Łatwe trzy sety ATOM-u [zdjęcia użytkownika MM]

Przemysław Malak
ATOM Trefl Sopot wygrał kolejny mecz bez straty seta. W ERGO Arenie ich przeciwniczkami były przedostatnie w ligowej tabeli zawodniczki Pałacu Bydgoszcz.

Pierwszy set był pokazem siły ATOM-u. Zawodniczkom Pałacu z trudem przychodziło zdobycie każdego punktu. Skończyło się na wysokim wyniku 25:11. W drugim secie gra przyjezdnych trochę się poprawiła. Wciąż było to za mało na dobrze dysponowane Atomówki. Tym razem siatkarkom z Bydgoszczy udało się ugrać 17 punktów.

10-minutowa przerwa nie zmieniła niczego w obrazie gry, jaki oglądali kibice zgromadzeni w ERGO Arenie. ATOM znowu szybko wypracował sobie bardzo dużą przewagę punktową. Bydgoszczanki zdołały obronić trzy piłki meczowe, ale to wszystko na co było je stać sobotniego wieczoru. Wynik był taki sam, jak w drugim secie, czyli 25:17.

MVP spotkania została wybrana przyjmująca ATOMu, Brizitka Molnar. Natomiast najskuteczniejszą siatkarką meczu była holenderska atakująca, Judith Pietersen. Zdobyła 16 punktów, a więc więcej niż w pięciu dotychczasowych meczach ORLEN Ligi, w których miała okazję wejść na parkiet.

To spotkanie było dla ATOMu tylko rozgrzewką przed meczem Europejskiej Ligi Mistrzyń z Vakifbankiem Stambuł. Atomówki będą gościć Klubowe Mistrzynie Świata w ERGO Arenie w najbliższy wtorek, 26 listopada, o godz. 19. To wydarzenie będzie nie lada gratką dla każdego fana sportu. Dlatego klub ATOM Trefl Sopot zaprasza kibiców poszczególnych pomorskich klubów na to szczególne spotkanie z plejadą gwiazd światowej siatkówki. Za okazaniem ważnego karnetu na mecz swojej drużyny w kasie klubowej ERGO ARENY, kibice dostaną za darmo wejściówkę na ten mecz. Karnetowicze ATOM-u Trefla Sopot mogą odebrać także za okazaniem ważnego karnetu jeden dodatkowy darmowy bilet dla osoby towarzyszącej.

Kibice, którzy nie będą mogli wybrać się do ERGO Areny, mogą obejrzeć spotkanie ATOMu z Vakifbankiem w Polsacie Sport.

ATOM Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:11, 25:17, 25:17)

ATOM Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Pietersen, Shelukhina, Efimienko, Molnar, Zenik (libero) oraz Podolec, Gajewska, Hill, Łukasik, Kaczorowska

Pałac Bydgoszcz: Biedziak, Połeć, Głaz, Naczk, Pura, Kaliszuk, Wysocka (libero) oraz Dybek, Twardowska, Sawoczkina, Korabiec