Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:0 (1:0)

(stan)
W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała z Cracovią Kraków 1:0 (1:0). Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Wołąkiewicz, Andriuskevicius - Lukjanovs, Surma, Nowak - Buzała, Buval, Traore. Cracovia: Merda - Mierzejewski, Polczak, Jarbica, Janus - Szeliga, Radomski, Suworow - Sacha, Matusiak, Ntibazonkiza.

Sędzia Hubert Siejewicz z Białegostoku rozpoczął mecz
10 min. - dużo walki w środku pola, ale na razie brakuje ciekawszych sytuacji pod bramka obu zespołów
16 min. - żółta kartka dla Deleu
19 min. - w zamieszaniu pod bramką Cracovii przewrotką próbował strzelać debiutujący w Lechii Bedi Buval
21 min. - gorąco pod bramką Cracovii. Polczak bliski samobójczej bramki, ale piłkę wybił z linii bramkowej Sacha. Po chwili w boczną siatkę strzelali Traore i Buzała. Zwłaszcza bliski szczęścia był Buzała, pod świetnej akcji Buvala. Coraz bardziej wyraźna przewaga Lechii!
30 min. - Ósmy róg dla Lechii przyniósł powodzenie! Z rzutu rożnego dośrodkował Abdou Razack Traore, podanie przedłużył głową Bąk, a Buval także głową wpakował piłkę do siatki! Debiut marzenie! Lechia - Cracovia 1:0!!!
37 min. - piękna akcja Lukjanovsa z Deleu, dośrodkowanie Brazylijczka, a Buzała "szczupakiem" posłał piłkę do siatki. Ze spalonego jednak i sędzia słusznie tego gola nie uznał.
45 min. - koniec pierwszej połowy meczu. Lechia prowadzi z Cracovią 1:0!

46 min. - początek drugiej połowy meczu
49 min. - odważniej zaczęła grać Cracovia. Akcję przeprowadził Szeliga, a Suworow w dobrej sytuacji strzelił nad poprzeczką
55 min. - z lewej strony podawał Andriuskevicius, a Lukjanovs z pola karnego strzelił bardzo niecelnie
57 min. - żółta kartka dla Radomskiego
66 min. - zmiana w Lechii: za kontuzjowanego Andriuskeviciusa wszedł Kaczmarek
68 min. - zmiana w Cracovii: za Suworowa wszedł Klich
68 min. - zmiana w Lechii: za Traore wszedł Bajić
76 min. - zmiana w Cracovii: za Sachę wszedł Ślusarski
79 min. - groźny, ale niecelny strzał z dystansu oddał Surma
80 min. - żółte kartki dla Bajicia i Jarabicy
87 min. - zmiana w Cracovii: za Szeligę wszedł Pawlusiński
87 min. - słaby mecz w drugiej połowie, z boiska wieje nudą
88 min. - zmiana w Lechii: za Buzałę wszedł Dawidowski
89 min. - po rzucie rożnym głową strzelał Bąk. Obrońca zatrzymał piłkę i choć gdańszczanie sygnalizowali zagranie ręką obrońcy gości, to arbiter nakazał grać dalej
90 min. - koniec meczu. Lechia wygrała z Cracovią 1:0!