T-Mobile Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:0

Piotr Wiśniewski
Hasło "Remis Arena" wciąż aktualne. Biało-zieloni bezbramkowo zremisowali z Koroną Kielce w meczu zamykającym 22. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Wynik jest sprawiedliwy, do przerwy gdańszczanie dotrzymywali kroku rywalom w waleczności, po przerwie goście osiągnęli przewagę, ale bramki nie padły. Korona straciła pierwsze punkty wiosną, wcześniej podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wygrali wszystkie cztery spotkania.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:0

Lechia: Pawłowski - Deleu, Bąk, Janicki, Wilk - Surma, Hajrapetian (81 Bajić) - Lukjanovs (62 Wiśniewski), Traore, Kosecki - Grzelczak, (73 Duda).

Korona: Z.Małkowski - Golański, Kijanskas, Stano, Lisowski - Korzym, Jovanović (69 Lenartowski), Vuković, Kuzera (59 Kiełb) - Sobolewski - Gołębiewski (80 Lech).

Żółte kartki: Kuzera, Golański, Sobolewski (Korona) Hajrapetjan (Lechia).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Widzów: 10 565.

90+4 min. - Koniec meczu. Lechia Gdańsk bezbramkowo remisuje z Koroną Kielce.

90+3 min. - Traore wzdłuż bramki, piłkę odbija Małkowski, ale nie ma nikogo na dobitkę.

90 min. - Mecz potrwa jeszcze 180 sekund.

90 min. - W dużym tłoku zdołał się odnaleźć Piotr Wiśniewski. "Wiśnia" efektownie uderzał z nożyc w sam środek bramki.

87 min. - Żółta kartka dla Pawła Sobolewskiego.

87 min. - Vuković z wolnego, dobre piąstkowanie Pawłowskiego.

85 min. - W ostatnich minutach goście coraz częściej goszczą pod polem karnym Lechii, ale nie przekłada się to w sytuacje bramkowe.

83 min. - Korzym upadł w polu karnym. Czy był faul? Gwizdek sędziego milczy.

81 min. - Zmiana także w Lechii. Marko Bajić zajmie miejsce Hajrapetjana.

80 min. - Kolejna zmiana w zespole gości. Grzegorz Lech za Daniela Gołębiewskiego.

79 min. - Zakotłowało się w polu karnym Pawłowskiego, sytuację "oczyszcza" Jakub Wilk.

78 min. - Sobolewski do Golańskiego, ten umiejętnie utrzymywał się przy piłce, interwencja obrońcy Lechii i rzut rożny dla gości.

77 min. - Zamieszanie pod bramką gospodarzy. Dziwna to była akcja. Ostatecznie od bramki rozpocznie Pawłowski.

76 min. - Próbował strzelać Kosecki, piłka odbiła się od jednego z zawodników Korony i po lekkim rykoszecie wylądowała w rękach Małkowskiego.

75 min. - Wyrzutem z autu grę rozpocznie Paweł Golański.

73 min. - Adam Duda zastępuje na boisku Piotra Grzelczaka.

72 min. - Piłka w bramce Lechii. Gol jednak nie został zaliczony, bo Gołębiowski faulował Pawłowskiego.

71 min. - Mecz zrobił się nieciekawy. Dominuje walka, ale w środkowej strefie boiska.

69 min. - Jovanović jednak musiał opuścić boisko, w jego miejsce Artur Lenartowski.

68 min. - Gestykulacja Korzyma nie działa na sędziego Lyczmańskiego.

67 min. - Poza boiskiem Jovanović, który ucierpiał po zderzeniu głową z Jakubem Wilkiem.

65 min. - Kielczanie skutecznie rozbijają próby ataków Lechii.

64 min. - Trener Paweł Janas nerwowo podryguje za linią.

62 min. - Zmiana w Lechii. Wiśniewski za Lukjanovsa.

61 min. - Bąk powstrzymuje szarżę zawodnika Korony.

59 min. - Pierwsza zmiana w Koronie. Kamil Kuzera schodzi, a wchodzi Jacek Kiełb.

57 min. - Dobre wyjście z bramki Pawłowskiego.

56 min. - Aut dla Lechii na wysokości pola karnego Korony.

55 min. - Grzelczak z kilkunastu metrów tuż obok słupka!

