ja jestem agentem czującym, nie dedukującym. Dlaczego? Dostrzegam ludzi. Widzę ich dusze.”

Gdy posługujący się nowatorskimi metodami Arrowood przyjmuje zlecenie od panny Cousture nie spodziewa się jak daleko sięga ta z pozoru banalna sprawa. Zwykłe zaginięcie wiedzie detektywa w świat konspiracji i mrocznych tajemnic bardzo niebezpiecznych ludzi…

Klimatyczny, przerażający świat XIX-wiecznego Londynu, z mistrzostwem stworzony przez autora, wciąga i na długo pozostaje w pamięci.

„Przedsmak zła” Alex Kavy

Jeszcze gorący thriller „Przedsmak zła” znakomitej amerykańskiej pisarki Alex Kavy ( wydany pod patronatem lubimyczytac.pl). Tym razem autorka cofa się do czasu sprzed znanego czytelnikom „Dotyku zła” opisując pierwsze śledztwo prowadzone przez Maggie w terenie i spotkanie z jej późniejszym prześladowcą, Albertem Stucky.

Ciało zwisało z sufitu. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi. W kuchni stało otwarte pudełko na jedzenie na wynos, nad którym unosiła się chmara much. W środku znajdowała się ludzka śledziona, a może wątroba, trudno powiedzieć.Taki widok zastała agentka Maggie O’Dell na miejscu zbrodni. Pierwszym, które oglądała na własne oczy, a nie na zdjęciach policyjnych techników. Dotąd próbowała przeniknąć umysły zabójców zza biurka, jednak przy tworzeniu profilu tego mordercy ma jej pomóc praca w terenie.

Giną kolejne ofiary, sprawca działa według określonego wzorca, ale do czasu. Nieoczekiwanie skupia uwagę na Maggie O’Dell i zmienia zasady gry. Prowokuje i zaprasza do okrutnej zabawy, w której zwycięży ten, kto pierwszy dopadnie przeciwnika.

Równocześnie ukazała się pierwsza część kultowej serii o agntce FBI zajmującej się tworzeniem psychologicznych portretów morderców pt."Dotyk zła". A zło może przybrać niespodziewane oblicze…

Uznany za seryjnego mordercę i skazany na śmierć za trzy potworne zbrodnie, Ronald Jeffreys został stracony. Mieszkańcy Platte City odetchnęli z ulgą, ich koszmar się skończył. Jednak trzy miesiące później znaleziono ciało kolejnego chłopca. Zginął w taki sam sposób, jak ofiary Jeffreysa. Koszmar powrócił ze zdwojoną siłą.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi szeryf Nick Morelli. Pomaga mu młoda agentka FBI Maggie O’Dell, która już zyskała opinię wybitnej specjalistki od tworzenia profili psychologicznych seryjnych morderców.

Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. Ginie następny chłopiec, a kolejny zostaje porwany. Dochodzenie komplikuje się, każdy kolejny trop prowadzi donikąd. Jedyna wiarygodna poszlaka jest zbyt przerażająca, by w nią uwierzyć....

Pochodząca z Silver Creek w Nebrasce Alex Kava, a właściwie Sharon Kava, to uznana autorka thrillerów psychologicznych, które regularnie goszczą na listach bestsellerów. Jej powieści są podbudowane rzetelną wiedzą psychologiczną, a także znajomością procedur policyjnych, co dodaje im wiarygodności. Chociaż są fikcją literacką, często impulsem do ich napisania stawały się prawdziwe zbrodnie.

KONKURS został rozwiązany!

Laureatów naszego konkursu poinformowaliśmy e-mailem o sposobie odbioru książek.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto