Lechia Gdańsk - FC Hradec Kralove 19.01.2023 r. Biało-zieloni gładko przegrali na zakończenie zgrupowania w Turcji. Wynik meczu, relacja

Lechia Gdańsk - FC Hradec Kralove
Lechia Gdańsk - FC Hradec Kralove Lechia Gdańsk
Lechia Gdańsk rozegrała bardzo słaby mecz na zakończenie zgrupowania w Turcji. Biało-zieloni przegrali z Hradec Kralove, piątym zespołem czeskiej ekstraklasy, aż 0:3. Lechia w Turcji przegrała wszystkie trzy gry kontrolne i strzeliła tylko jednego gola.

Lechia Gdańsk - FC Hradec Kralove 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Adam Gabriel (10), 0:2 Matej Koubek (46), 0:3 Matej Koubek (53)

Lechia: Kuciak - Brzęk (78 Piła), Nalepa, Maloca (54 Castegren), Pietrzak (46 Sezonienko) - Tobers (54 Biegański), Kubicki (54 Terrazzino) - Durmus (69 Diabate), Gajos (54 Friesenbichler), Conrado - Zwoliński (22 Paixao)

Hradec Kralove: Reichl (46 Bajza) – Klíma, Cech, Leibl (32 Pudhorocky) – Gabriel, Kodes, Smrz, Novotny – Kucera (32 Jurcenko) – Koubek, Rynes

Dla trenera Marcina Kaczmarka to był ostatni test przed rozpoczęciem rundy rewanżowej. Czy wyjściowy skład jest zbliżony do tego, w jakim biało-zieloni zaczną mecz ligowy z Wisłą? Pewnie jakieś zmiany będą, bo w podstawowym składzie ostatniej gry sparingowej zabrakło Jakuba Bartkowskiego, a pojawił się 17-letni Bartosz Brzęk. We wcześniejszych sparingach na boisku w ogóle nie pojawili się Ilkay Durmus oraz Joeri de Kamps. Durmus zagrał jednak w ostatniej grze kontrlonej. Jeśli chodzi o de Kampsa, to udało nam się ustalić, że podczas treningów naciągnął mięsień dwugłowy i stąd wynika jego absencja. Trudno powiedzieć, czy będzie gotowy na mecz z Wisłą.

Na początku ostatniego sparingu w Turcji to Lechia miała kontrolę nad meczem. To jednak nie trwało długo. W 10 minucie Łukasz Zwoliński stracił piłkę podczas próby wyprowadzenia jej z własnego pola karnego, a rywale skorzystali z prezentu i Adam Gabriel dał prowadzenie drużynie Hradec Kralove. Rywale, po jesieni, zajmują piąte miejsce w czeskiej Fortunie Lidze. Co ciekawe, w drużynie grają niemal wyłącznie Czesi, bowiem jedyni dwaj piłkarze zagraniczni, to... Słowacy. Zwoliński na boisku nie dotrwał do końca pierwszej połowy, bowiem doznał kontuzji i w 22 minucie zmienił go Flavio Paixao. Pięć minut później rywale nie wykorzystali dobrej okazji do podwyższenia wyniku. Lechia największe zagrożenie stworzyła w 30 minucie, kiedy po strzale Macieja Gajosa bramkarz czeskiego zespołu odbił piłkę z największym trudem. W końcówce pierwszej połowy biało-zieloni przejęli inicjatywę, ale nie potrafili wypracować sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola.

W drugiej połowie to nadal nie był dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Lechii, a do tego pojawiało się coraz więcej błędów w grze defensywnej. Już pierwsza akcja po przerwie przyniosła drużynie Hradec Kralove drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Matej Koubek. Siedem minut później ten sam piłkarz strzelił trzeciego gola dla czeskiego zespołu. Potem tempo gry opadło, ale w ostatniej akcji meczu rywale powinni zdobyć czwartego gola. Zawodnik Hradec Kralove przestrzelił w sytuacji sam na sam z Kuciakiem. Trener Kaczmarek robił kolejne zmiany, ale to nie poprawiło gry ofensywnej biało-zielonych. Także nic nie zmieniło pojawienie się pierwszy raz po powrocie Kevina Friesenbichlera w biało-zielonych barwach. Lechia zagrała słaby mecz na zakończenie zgrupowania i pozostaje mieć nadzieję, że w Ekstraklasie prezentować się będzie znacznie lepiej.

Lechia przebywała na zgrupowaniu w Turcji od 9 stycznia, a w piątek wraca do Gdańska. Biało-zieloni rozegrali w sumie mecze sparingowe, w których przegrali z rumuńską drużyną Petrolul Ploeszti 0:2, z mistrzem Serbii Crveną Zvezdą Belgrad 1:3 i na koniec z czeskim zespołem FC Hradec Kralove 0:2. Jednego gola w grach kontrolnych w Turcji strzelił dla biało-zielonych Jarosław Kubicki. Rundę wiosenną PKO Ekstraklasy drużyna biało-zielonych zacznie meczem w Gdańsku z Wisłą Płock, który zostanie rozegrany 29 stycznia (niedziela) o godzinie 17.30.

90 min. - koniec meczu. Lechia Gdańsk - FC Hradec Kralove 0:3

90 min. - w sytuacji sam na sam z Kuciakiem zawodnik czeskiego zespołu nie trafił w bramkę

80 min. - gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska

78 min. - zmiana w Lechii: za Brzęka wszedł Piła

75 min. - tempo gry spadło, a wynik zdaje się być ustalony

69 min. - zmiana w Lechii: za Durmusa wchodzi Diabate

54 min. - zmiany w Lechii: za Kubickiego, Tobersa, Gajosa i Malocę wchodzą Biegański, Terrazzino, Castegren i Friesenbichler

53 min. - słabo gra Lechia, a trzeciego gola dla czeskiego zespołu strzelił ponownie Matej Koubek. Lechia - Hradec Kralove 0:3

46 min. - fatalny start Lechii. Hradec Kralove podwyższa prowadzenie, a gola strzelił Matej Koubek. Lechia - Hradec Kralove 0:2

46 min. - zmiana w Lechii: za Pietrzaka wszedł Sezonienko

46 min. - początek drugiej połowy

45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia - Hradec Kralove 0:1

45 min. - ucierpiał Nalepa, ale może grać dalej

37 min. - Lechia ma inicjatywę, ale niewiele z tego wynika. Wciąż brakuje czystych okazji bramkowych

33 min. - kontuzja głowy piłkarza zespołu Hradec Kralove i jest chwilowa przerwa w grze

30 min. - w końcu groźniejsza sytuacja ze strony Lechii. Z dystansu strzelał Gajos, ale bramkarz czeskiego zespołu końcami palców odbił piłkę

28 min. - rzut rożny dla Lechii, ale nic z niego nie wynikęło

22 min. - kontuzja Zwolińskiego. Zmienia go Paixao

15 min. - kolejna szansa dla czeskiego zespołu, ale zawodnik rywali w dobrej sytuacji przestrzelił

10 min. - Zwoliński stracił piłkę, a szybka akcja rywali zakończyła się golem. Piłkę do siatki skierował Adam Gabriel. Lechia - Hradec Kralove 0:1

8 min. - początek meczu należał do Lechii

1 min. - początek meczu