55 min. - Na boisku trochę chaosu.

53 min. - Przewrotką zagrywał Stano, piłka trafiła na głowę Jovanovicia, ale ten przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

51 min. - Lukjanovs do Traore, bezbłędne zachowanie obrony gości.

50 min. - Niecelnie zza pola karnego uderzył Golański.

49 min. - Kosecki powalił na murawę Pawła Golańskiego.

48 min. - Korona prezentuje w Gdańsku postawę jaką zaskoczyła rywali wiosną, czyli agresywne krycie, podwajanie i szybkie wyjście z kontrą.

47 min. - Lukjanovs wygrał z rywalem pojedynek biegowy, ale akcję skończyła się jeszcze przed polem karnym gości.

46 min. - Początek drugiej części spotkania.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy meczu. Po 45 minutach w Gdańsku remis 0:0.

45 min. - Korzym faulował Surmę.

43 min. - Wejście Grzelczaka w pole karne, świetnie ustawiony Stano wyjaśnia sytuację.

40 min. - Żółta kartka dla Pawła Golańskiego.

40 min. - Gdańszczanie wykonywali stały fragment gry w okolicy narożnika pola karnego. Tam jednak czujni obrońcy Korony nie dopuszczają do zagrożenia pod własną bramką.

39 min. - Wojciech Pawłowski uchronił Lechię przed utratą bramki. Do futbolówki dopadł Kuzera, uderzył na bramkę z kilku metrów, ale dobrze ustawiony Pawłowski złapał piłkę rehabilitując się za wcześniejszy błąd, kiedy minął się z piłką.

37 min. - Deleu nieprzepisowo powstrzymywał Sobolewskiego. Rzut wolny dla gości z prawej strony pola karnego.

36 min. - Lukjanovs biegł ile sil w nogach, ale nie dopadł do piłki zagranej przez Brazylijczyka Deleu.

35 min. - Nieudane dośrodkowanie Pawła Sobolewskiego. Lechia powoli przesuwa się pod bramkę gości.

35 min. - Równowagę stracił Paweł Golański. Stracił także piłkę. Lechia nie zdołała jednak zbudować akcji.

33 min. - Korzym faulowany w środkowej strefie boiska.

31 min. - Gołębiewski nie doskoczył do dośrodkowania Sobolewskiego. Gdyby trafił Pawłowski miałby spore problemy.

30 min. - Korona miała trzy z rzędu rzuty rożne. Efekt jest taki, że od bramki rozpocznie Wojciech Pawłowski.

29 min. - Lisowski centruje z rogu, piłka adresowana do Stano, uprzedzają go jednak defensorzy Lechii.

28 min. - Korzym uderzał głową, ale nie trafił czysto. Spokojna interwencja bramkarza Lechii.

27 min. Skutecznie w obronie Krzysztof Bąk, który przerywa dobrze zapowiadającą się akcję gości.

25 min. - Długa piłka Hajrapetjana w pole karne, futbolówka ląduje na głowie jednego z defensorów "złocisto-krwistych".

24 min. - Kuzera fauluje Deleu. Rzut wolny dla gdańszczan.

22 min. - Pawłowski znów zbyt asekuracyjnie przy górnej piłce. Ale na swoje szczęście piłka wylądowała mu w rękach.

21 min. - W ferworze walki Korzym faulował Janickiego.

19 min. - Gdańszczanie dwukrotnie w jednej akcji ostrzelali bramkę Korony. Najpierw uderzał Kosecki, został zablokowany, poprawił Lukjanovs, ale niecelnie.

18 min. - Żółtą kartką ukarany został Kamil Kuzera.

17 min. - Dobre podanie do Grzelczaka. Napastnik Lechii uderzył na bramkę Małkowskiego zbyt słabo aby zaskoczyć bramkarza gości.

16 min. - Bardzo dobra asekuracja Łukasz Surmy. Kapitan Lechii odważnym wślizgiem pod własną bramką wyłuskał piłkę spod nóg Korzyma.

16 min. - Hajrapetjan z rogu w pole karne, tam na posterunku defensorzy Korony.

15 min. - Niepewne wyjście z bramki Pawłowskiego, który próbował wybić piłkę. Zrobił to jednak niedokładnie.

