Lechia Gdańsk 0:0 GKS Bełchatów. Znów słabi Biało-zieloni

Lechia Gdańsk tym razem nie przegrała, ale za to zremisowała i ...
Lechia Gdańsk tym razem nie przegrała, ale za to zremisowała i ... Michał Parzuchowski
Lechia Gdańsk tym razem nie przegrała, ale za to zremisowała i to jeszcze w kiepskim stylu. Gdyby Buzała wykorzystał jedną z czterech "setek" powtórzyłby się scenariusz z trzech ostatnich meczów.

Festiwal nieudolności trwa. Lecia wprawdzie nie przegrała, ale tylko zremisowała z ostatnią drużyną T-Mobile Ekstraklasy. Choć gra była lepsza niż w ostatnich trzech meczach, ale dużo jeszcze brakuje, żeby kibice byli zadowoleni.

Nie ma też co ukrywać, ale ten punkt Biało-zieloni zawdzięczają Pawłowi Buzale, który cztery razy nie strzelił bramki w idealnych sytuacjach. Oprócz tego sędzia nie podyktował ewidentnego karnego. Świetnie bronił młody Pawłowski, który zasłużył na miano bohatera meczu.

Biało-zieloni muszą jeszcze mocniej trenować, bo idą w dół i w dół.

Żółte kartki: Buzała.

90+3' Koniec!
87'
Lukjanovs strzela iiiiii słupek! Sapela instynktownie sparował piłkę właśnie na słupek. Było blisko!
84' A jednak! Wróbel z dystansu, ale obok.
83' GKS kontroluje rę, tu nic się chyba nie zmieni.
82' Sawala za Bożoka.
81' Machaj z dystansu, ale źle...
76' Traore za Nowaka. Najlepszy piłkarz Lechii odmieni grę?
66' Tym razem Pietrowski ratuje Lechię, wybijając piłkę na korner.
64'
Duży błąd sędziego. Pietrowski faulował w polu karnym Wróbla, a arbiter nie gwizdnął karnego.
63'
Machaj za Wiśniewskiego.
58'
Żewłakow za Buzałę,
55'
Żółta kartka dla Bąka.
54' Dwa razy doskonałą okazję miał Buzała, ale dwa razy lepszy debiutujący dziś Pawłowski.
50'
Fonfara strzela, ale dobrze ustawiony jest Pawłowski.
46'
Lukjanovs za bardzo słabego Bensona.
46' Początek druiej połowy.

45'
Niegroźny strzał Wiśniewskiego i koniec pierwszej połowy. Lechia gra nieco lepiej niż ostatnio, ale i tak bardzo nierówno. Widać, że chcą, ale nie mogą. Szkoda, że Tadić zmarnował doskonałą okazję, bo byłoby łatwiej - dla niego i dla drużyny.
42' Przepychanka Pawłowskiego z Buzałą. Obaj dostają po żółtej kartce.
36' Co to za nieudolność?! Tadić miał przed sobą tylko bramkarza, nikt go nie atakował, a on strzela w ... słupek. Szkoda.
30'
Wiśniewski z narożnika pola karnego, ale na miejscu był Sapela.
28' Buzała znów sam na sam z Pawłowskim i znów lepszy bramkarz Lechii. Albo inaczej - napastnik GKS gorszy.
23' W odpowiedzi Lechia! Jednak Bąk w dobrej sytuacji strzelił obok bramki...
21' Buzała nie wytrzymał ciśnienia i w sytuacji sam na sam z Pawłowskim trafił prosto w niego.
17' Dawidowski odwrócił się z piłką, minął dwóch zawoników, strzela iiii tylko rożny. Ładna akcja Dawidowskiego.
15' Benson strzela, ale to chyba było jednak dośrodkowanie...
9' Tanevski z dystansu, ale niecelnie.
8' Modelski za kontuzjowanego Popka. Poważna kontuzja bocznego obrońcy GKS.
3' Nowak z rożnego, ale zbyt krótko.
2' A GKS: Sapela - Tanevski, Szmatiuk, Lacić, Popek - Baran, Fonfara, Bożok, Wróbel, Kosowski - Buzała.
1' Zaczynamy! Lechia w składzie: Pawłowski - Janicki, Vućko, Bąk, Pietrowski - Surma, Nowak - Tadić
Benson, Wiśniewski - Dawidowski.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 20.30. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!