Lechia Gdańsk pokonała 2:0 w sparingu rumuński FC Brasov

RR
Rafał Janicki (z prawej) ustalił wynik sparingu w 59 minucie
Rafał Janicki (z prawej) ustalił wynik sparingu w 59 minucie Tomasz Bolt/Polskapresse
Patryk Tuszyński i Rafał Janicki zapewnili Lechii zwycięstwo nad rumuńskim FC Brasov. Lechiści wygrali w sparingowym spotkaniu 2:0 w tureckim Belek, gdzie przebywają obecnie na zgrupowaniu.

Rumuński zespół to obecnie 16. drużyna tamtejszej ekstraklasy. Piłkarze Brasova wywalczyli w tym sezonie tylko 16 punktów w 19 meczach.

W sobotnim sparingu wystąpili pozyskani niedawno przez biało-zielonych piłkarze. Maciej Makuszewski zastąpił w 64 minucie Christophera Oualembo. Paweł Stolarski w 64 minucie zmienił Piotra Wiśniewskiego, ale po kwadransie zastąpił go na boisku Damian Kugiel.

Lechia Gdańsk – FC Brasow 2:0 (1:0)