Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kwidzyn: Przyjdź na konferencję na temat nowoczesnych metod leczenia raka

Arkadiusz Kosiński
fot. Polskapresse
Czy wiesz, że dziś w Europie co czwarta kobieta i co czwarty mężczyzna umiera na raka? Naukowcy Instytutu Badawczego Medycyny Komórkowej Dr Ratha twierdzą, że witaminy i inne mikroelementy są w stanie zablokować działanie przerzutów w naturalny sposób. Wszystkie osoby zainteresowane tym tematem będą mogły wziąć udział w seminarium, które już dziś, 19 marca w Teatrze Miejskim poprowadzi amerykańska naukowiec dr Aleksandra Niedzwiecki.

Spotkanie pod hasłem "Przełom w badaniach nad naturalną kontrolą raka - Świat wolny od raka jest możliwy", zostało przygotowane przez Barbarę Szałapską, założycielkę punktu konsultacyjnego "Koalicja Dr Ratha w Obronie Zdrowia" w Kwidzynie. W jego trakcie amerykańska naukowiec opowie m.in. o tym, jak powstrzymać inwazję komórek rakowych, wzrost guzów nowotworowych czy tworzenie nowych naczyń krwionośnych odżywiających komórki rakowe.

Ponadto w trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się więcej na temat samej koalicji dr Ratha oraz medycynie komórkowej.

- Twórcą medycyny komórkowej jest dr Matthias Rath, niemiecki lekarz i naukowiec, który dokonał przełomu w rozumieniu głównych przyczyn współczesnych chorób chronicznych, takich jak: choroby serca, cukrzyca czy osteoporoza. Dr Rath udowodnił, że większość chorób chronicznych rozwija się na skutek długotrwałego niedoboru specyficznych mikroelementów w komórkach naszego ciała i jako takim można im zapobiec - informują organizatorzy spotkania.

W odróżnieniu od medycyny konwencjonalnej, która koncentruje się na funkcji organów i usuwaniu symptomów chorób, medycyna komórkowa otwiera szansę szeroko zakrojonej opieki zdrowotnej. Celem tej nowej gałęzi wiedzy jest wyeliminowanie chorób przez identyfikację ich źródeł, a nie tylko symptomów, na poziomie najmniejszej jednostki funkcjonalnej naszego ciała, czyli komórki.

- Najczęstszą przyczyną nieprawidłowej funkcji milionów komórek budujących nasze organy i cały organizm, prowadzących do zmian chorobowych, są chroniczne niedobory niezbędnych składników odżywczych takich jak: witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, aminokwasy - dodają organizatorzy poniedziałkowego spotkania.

Ponadto zapewniają, że medycyna komórkowa pomaga zrozumieć, dlaczego choroba sercowo-naczyniowa jest w krajach uprzemysłowionych "zabójcą numer 1".
W swoich informacjach podają, że serce i układ naczyń krwionośnych są najbardziej mechanicznie aktywnymi organami naszego ciała. Poddawane są one nieustannie stresowi ciśnienia krwi i pompującej akcji serca, w związku z tym zużywają ogromne ilości energii biologicznej. W zawiązku z tym potrzebują regularnego dopływu składników odżywczych, a szczególnie mikroelementów, bez których biologiczna energia komórkowa nie może być wytworzona.
Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest zgłoszenie się do Punktu Konsultacyjnego, przy ul. Pięknej 2 w celu otrzymania imiennego zaproszenia. Liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie duże.

Kim jest dr Aleksandra Niedzwiecki?

Jest przewodniczącą zarządu (CEO) i dyrektorem badań Instytutu Medycyny Komórkowej Dr Ratha w Kalifornii, jak również wiceprezydentem Fundacji Zdrowia Dr Ratha i członkiem zarządu Dr Rath Education Services. Poświęciła się pracy naukowej nad metabolizmem komórkowym, mechanizmami podziału komórek, genetycznymi i molekularnymi mechanizmami starzenia się na Uniwersytecie Rockefellera w Nowym Jorku i Uniwersytecie Toronto. Współpracowała z dwoma laureatami Nagrody Nobla - prof. Geraldem Edelmanem i dr. Linusem Paulingiem. Objęła kierownictwo badań nad chorobami serca. Rozpoczęła prace nad rolą substancji odżywczych w chorobach serca i układu krążenia. Opublikowała około 90 naukowych prac badawczych.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto