Lechia Gdańsk 0:0 Lech Poznań. Remis z liderem

Lechia Gdańsk zremisowała z Lechem Poznań 0:0 po całkiem niezłym ...
Lechia Gdańsk zremisowała z Lechem Poznań 0:0 po całkiem niezłym ... Michał Parzuchowski
Lechia Gdańsk zremisowała z Lechem Poznań 0:0 po całkiem niezłym spotkaniu.

Nie udało się wygrać, trzeba cieszyć się z remisu. Biało-zieloni nie zagrali dziś wybitnie dobrze, ale remis z liderującym Ekstraklasie Lechem Poznań trzeba uznać za dobry wynik.

Trzeba także cieszyć się z gry, która z meczu na mecz jest coraz lepsze. Do możliwości, jakie mają Biało-zieloni, jeszcze daleko, ale wszystko idzie ku dobremu. Najbardziej szkoda niewykorzystanej okazji Abdou Razacka Traore, ale z drugiej strony trzeba mówić o bardzo dużym szczęściu. W słupek trafił Rudnev, a w poprzeczkę Wilk.

Czerwona kartka: Injac (dwie żółte).

90+4' Koniec meczu!
90+2'
Żółta kartka dla Dawidowskiego za dyskusje z arbitrem.
90' Piłka meczowa Tadicia! Niestety, obok bramki.
88' Dawidowski za Traore. Tymczasem na trybunie ogromna sektorówka z napisem "Lechia to My. Precz z Kafarem".
88' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Injaca.
87' Bezpardonowe wejście Traore w nogi Wilka i żółta kartka.
85' Dwie dobre interwencje Pawłowskiego.
84' Nie ma co, Lechia ma dziś ogromne szczęście. Wilk w poprzeczkę!
83' Tadić za Nowaka. Kafarski ryzykuje, ale może wreszcie Tadić "odpali"?
80' Wilk za Stilicia. Bośniak dziś nic ciekawego nie pokazał.
78' Pierwszy raz dał o sobie znać Tonev. Skrzydłowy nieźle uderzył, ale zdecydowanie za lekko.
73' Surma opatrzony, jest już na boisku.
71' Przypadkowe zderzenie Surmy i Drygasa. Pomocnik Lechii z rozciętym łukiem brwiowym. Nie wiadomo, czy wróci do gry.
70' Ogromne szczęście Lechii, Rudnev miał przed sobą tylko Pawłowskiego, ale strzelił obok!
70' Za Krivca Tonev.
68' Vućko w ostatniej chwili wybił piłkę Krivcowi, który wychodził na czystą pozycję.
65' Bąk za Pietrowskiego. Co to oznacza? Że Lechia przechodzi na grę trójką stoperów, a boczni obrońcy mają jeszcze częściej atakować skrzydłami, będąc w sumie już bocznymi pomocnikami.
62' Lechia wrzuciła piąty bieg, cztery groźne akcje w ciągu dosłownie kilkudziesięciu sekund!
58' Traore sam na sam z Buriciem i lepszy bramkarz Lecha! To była 200-procentowa okazja, ale napastnik Lechii w fatalnym stylu ją zmarnował. Szkoda, bo drugiej takiej może już nie być w tym meczu!
56' Drygas za Możdżenia. Pierwsza zmiana w Lechu.
55' Świetny strzał Stilicia, ale jeszcze lepsza obrona Pawłowskiego. Piłka szła w okienko!
48' Z dystansu Murawski, ale prosto w ręce Pawłowskiego.
46' Zaczynamy drugą połowę!
46'
Znamy już oficjalną liczbę kibiców - 24 tys. 997 osób. Bardzo dobry wynik!
45+4' Koniec pierwszej połowy! Całkiem niezły mecz, momentami irytują długie przestoje, ale ogólnie można być zadowolonym z postawy Lechii Gdańsk. Biało-zieloni nie dają dziś Lechowi swobody, a i kilka razy poważnie zagrozili defensywie Lechia. Jeśli w drugiej połowie odważniej zaatakują, może dziś skończyć się nawet wygraną.
45+2' Dobrze zapowiadającą się akcję Lecha zepsuł strzałem wzdłuż bramki Możdżeń.
43' Andruskevicius wyłożył piłkę... Wojtkowiakowi, na szczęście dla Lechii boczny obrońca trafia w... boczną siatkę.
42' Gdyby Benson szybciej zorientował się, gdzie jest piłka, byłaby doskonała szansa na zdobycie gola.
38' Świetna akcja Rudneva, który najpierw minął jak tyczkę Kożansa, a później ładnie uderzył, ale minimalnie obok bramki.
32' Po pięciu minutach udało się wyłączyć zraszacze, gramy dalej!
26' Niesamowita sprawa. Nagle włączyły się zraszacze, które podlewają murawę. Mecz przerwany, a woda nie przestaje lecieć. Będzie o tym meczu głośno :)
24' Komiczna sytuacja. Injac stracił piłkę i padł na ziemię, symulując faul Nowaka. Na szczęście sędzia był blisko, dostrzegł to i ukarał Serba żółtą kartką.
23' Słupek Rydneva! Głupia strata Surmy w środku pola, do piłki dochodzi Rudnev, który jest sam na sam z Pawłowskim, dobrze uderza obok bramkarza, ale piłka trafia w słupek! Ogromne szczęście Lechii Gdańsk.
19' Indywidualna akcja Traore, strzał zza pola karnego, ale Burić na miejscu.
18' Ładna kombinacyjna akcja, piłkę na skrzydle dostaje Andruskevicius, wrzuca w pole karne i Traore był blisko dojścia do piłki, ale zabrakło kilku centymetrów.
16' Trzeb przyznać, że Lechia się dziś nie przestraszyła Lecha i nie daje pograć liderowi z Poznania.
14' Ale było blisko. Z rożnego Nowak, strzela Janicki, ale minimalnie niecelnie.
13' W odpowiedzi Benson, który wprawdzie w dryblingu stracił piłkę, ale powalczył i Lechia ma rożny.
12' Rudnev praktycznie znalazł się sam na sam z Pawłowskim, ale w ostatniej chwili świetnym wślizgiem uprzedził go Vućko.
10' Trzeba przyznać, że atmosfera jest dziś świetna. Także dzięki kibicom Lecha, których jest dziś ponad 2 tys.
6' Dobra akcja Lechii, którą mocnym strzałem kończy Traore, ale Burić piąstkuje przed siebie, a piłkę wybijają obrońcy.
2' Lechia zaczęła od ataku, strzelał Traore, ale Burić na posterunku.