Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:1

Piotr Wiśniewski
Biało-zieloni w fatalnym stylu kończą rundę jesienną. Lechia przegrała z Jagiellonią Białystok 0:1. Jedyną bramkę meczu zdobył w 86. minucie Grzegorz Rasiak. Schodzących z boiska piłkarzy żegnały gwizdy i wyzwiska. Kibice skandowali: "Nigdy nie spadnie, Lechijka nigdy nie spadnie".

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO MECZU I OPINIE TRENERÓW

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 - Rasiak (86).

Lechia: Pawłowski - Bąk (28' Pietrowski), Janicki, Kożans, Andriuskevicius, Lukjanovs, Surma, Nowak, Traore, Benson, Tadić.

Jagiellonia: Ptak - Cionek, Skerla, Porębski, Norambuena, Kupisz, Burkhardt (83' Cetković), Tymiński, Kukol, Frankowski (67' Seratić), Rasiak.

Żółte kartki: Traore, Andriuskevicius (Lechia), Norambuena, Kukol, Seratić (Jagiellonia).

Sędzia: Robert Małek (Zabrze).

Widzów: 12 754.

LECHIA GDAŃSK - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK [MINUTA PO MINUCIE]

Gol dla gości!! W 86. minucie bramkę dla Jagiellonii zdobywa Grzegorz Rasiak.

Do przerwy bez bramek. W zespole Lechii już w 27. minucie nastąpiła zmiana. Za Krzysztofa Bąka, który powrócił do składu po kontuzji, na boisku pojawił się Marcin Pietrowski.

Lechia: Wojciech Pawłowski - Rafał Janicki, Krzysztof Bąk (27' Pietrowski), Sergejs Kożans, Vytautas Andriuskevicius - Ivans Lukjanovs, Paweł Nowak, Łukasz Surma, Abdou Razack Traore, Fred Benson, Josip Tadić.

W trzeciej kolejce poprzedniego sezonu "Jaga" wygrała w Gdańsku 2:1. Lechia po bramce Pawła Nowaka w 25. minucie prowadziła 1:0, ale kolejne trafienia były dziełem gości. Do siatki biało-zielonych trafiali: Tomasz Kupisz (41) oraz Andrius Skerla (82).

Ostatni raz Lechia zmierzyła się z Jagiellonią 16 marca 2011 roku. W Białymstoku padł remis 1:1. Było to wówczas spotkanie w ramach Pucharu Polski. Gdańszczanie dzięki remisowi awansowali do półfinału.

To będzie 28 spotkanie obu zespołów. Bilans: zwycięstwa Jagiellonii: 7, remisy: 9, zwycięstwa Lechii: 11. Bramki: 31:21 dla Lechii.

- Lechia ma słabszy okres w tym sezonie i też na pewno będzie chciała się przełamać. Te spotkanie nie będzie łatwe. Mają piękny stadion, który z pewnością będzie ich atutem, dlatego też zapowiada się ciężka walka. Ale mogę obiecać, że na boisku zostawimy dużo zdrowia - mówił przed meczem Tomasz Ptak**, bramkarz Jagiellonii Białystok.

- Podobnie jak Jagiellonia, my także znajdujemy się obecnie w sytuacji niekomfortowej. Zrobimy wszystko aby w ostatnim meczu tego roku wywalczyć trzy punkty, bo to będzie pozwalało nam, choć w małym stopniu spokojniej spędzić święta i przygotować się do nowej rundy - zapowiada z kolei Krzysztof Bąk, obrońca gdańskiej Lechii*.

* - wypowiedzi pochodzą z oficjalnej strony Jagiellonii Białystok.

PGE Arena ma problemy?

Władze Gdańska oraz miejscy radni nie są zadowoleni z tego, jak stadionem PGE Arena zarządza Lechia-Operator. Prezydent daje ostrzeżenie i w najbliższym czasie zamierza spotkać się z szefostwem spółki, by omówić jej problemy. Więcej informacji na ten tamat znajdziesz tutaj.