Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2)

W pierwszym meczu półfinałowym Remes Pucharu Polski Lechia Gdańsk przegrała z Jagiellonią Białystok 1:2. Rewanż w Białymstoku za dwa tygodnie.

Składy drużyn
Lechia Gdańsk: Kapsa - Bąk, Wołąkiewicz, Kożans, Kosznik - Pietrowski, Piątek, Laizans - Buzała, Zabłocki, Kaczmarek.
Jagiellonia Białystok: Gikiewicz - Norambuena, Skerla, El Mehdi, Klepczarek - Jezierski, Hermes, Grzyb, Lato - Bruno - Maycon.

Przedmeczowe opinie kibiców biało-zielonych
- Arkadiusz Kapica z Gdańska

- Monika Stokfisz i Kamil Lenartowski z Gdańska

1 min. - sędzia Marek Karkut z Warszawy rozpoczął mecz
6 min. - błąd Karola Piątka.Po rzucie wolnym zagrał piłkę głową wprost do Maycona na kontrę. Maycon przebiegł pół boiska i podał do Rafała Grzyba, a ten strzelił gola. Lechia - Jagiellonia 0:1
13 min. - Olegs Laizans leży w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej
19 min. - żółta kartka dla Piotra Klepczarka za faul na Jakubie Zabłockim
25 min. - pierwszy celny strzał gospodarzy. Piłkę po uderzeniu Marcina Pietrowskiego bez problemów złapał Rafał Gikiewicz
27 min. - żółta kartka dla Maycona za faul na Hubercie Wołąkiewiczu
28 min. - gol - stadiony świata! Bruno oddał kapitalny strzał z 30 metrów, a piłka po słupku wpadła do siatki. 2:0 dla Jagiellonii!
34 min. - zmiana w Jagiellonii: za Piotra Klepczarka wszedł Igor Lewczuk
35 min. - żółtą kartką ukarany został Sidqy El Mehdi
38 min. - szansa Jagiellonii, ale Lewczuk posłał piłkę nad Kapsą i bramką
41 min. - akcja Pawła Buzały, który strzelił w boczną siatkę
45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia - Jagiellonia 0:2

46 min. - początek drugiej połowy
52 min. - z rzutu wolnego strzelał Piątek, a Gikiewicz przeniósł piłkę nad poprzeczką
55 min. - zmiana w Lechii: za Rafała Kosznika wszedł Tomasz Dawidowski
60 min. - zmiana w Jagiellonii: za Maycona wchodzi Kamil Grosicki
68 min. - zmiana w Lechii: za Olegsa Laizansa wszedł Paweł Nowak
69 min. - karny dla Lechii! El Mehdi sfaulował Dawidowskiego. Druga żółta i czerwona kartka dla obrońcy Jagiellonii. Strzał Piątka z karnego obronił Gikiewicz. Dobitka Buzały była niecelna! Wciąż Lechia - Jagiellonia 0:2!
73 min. - zmiana Lechii: za Jakuba Zabłockiego wszedł Ivans Lukjanovs
74 min. - zmiana w Jagiellonii: za Remigiusza Jezierskiego wszedł Dariusz Jarecki
83 min. - świetna szansa Lechii. Buzała sam na sam z Gikiewiczem, ale zamiast strzelać to podawał do krytego przez rywali Dawidowskiego i zagrożenie zostało zażegnane
90+2 - kolejny rzut karny dla Lechii. Ponownie w polu karnym faulowany był Dawidowski, a rzut karny na bramkę dla Lechii zamienił Hubert Wołąkiewicz. Lechia - Jagiellonia 1:2.
Koniec meczu. Lechia przegrała z Jagiellonią 1:2.