Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 5:1 (2:1)

(stan)
W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk rozgromiła zespół Górnika Zabrze 5:1 (2:1). Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Kożans,Wołąkiewicz - Nowak, Surma, Bajić - Traore, Buzała, Lukjanovs. Górnik: Stachowiak - Bemben, Jop, Banaś, Magiera - Bonin, Przybylski, Kwiek, Sikorski, Wodecki - Zahorski.

Sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy rozpoczął mecz
8 min. - na boisku na razie nie dzieje się nic ciekawego
14 min. - uwidoczniła się przewaga Lechii, ale dwie akcje nie zostały zakończone strzałem na bramkę
17 min. - niezbyt mocny strzał z dystansu Traore, ale fatalny błąd popełnił Stachowiak, który pod brzuchem przepuścił piłkę do siatki! Lechia - Górnik 1:0!!!
20 min. - dośrodkowanie Wołąkiewicza i strzał głową Lukjanovsa, obroniony przez Stachowiaka
26 min. - Wodecki minął obrońców Lechii i posłał piłkę do siatki. Lechia - Górnik 1:1!
32 min. - świetna akcja Buzały na lewej stronie, łatwo ograł Bembena zagrał piłkę w pole karne, tam sprytnie ją przepuścił Lukjanovs, a nieobstawiony Bajić silnym strzałem skierował piłkę do bramki! Lechia - Górnik 2:1!!
34 min. - kontra Lechii 2 na 1. Buzała podał do Traore, a ten przegrał pojedynek sam na sam ze Stachowiakiem
35 min. - kolejna szansa Lechii, ale tym razem bramkarz Górnika wybronił strzał Lukjanovsa
36 min. - Nowak wkręcił piłkę z rzutu rożnego, tak że przy długim słupku z linii bramkowej futbolówkę wybił Wodecki
38 min. - Traore strzelał z pola karnego, ale obok słupka
42 min. - Buzała ograł z wielką łatwością Przybylskiego i wyłożył piłkę Traore, ten strzelał do bramki, ale trafił w obrońcę Górka i futbolówka wyleciała na rzut rożny
43 min. - po akcji Traore piłka trafiła do Nowaka, a jego strzał z 20 metrów odbił poza bramkę Stachowiak
45 min. - żółte kartki dla Bajicia i Banasia
45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi z Górnikiem 2:1!

46 min. - początek drugiej połowy meczu
47 min. - Magiera próbował wybić piłkę i omal nie zdobył bramki samobójczej
48 min. - po podaniu Nowaka na czystą pozycję wyszedł Buzała, ale przegrał pojedynek ze Stachowiakiem
52 min. - Deleu zaczął świetną akcję podając Buzale na wolne pole, ten odegrał do Traore, który w czystej sytuacji huknął w... poprzeczkę! Trzecia stuprocentowa okazja zmarnowana przez Traore!
60 min. - zmiana w Górniku: za Sikorskiego wszedł Świątek
61 min. - świetnie podanie Nowaka na wolne pole, Buzała uciekł Jopowi, wyszedł sam na sam ze Stachowiakiem i trafił do siatki. Lechia - Górnik 3:1!!!
71 min. - kolejna szybka akcja Lechii. Traore do Wołąkiewicza, ten odegrał do Traore, a po jego strzale Stachowiak odbił piłkę na rzut rożny
75 min. - Buzała zaczął kolejną ofensywną akcję. Lukjanovs świetnie zagrał piłkę wzdłuż bramki, a do siatki spokojnie trafił z bliska Traore! Lechia - Górnik 4:1!!!!!
76 min. - zmiana w Lechii:za Buzałę wszedł Sazankow
76 min. - zmiana w Górniku: za Wodeckiego wszedł Sobczak
77 min. - kolejna kontra Lechii. Sazankow łatwo ograł obrońcę Górnika, ale strzelił ponad bramką
78 min. - zmiana w Górniku: za Bembena wszedł Danch
80 min. - dośrodkowanie Nowaka w Pole karne. Bąk głową posłał piłkę w poprzeczkę, a Sazankow w pierwszym meczu przy Traugutta huknął pod poprzeczkę!!! Lechia gromi Górnik 5:1!!!!!
82 min. - zmiana w Lechii: za Nowaka wszedł Popielarz
85 min. - zmiana w Lechii: za Bajicia wszedł Pietrowski
86 min. - po strzale Bonina Deleu stojąc na linii omal nie strzelił samobója, ostatecznie zdołał wybić piłkę
90+1 min. - żółta kartka dla Zahorskiego
90+3 min. - koniec meczu! Lechia Gdańsk rozgromiła Górnik Zabrze 5:1!!!