Lechia Gdańsk 1:2 Zagłębie Lubin. Nie będzie Ligi Europy

Niestety Lechia Gdańsk nie zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Gdańszczanie przegrali ostatni mecz sezonu i ostatecznie zajmą ósme miejsce w Ekstraklasie.

Lechia miała szanse na Ligę Europy do ostatniej kolejki. Niestety przegrała 1:2 z Zagłębiem, a swoje mecze wygrały też Jagiellonia i Śląsk.

Tym meczem gdańszczanie kończą sezon, który był jednym z najmniej przewidywalnych w historii polskiej piłki klubowej. Do ostatniej chwili Lechia walczyła nawet o wicemistrzostwo, ale szanse pogrzebała w dwóch ostatnich kolejkach. Gdyby oba mecze wygrała, dziś cieszyłaby się z Ligi Europy.

Tymczasem Arka Gdynia przegrała 0:5 i w przyszłym sezonie zagra tylko na zapleczu Ekstraklasy.

Żółte kartki:

90+4' Koniec meczu!
90'
Żółta kartka dla Traore za niesportowe zachowanie. Ale co się dziwić? Gdańszczanie mieli szansę na puchary.
89' Abwo za Pawłowskiego.
85' Wchodzi Poźniak. Schodzi Nowak.
84' 1:2. Hanzel i mamy po meczu...
79' Jagiellonia prowadzi 2:1. Teraz tylko cud może dać Lechii puchary.
77' Znów ogromna szansa dla Zagłębia, ale kolejny raz nie pakują piłki do siatki.
75' Lechia może mówić o ogromnym szczęściu, bo po kilku błędach Wilczek mógł strzelić bramkę, ale strzelił fatalnie. Kilka sekund później schodzi z boiska. W jego miejsce Traore.
74' Schodzi Pietrowski, a wchodzi Sazankou. Kafarski stawia wszystko na jedną kartę.
72' Piękne piłka Ajrapetjana i Zagłębie musi dziękować Ptakowi, który intuicyjnie obronił strzał Traore.
70' W Gdyni już 0:3...
68' Arka przegrywa już 0:2 ze Śląskiem. Lechia musi strzelić gola i liczyć na Jagiellonię.
66' Schodzi Buval, wchodzi Ajrapetjan.
66' Znów Lechia, tym razem strzelał Nowak. A Jagiellonia remisuje już 1:1.
64' Milimetry i Traore doszedłby do piłki Pietrowskiego. Przed sobą miałby tylko Ptaka.
62' Głośne gwizdy w kierunku sędziego liniowego, który popełnił poważny błąd wskazując spalonego, którego nie było...
60' Gol Buvala ze spalonego, gdyby Surma zagrał sekundę wcześniej byłoby 2:1.
59' Po kilku minutach Lechia wreszcie się obudziła i naciska Zagłębie. Ponad pół godziny na bramkę! Musi się udać!
57' Kontra Zagłębia i po strzale Woźniaka piłka minimalnie obok bramki!
52' Plizga wybija piłkę z linii bramkowej!
51' A we Wrocławiu, Arka przegrywa 0:1. Śląsk w tym momencie pewny gry w Lidze Europy.
47' Buval wrócił się po piłkę, stracił ją, skrzydłem ruszył Plizga, zagrał do Woźniaka, który precyzyjnym strzałem pokonał Kapsę.
47' Tragiczny początek drugiej połowy. 1:1, bramka Woźniaka...
46'
Przed nami ostatnie 45 minut przy Traugutta. Czy za trzy kwadranse ponad 10 tys. osób będzie świętowało awans do Ligi Europy?
45' Jagiellonia przegrywa z Ruchem i to LECHIA JEST W LIDZE EUROPY! Koniec pierwszej połowy!
45' Traore dynamicznie wpada w pole karne, wrzuca i... nikt nie wchodzi na zamknięcie.
43' Prostopadłą piłka do Buvala, ale szybszy bramkarz Zagłębia.
42' Tymczasem Polonia Warszawa i Lech Poznań prowadzą już po 2:0.
41' Wreszcie strzał Lechii! Lukjanovs chciał skopiować wyczyn Villi z wczorajszego finału Ligi Mistrzów, ale trochę zabrakło.
40' Znów szansa dla Zagłębia. Lechia musi zacząć znów prowadzić grę, bo następnym razem może nie mieć szczęścia, a Zagłębia choć gra o pietruszkę, ma swoje szanse.
36' Tymczasem w Warszawie Legia prowadzi 1:0 z Polonią Bytom. To gwóźdź do trumny bytomian.
33' Zagłębie powinno remisować. Bąk wybił piłkę z pustej bramki!
30' Zmiany wyników: Polonia Warszawa prowadzi 1:0 z Wisłą Kraków, a Lech Poznań z Koroną Kielce.
28' Groźna akcja Zagłębia, ale główka Wilka lekka i daleko od bramki.
23' Wspaniały doping przy Traugutta. Oby Lechia godnie pożegnała się z wrzeszczańskim stadionem!
19' Z dystansu Traore, ale kilka dobrych metrów nad bramką. Cieszy, że gdańszczanie starają się strzelać z dystansu, bo w ostatnich meczach częściej starali się wejść z piłką do bramki. Tak zresztą padła bramka i dziś.
17' W pozostałych spotkaniach tylko Gónik prowadzi z Widzewem. W innych meczach remisy.
15' Po kilku minutach spokojnej gry, Lechia znów włącza piąty bieg. Trzy rożne, za każdym razem lepiej lubinianie. Przy drugim bramkarz wypiąstkował piłkę po strzale Nowaka... bezpośrednio z narożnika boiska!
10' W odpowiedzi Zagłębie, ale Kapsa po minimalnym błędzie dwa razy uratował zespół przed stratą bramki.
7' Pięknie lewym skrzydłem pobiegł Lukjanovs, który zagrał na piąty metr do Traore, który wpakował piłkę do prawie pustej bramki!
7' GGGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOL! TRAAAAOOOOREEEE!
5'
Dwie kolejne szanse dla Lechii. Najpierw nad bramką Buval, który zmarnował praktycznie stuprocentową sytuację... Kilka sekund później Deleu z dystansu, ale też nad bramką.
4' Piękny strzał Traore, ale minimalnie obok.
1' Zaczynamy najważniejszy mecz w sezonie!
0' Kto ma jakie szanse na co, czyli ostatnia kolejka Ekstraklasy!