Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:1)

(stan)
W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała z Jagiellonią Białystok 1:2. Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Kożans, Andriuskevicius - Nowak, Surma, Pietrowski - Szuprytowski, Buzała, Lukjanovs. Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, Lato - Grosicki, Hermes, Burkhardt, Kascelan, Kupisz - Frankowski.

1 min. - początek meczu
2 min. - żółta kartka dla Kożansa
9 min. - groźnie w polu karnym Lechii. Strzelał Frankowski, a piłkę zmierzającą do bramki wybił Deleu
9 min. - żółta kartka dla Kascelana
15 min. - akcja Lukjnaovsa, podanie Buzały, a strzał Nowaka został zablokowany
22 min. - dwie świetne akcje Lechii. Po strzale Szuprytowskiego z 25 metrów niepewnie piłkę odbił Sandomierski. Gdańszczanie utrzymali piłkę w polu karnym i po uderzeniu Bąka piłkę końcami palców przeniósł nad poprzeczką Sandomierski
23 min. - Strzał Buzały z dystansu, ale pewna obrona bramkarza Jagiellonii
25 min. - Lechia - Jagiellonia 1:0!!! Świetna akcja Buzały prawą stroną boiska, który zagrał w pole karne, piłkę przyjął Lukjanovs, a stojący obok Nowak oddał natychmiastowy strzał i piłka wylądowała w bramce gości!
27 min. - Jagiellonia szybko mogła odpowiedzieć. Podawał Kupisz, a strzał Frankowskiego został w ostatniej chwili zablokowany przez Bąka
30 min. - kolejna szybka akcja Buzały, który podał do Nowaka, ten odegrał do Lukjanovsa, ale strzał Łotysza został zablokowany
33 min. - po zagraniu Laty akcję przeprowadzili Frankowski z Grosickim, a strzał tego ostatniego został zablokowany przez Bąka
34 min. - dobra gra Lechii. Silny strzał z dystansu Lukjanovsa i Sandomierski z problemami odbił piłkę
35 min. - akcja szybko przeniosła się na drugą stronę, a tym razem Kożans zablokował uderzenie Frankowskiego
36 min. - zaczyna padać deszcz na stadionem, słychać odgłosy burzy
38 min. - ostry strzał Burkhardta z ponad 30 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki, boiska i wróciła do gry
41 min. - czarne chmury nad stadionem w Gdańsku i wyrównanie Jagiellonii. Kapitalny strzał Kupisza z 30 metrów i piłka trafiła idealnie w "okienko" gdańskiej bramki. Lechia - Jagiellonia 1:1!
45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia - Jagiellonia 1:1

Burza i ulewa nad stadionem w Gdańsku. Sędzia Marcin Borski z Warszawy opóźnił wznowienie drugiej połowy spotkania.

Na boisku byli obserwator Jerzy Miedziński i sędzia Borski. Mecz zostanie wznowiony, mimo protestów Michała Probierza, trenera Jagiellonii.
46 min. - rozpoczęła się druga połowa, woda pluska przy każdym zagraniu piłki
51 min. - zamieszanie pod bramką gości.W efekcie strzelał Nowak, a piłkę zmierzającą do bramki wybił Skerla. Później ostre uderzenie Szuprytowskiego obronił Sandomierski.
60 min. - żółta kartka dla Andriuskeviciusa
65 min. - żółta kartka dla Nowaka
67 min. - zmiana w Lechii: za Szuprytowskiego wszedł Wiśniewski
69 min. - zmiana w Jagiellonii: za Frankowskiego wszedł Trytko
70 min. - żółta kartka dla Norambueny
70 min. - zmiana w Lechii: za Buzałę wszedł Dawidowski
71 min. - zmiana w Jagiellonii: za Grosickiego wszedł Makuszewski
77 min. - żółta kartka dla Cionka
81 min. - strzał Burkhardta z kilku metrów obronił Kapsa
82 min. - po zagraniu piłki z rogu przed pole karne, na strzał zdecydował się Kupisz, po drodze kierunek lotu piłki zmienił Andrius Skerla i goście z Białegostoku prowadzą w Gdańsku! Lechia - Jagiellonia 1:2!
84 min. - żółta kartka dla Sandomierskiego
84 min. - zmiana w Lechii: za Nowaka wszedł Bajić
87 min. - żółta kartka dla Deleu
89 min. - żółta kartka dla Trytki
90 min. - zamieszanie pod bramką, jako ostatni strzelał Bąk, ale został zablokowany
90+1 min. - zmiana w Jagiellonii: za Kupisza wszedł Grzyb
90+4 min. - ostre uderzenie Wiśniewskiego z pola karnego obronił sandomierski
Koniec meczu. Lechia przegrała z Jagiellonią 1:2!