Lechia Gdańsk 1:1 Śląsk Wrocław. Remis w meczu przyjaźni

Lechia i Śląsk nie zrobiły sobie dziś krzywdy. Z remisu powinni być zadowoleni szczególnie piłkarze z Wrocławia, bo gdańszczanie byli dziś znacznie lepsi.

Niewiele brakowałoby, a Biało-zieloni cieszyliby się dziś z wygranej. W 88. minucie przepiękną bramkę zdobył Adam Duda, ale sędzia dopatrzył się nieprzepisowwego zagrania i gola nie uznał. Niemniej Biało-zieloni przez cały mecz przeważali, stworzyli sobie multum sytuacji, kilka razy Kelemen bronił niesamowite strzały.

Udało się dopiero w 84. minucie, gdy do siatki trafił Jakub Wilk, zastępujący na lewym skrzydle Jakuba Koseckiego. Niestety w 63. minucie to Śląsk objął prowadzenie, po mądrze przeprowadzonej kontrze.

Przed Lechią jeszcze trzy mecze - z Widzewem Łódź, Legią Warszawa i Ruchem Chorzów.

Czerwona kartka: Socha.

Lechia: Pawłowski - Deleu, Madera, Kożans (Duda 80'), Hajrapetjan - Surma, Bajić (Machaj 70') - Wilk, Traore, Nowak - Grzelczak.

Śląsk: Kelemen - Socha, Celeban (Pietrasiak 40'), Fojut, Pawelec - Stevanović, Elsner, Kaźmierczak, Madej - Gikiewicz (Sobota 83'), Diaz (Sztylka 81').

90' Koniec meczu!
88'
Kontrowersyjna decyzja sędziego. Adam Duda strzela piękną bramkę, jednak arbiter nie uznaje gola!
84' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! WIIIIIIIIIIIIIILK!!! Kilkanaście strzałów i wreszcie gol! Zostało kilka minut, jest jeszcze szansa na wygraną!
83' Sobota za Gikiewicza.
81' Sztylka za Diaza.
80' Duda za Kożansa. Janas stawia wszystko na jedną kartę.
79' Idiotyczne ciągnięcie za koszulkę Diaza i żołta kartka.
78' Drybling Traore jak za najlepszych czasów, ale strzał znów broni Kelemen.
75' Kolejna "stówa" Lechii. Tym razem Lukjanovs nie trafia głową z czwartego metra.
74' Tymi dwoma interwencjami Kelemen już teraz zyskał tytuł bohatera meczu. Dwa razy nieprawdopodobnie wybronił strzały Wilka i Hajrapetjana.
70' Za bezproduktywnego Bajicia wchodzi Machaj. Marzy się bramka jak z Górnikiem na jesień.
64' Ależ to mogła być odpowiedź... Bajić mając przed sobą tylko Kelemena, trafił w... Kelemena...
63' GOL DLA ŚLĄSKA! Gikiewicz... Tyle sytuacja, taka przewaga... i gol dla Śląska.
63' Lukjanovs za Grzelczaka. Kolejny raz napastnik Lechii robił dużo dymu, ale nic z tego nie wynikało.
61' Świetna kontra Lechii. Grzelczak do Traore, ten mija Kaźmierczaka, ale strzał minimalnie nad bramką.
58' Traore z wolnego, ale Kelemen broni. Trochę za lekko.
55' Ależ akcje Lechii! Najpierw Deleu posłał prawdziwą bombę w stronę bramki Kelemena, ale szczęśliwie dla Śląska na linii strzału był Stevanović. Chwilę później zza pola karnego próbował Wilk, ale nad bramką.
53' Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić, gdyby Pietrasiak trafił w bramkę, a nie w trybuny.
49' Lecha znów dominuje, przed chwilą strzał Traore.
46' Zaczynamy!

45+2' Przerwa.
Lechia była zdecydowanie lepsza, ale nie udało się przypieczętować przewagi.
45' Stuprocentowa sytuacja Nowaka! Wilk z lewej strony podał do Nowaka, ten minął Celebana i ładnym strzałem chciał pokonać Kelemena. Zabrakło dosłownie centymetrów...
40' Kontuzja Fojuta. W jego miejsce Pietrasiak
37' Jest i żółta dla piłkarza Lechii. Dostał ją Nowak za faul na Madeju.
33' Żółta kartka dla Pawelca.
30' Kolejne składne akcje Lechii, ale brakuje wykończenia i odwagi w polu karnym. Przed chwilą świetna szarża Nowaka, ale zabrakło dobrego strzału.
24' Kelemen świetnie wybronił przed chwilą strzał Wilka z narożnika pola karnego. Wilk gra dziś w pomocy za Jakuba Koseckiego.
15' Czerwona kartka dla Sochy! Obrońca Śląska faulował wychodzącego na czystą pozycję Nowaka. Słuszna decyzja sędziego!
14' Kolejne akcje Lechii! Najpierw Traore sam na sam z Kelemenem, a później Grzelczak nad bramką.
11' Pierwsze 10 minut bez dwóch zdań dla Lechii, która stara się dominować i prowadzić grę. Śląsk mocno przygaszony.
5' W odpowiedzi Stevanović, ale nie udało się przelebować Pawłowskiego.
4' Kolejna akcja Lechii i znów Kelemen, który tym razem uprzedził Traore.
3' Pierwsza bardzo dobra akcja. Grzelczak przed polem karnym zwiódł obrońcę, ale strzał wybronił Kelemen.