14 min. - Korner dla gości.

13 min. - Bardzo niecelny strzał Jovanovicia.

12 min. - Szczęście przy Koronie. Piłkę przyjmuje Traore, odgrywa do Koseckiego, ten uderza z powietrza, futbolówka po drodze odbija się od jednego z obrońców i wędruje poza boisko.

11 min. - Szarża Traore, którego z uderzenia wytrącił Pavol Stano.

10 min. - Kolejny aut dla gości.

8 min. - Centra Sobolewskiego, piłka w rękach Pawłowskiego.

8 min. - Wilk nie pozwolił Golańskiemu na dośrodkowanie.

6 min. - Bardzo dobrze rozegrany rzut z autu przez gości, Lisowski posłał piłkę w pole karne, bez zastanowienia obok słupka uderzył Korzym. Bramkarz Lechii nawet nie drgnął.

5 min. - Hajrapetjan stracił piłkę na własnej połowie, ale po chwili naprawił swój błąd.

3 min. - Przebojowa akcja Korzyma zastopowana przez gdańską defensywę.

3 min. - Dobra akcja Lechii, wymiana podań przez gospodarzy z pierwszej piłki, sytuację wyjaśniają goście.

2 min. - Grę od własnej bramki wznawia Pawłowski.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego.

W rundzie jesiennej Korona wygrała z Lechią 1:0 po golu Jacka Kiełba w 7. minucie spotkania.

Na sektorze gości pojawiają się kibice Korony.

Korona bez zmian w składzie. Trener Leszek Ojrzyński postanowił zaufać tym samym piłkarzom, którzy w ostatniej kolejce 2:1 pokonali Śląsk Wrocław.

Lechia: Pawłowski - Deleu, Bąk, Janicki, Wilk - Surma, Hajrapetjan - Lukjanovs, Traore, Kosecki - Grzelczak.

Korona: Małkowski - Golański, Kijanskas, Stano, Lisowski - Korzym, Jovanović, Vuković, Kuzera - Sobolewski - Gołębiewski.

Znamy już składy obu zespołów.

- Jeśli spojrzymy na tabelę i osiągane przez nich wyniki, to faktycznie, będą najbardziej wymagającym przeciwnikiem. Wiosnę rozpoczęli wyśmienicie, wygrywając wszystkie cztery spotkania i tracąc w nich tylko jedną bramkę. Dla nas jednak nie ma znaczenia z kim gramy. Musimy wyjść zmobilizowani i zostawić na boisku serce. Nie położymy się na murawie, bo bardzo potrzebujemy punktów - to z kolei komentarz do meczu z Koroną Kielce Adama Dudy.

Więcej przeczytasz w serwisie ekstraklasa.net

Co przed meczem z Koroną mówi Paweł Janas, trener Lechii Gdańsk? - Korona nie tylko jest dobrze przygotowana fizycznie, bo my też jesteśmy. Chodzi jednak o to, żeby zagrać agresywnie. Oni to robią i maja efekty. Jeśli tylko przeciwstawimy się im ambicją i walką, to umiejętności piłkarskie na boisku zadecydują kto ten mecz wygra. (wypowiedź pochodzi z oficjalnej strony internetowej gdańskiego klubu).

CZYTAJ NASZĄ ZAPOWIEDŹ MECZU

- Korona to wymagający przeciwnik, dobrze gra w piłkę. Jednak my też z meczu na mecz radzimy sobie coraz lepiej. Już mecz z Górnikiem był niezły, a do tego strzeliliśmy dwa gole. W spotkaniu z Koroną będziemy chcieli zagrać jeszcze lepiej i bardziej skutecznie. Potrzebujemy zwycięstw i w każdym meczu musimy szukać punktów. Bardzo ich potrzeba - mówi Piotr Grzelczak, piłkarz Lechii Gdańsk. Tutaj znajdzie całą rozmowę z Grzelczakiem

Wyniki 22. kolejki: Legia Warszawa - Polonia Warszawa 0:0, Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1:0 (0:0), PGE GKS Bełchatów - Wisła Kraków 2:2 (1:0), Górnik Zabrze - ŁKS Łódź 0:0, Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:0 (1:0), Śląsk Wrocław - Cracovia 3:0 (3:0), Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0).