Lechia Gdańsk 0:0 Korona Kielce. Remis po słabym meczu na PGE Arenie

Po słabym meczu Lechia tylko zremisowała 0:0 z Koroną Kielce.
Po słabym meczu Lechia tylko zremisowała 0:0 z Koroną Kielce. Agencja Fotograficzna GrFoto

Zdjęcia kibiców i zdjęcia z meczu

Tylko 20 minut bardzo dobrej gry i kilka dobrych akcji nie wystarczyło, by wygrać z Koroną Kielce, zespołem, który wiosną w czterech meczach wygrał cztery razy. Po nie najgorszym meczu z Górnikiem w Zabrzu można było liczyć, że Lechia powalczy dziś o trzy punkty. Jednak Biało-zielonym nie starczyło umiejętności, by dziś odnieść pierwsze w tej rundzie zwycięstwo.

Z drugiej strony, punkt w meczu z zespołem, który wygrał z Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław powinien mimo wszystko cieszyć. Widać także, że zespół Janasa rozumie się coraz lepiej i prędzej czy później musi zaskoczyć, a za tym pójdą wygrane.

- Chciałbym podziękować moim chłopakom, że podjęli walkę - powiedział po meczu trener Lechii Paweł Janas. - Jak strzelamy bramki, to i tracimy, jak nie strzelamy, to remisujemy. W pięciu meczach mamy zaledwie cztery punkty. Walczymy o utrzymanie i musimy wygrywać. Zespół wyglądał dobrze fizycznie, ale trudno było dziś nam grać dobrze w piłkę - dodał.

Lechia Gdańsk

Korona Kielce

0:0

Bramki:
Żółte kartki:

Bramki:
Żółte kartki: Kuzera, Golański, Sobolewski.
Lechia Gdańsk: Pawłowski - Deleu, Bąk, Janicki, Wilk - Surma, Hairapetjan (Bajić 82') - Lukjanovs (Wiśniewski 62'), Traore, Kosecki - Grzelczak.
Korona Kielce: Małkowski - Golański, Kijanskas, Stano, Lisowski - Korzym, Jovanović (Lenartowski 70'), Vuković, Kuzera (Kiełb 59'), Sobolewski - Gołębiewski (Lech 80').

90' Koniec meczu!
89'
Wolny Wilka, zamieszanie w polu karnym i strzał Wiśniewskiego, ale broni Małkowski.
85' Niezły strzał z wolnego Vukovicia, ale broni Pawłowski. Kontra Lechii, ale Duda za lekko do Traore.
82' Bajić za Hajrapetjana.
80' Lech za Gołębiewskiego. Chwilę wcześniej Duda był o krok od wyjścia sam na sam z... pustą bramnką, ale brakarz zdążył wybić.
76' Kosecki chciał sprytnie przelobował Małeckiego, ale odrobinę za lekko.
73' Schodzi Grzelczak, wchodzi Duda. Przeraźliwe gwizdy w kierunku tego pierwszego i gromkie brawa dla Dudy.
72' Piłka w siatce Pawłowskiego, ale sędzia nie uznał gola. Bramkarz Lechii był faulowany.
70' Za Jovanovicia Lenartowski, a tymczasem Lechia marnuje kolejną akcję, zanim... się zaczęła.
66' Paweł Janas powinien szybko zdjąć Grzelczaka i wprowadzić Dudę. Napastnik Lechii gra dziś bało, nie walczy, źle podaje, nawet nie skacze do górnych piłek...
62' Za Lukjanovsa Wiśniewski. Może Wiśnia rozrusza niemrawą w drugiej połowę Lechię?
59' Za Kuzerę wchodzi Kiełb.
55' To powinien być gol dla Lechii! Lukjanovs do Grzelczaka, ten świetnie przyjął piłkę i strzał dosłownie o centymetry minął bramkę Małkowskiego.
52' Ależ było blisko. Rożny dla Korony, małe zamieszanie i strzał s przewrotki Gołębiewskiego.
50' Korona wyszła na drugą połowę bardzo zmotywowana.
46' Zaczynamy drugą połowę.

45' Koniec pierwszej połowy.
Lechia gra przyzwoicie, miała swoje szansa i jeśli w drugiej połowie "siądzie" na Koronie, tak jak w pierwszych 20 minutach, to może dziś wygrać.
45' Żółta kartka dla Hajrapetjana za faul taktyczny w środku pola.
43' Wreszcie dobre zagranie Grzelczaka, który pierwszy raz ładnie urwał się obrońcy, ale podanie do Traore przechwycił obrońca.
40' Kosecki z Wilkiem po lewej stronie i Golański musiał ratować się faulem na tym drugim zawodniku. Zobaczył za to żółtą kartkę.
35' Tak jak pierwsze 20 minut były bardzo dobre, tak kolejne 15 bardzo słabe. Siadł nam ten mecz.
27' Kilka minut walki w środku pola i długich piłek z pominięciem pomocy.
20' Znowu Lechia! Najpierw Kosecki, blokuje obrońca i zza pola karnego Lukjanovs. Metr od bramki.
18' Żółta kartka dla Kuzery.
17' W odpowiedzi Lechia, Grzelczak miał przed sobą tylko bramkarza, ale zamiast pociągnąć jeszcze kilka metrów, oddał strzał prosto w ręce Małkowskiego.
16' Korzym ruszył lewym skrzydłem, przedarł się w pole karne Lechii, ale w ostatniej chwili Surma wślizgiem wygarnął piłkę.
12' Doskonała akcja Lechii. Traore do Koseckiego, który uderza z powietrza, ale w ostatniej chwili obrońca wybija nad poprzeczkę. Było blisko!
6' Lisowski dośrodkowuje do Korzyma, napastnik ładnie uwolnił się od stoperów, ale jego strzał powędrował na aut. Było groźnie.
5' Dynamicznie lewym skrzydłem Grzelczak, ale obrońcy uprzedzili Traore i mamy rożny. Chwilę wcześniej atakowała Korona, ale świetnie zachował się Bąk.
3' Ładnie z prawej strony Deleu, ale obrońcy uprzedzili Grzelczaka.
1' Zaczynamy!
0'
Przedstawiamy składy:
Lechia Gdańsk: Pawłowski - Deleu, Bąk, Janicki, Wilk - Surma, Hairapetjan - Lukjanovs, Traore, Kosecki - Grzelczak.
Korona Kielce: Małkowski - Golański, Kijanskas, Stano, Lisowski - Korzym, Jovanović, Vuković, Kuzera, Sobolewski - Gołębiewski.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 18.30. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!