Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:1 (0:0)

T. Bołt
W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała z Koroną Kielce 0:1 (0:0). Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Kożans, Kaczmarek - Traore (84 Zieńczuk), Surma, Nowak - Lukjanovs (72 Dawidowski), Buval, Buzała (80 Sazankow). Korona: Cierzniak - Golański (68 Kuzera), Malarczyk, Stano, Markiewicz - Sobolewski, Vuković, Jovanović (82 Nowak), Maliszewski (76 Tataj) - Edi Andradina - Korzym.

1 min. - sędzia Robert Małek z Zabrza rozpoczął mecz
2 min. - dwie szybkie akcje Lechii. Dwukrotnie w pole karne zagrywał Buzała, a obrońcy Korony uprzedzili raz Lukjanovsa, a w drugiej sytuacji Buvala
13 min. dużo gry w środku pola i dużo niedokładności z obu stron. Lechia miała szansę, ale Lukjanovs źle podawał do Traore
14 min. - szybka akcja Lechii. Surma do Buzały, ten do Traore, który podawał w pole karne do Lukjanovsa, ale Łotysz w ostatniej chwili został uprzedzony przez obrońcę Korony
17 min. - Traore sprytnie zagrał do Deleu, ten dośrodkował w pole karne, ale strzał Lukjanovsa zbyt lekki i piłkę złapał Cierzniak
26 min.- przewaga Lechii, z której na razie niewiele wynika
27 min. - błąd obrońców Lechii, którzy przepuścili piłkę. Futbolówka trafiła do Ediego Andradiny, ale ten strzelił ponad bramką
30 min. - Buzała padł w polu karnym i domagał się karnego, sędzia kazał grać dalej. Strzelał jeszcze Surma z dystansu, ale obok bramki
34 min. - groźnie w polu karnym Lechii, ale Edi nie skończył akcji strzałem
35 min. - po dośrodkowaniu Lukjanovsa, piłkę wybił głową poza boisko Markiewicz i uratował Koroną przed utratą gola,l bo już gotowy do oddania strzału był Buzała
38 min. - po podaniu Deleu, piłki do siatki nie zdołał skierować Buval
39 min. - żółtą kartką ukarany Vuković
40 min. - zagranie piłki z rzutu wolnego przez Nowaka w pole karne. Sprytne, ale niepilnowany Traore nie sięgnął futbolówki
44 min. - ostry i kąśliwy strzał Ediego Andradiny z ponad 20 metrów, ale piłka trafiła w boczną siatkę
45 min.- koniec pierwszej połowy. Lechia - Korona 0:0

46 min. - początek drugiej połowy meczu
48 min. - ostre dośrodkowanie Lukjanovsa, piłka przeleciała nad Cierzniakiem odbiła się od słupka i... wzdłuż linii bramkowej wyszła w pole, a potem futbolówkę wybili kieleccy obrońcy. Pech Lechii, która powinna już prowadzić
50 min. - kapitalny strzał Surmy z 25 metrów, po którym piłka przeleciała nad Cierzniakiem i o centymetry nad poprzeczką
52 min. - podanie Traore na czystą pozycję do Buvala, ale Francuza ubiegł w ostatniej chwili Cierzniak. W odpowiedzi strzelał Sobolewski zza pola karnego, tuż obok słupka
54 min. - Deleu huknął z dystansu, ale tuż nad poprzeczką
55 min. - Traore z 20 metrów, tuż obok słupka. Zdecydowana przewaga Lechii
57 min. - po dośrodkowaniu z rogu Sobolewskiego głową, niecelnie, strzelał Stano
59 min. - strzał Traore, obok słupka
65 min. - niebezpiecznie pod bramką Lechii. Piłkę w polu karnym otrzymał Edi Andradina, ale nie trafił w bramkę gdańskiego zespołu
68 min. - zmiana w Koronie: za Golańskiego wszedł Kuzera
70 min. - Traore padł w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej
71 min. - kontra Korony, ale strzał Ediego Andradiny obronił Małkowski
72 min. - zmiana w Lechii: za Lukjanovsa wszedł Dawidowski. Łotysz wściekły kopnął piłkę poza boisko, a potem nie podał ręki trenerowi Kafarskiemu
76 min. - zmiana w Koronie: za Maliszewskiego wszedł Tataj
77 min. - żółta kartka dla Dawidowskiego
79 min. - dobra akcja Lechii. Dośrodkował Kaczmarek, a Buzała strzelił obok bramki
80 min. - Lechia znowu może czuć się skrzywdzona. Tataj na półmetrowym spalonym, ale sędzia puścił grę.Tataj podał do Korzyma, a ten spokojnie przyjął piłkę i strzelił gola dla Korony! Lechia - Korona 0:1!
80 min. - zmiana w Lechii: za Buzałę wszedł Sazankow
82 min. - zmiana w Koronie: za Jovanovicia wszedł Nowak
84 min. - zmiana w Lechii: za Traore wszedł Zieńczuk
90 min. - sędzia przedłużył mecz o 3 minuty
90+3 min. - koniec meczu. Lechia Gdańsk niezasłużenie przegrała z Koroną Kielce 0:1! Biało-zieloni powinni wykonywać rzut karny, a kielczanie strzelili gola po spalonym!