Lato z Radiem - Chopin University Big Band i goście świętują z nami

Materiał informacyjny Polskie Radio
Świętowanie 50. Urodzin „Lata z Radiem” trwa! Chopin University Big Band ponownie zagra dla słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia, jednak tym razem w towarzystwie gości specjalnych: Danuty Błażejczyk i Ryszarda Rynkowskiego. Muzycy wykonają największe przeboje w scenerii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie 16 lipca o godz. 20.00.

*

Za nami występy Cleo w Zakopanem, Maryli Rodowicz i Heleny Vondrackovej na Zamku Książ oraz De Mono z Muzeum Wsi Lubelskiej.

Kolejnym koncertem na trasie „Lata z Radiem 2021” jest koncert Chopin University Big Band i goście specjalni: Danuta Błażejczyk oraz Ryszard Rynkowski. – Lato z Radiem to audycja, która kształtowała gusta muzycznej Polski od 50 lat. Mamy szansę wystąpić na koncercie jubileuszowym i jesteśmy zaszczyceni - zapowiada Piotr Kostrzewa, lider i szef artystyczny zespołu. Miejsce koncertu mogło być zatem tylko jedno – sala Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

To nie jest nasze pierwsze spotkanie z Chopin University Big Band - otwierali przecież koncerty Festiwalu Lata z Radiem w 2019 roku, potem we współpracy z Jedynką stworzyli płytę Cinema Boogie, a teraz zaprezentują się w jeszcze innym repertuarze. To będzie prawdziwe święto polskiej piosenki - po pierwsze, gościmy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, po drugie, pojawią się znakomicie goście: Danuta Błażejczyk i Ryszard Rynkowski, a po trzecie, pojawią się piosenki tak znakomitych twórców jak: Ewa Bem, Krzysztof Krawczyk, Andrzej Zaucha, Wojciech Młynarski czy Wojciech Karolak. I to wszystko w potężnej, bigbandowej aranżacji. Czy trzeba lepszej rekomendacji? Na wszelki wypadek kilka tytułów: „Dziewczyny Lubią Brąz”, „Taki Cud i Miód”, „Miłość Jest Jak Niedziela”, „Wyszłam za Mąż Zaraz Wracam” czy „Za Tobą Pójdę Jak Na Bal”. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie podczas kolejnego koncertu Lata z Radiem – mówi Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia.

Pozostałe występy gwiazd na trasie Lata z Radiem 2021:

• Pectus (23 lipca w domu rodzinnym braci Szczepaników w Bogoniowicach)

• Ania Dąbrowska (13 sierpnia w Pałacu w Nieborowie)

• Golec uOrkiestra (20 sierpnia w Górze Żar)

• Koncert niespodzianka (28 sierpnia w Zakopanem)

W jubileuszowej edycji „Lata z Radiem”, która nadawana jest od poniedziałku do soboty od godz. 9.00 do godz. 12.00, na słuchaczy czekają nagrody w ramach konkursów „Karuzela z nagrodami” oraz „Skojarzenia”.

Z okazji 50-lecia Lata z Radiem do wygrania 50 rowerów trekkingowych w kultowym konkursie „Skojarzenia”.

Nowością tegorocznej trasy jest także peleton motocyklowo-rowerowy, przygotowany wspólnie z Polskim Radiem Kierowców, w którym reporterzy przemierzają najpiękniejsze trasy rowerowe i motocyklowe.

Poza tym Jedynka wraz z Teatrem Polskiego Radia przygotowała interaktywne słuchowisko, w którym to słuchacze decydują o dalszym przebiegu akcji. „Klub wielbicieli Agaty Ch." został napisany przez Justynę Bednarek i Jagnę Kaczanowską specjalnie z okazji jubileuszu. Polskie Radio uruchomiło także aplikację Jedynki, która na dwa miesiące zamieniła się w aplikację „Lata z Radiem”.

50. urodziny Lata z radiem to doskonała okazja do podsumowania 5 dekad wspaniałej muzyki zarówno na scenie polskiej, jak i światowej i z tej okazji Polskie Radio przygotowało 2 wydania płytowe: box 5 płyt CD z 93 największymi, polskimi i światowymi hitami Lata z radiem oraz płytę winylową w limitowanym nakładzie 1000 sztuk.

Premiera koncertu 16 lipca o godz. 20.00 na antenie, stronie internetowej oraz YouTubie Jedynki, a także w mediach społecznościowych Polskiego Radia

Więcej na temat atrakcji jubileuszowej edycji Lata z Radiem na antenie Programu 1 oraz stronie internetowej Lata z Radiem

Wcześniejsze koncerty do obejrzenia tutaj

Materiał oryginalny: Lato z Radiem - Chopin University Big Band i goście świętują z nami - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie