Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 0:0

Piotr Wiśniewski
Jak na pojedynek dwóch drużyn walczących o podium i występy w europejskich pucharach było to bardzo słabe spotkanie. Ponad sześciotysięczna publiczność nie miała częstych powodów do oklaskiwania udanych zagrań jednej, jak i drugiej strony. Ciut lepsi w sytuacjach byli gdańszczanie, ale klarownych i czystych okazji strzeleckich podopiecznym Tomasz Kafarskiego brakowało. Lechia zremisowała z Polonią Warszawa 0:0.

Lechia: Kapsa - Andriuskevicius, Bąk, Vućko, Deleu, Bajić (76' Buval), Nowak, Surma, Poźniak (64' Pietrowski), Zejglic (46' Traore), Lukjanovs.

Polonia: Przyrowski - Tosik (46' Mynar), Jodłowiec, Kokoszka, Sadlok (74' Brzyski), Mierzejewski, Andreu, Bruno, Piątek, Smolarek, Sobiech (38' Gołębiewski).

Żółte kartki: Kokoszka, Sadlok (Polonia).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Widzów: 6.012.

Kibice piłkarscy ripostują. Bojkot na meczach!

90+3 min. - Koniec meczu. Lechia-Polonia 0:0.

90 min. - Mecz potrwa jeszcze 120 sekund.

87 min. - Zakotłowało się w polu karnym Polonii po rzucie wolnym. Sytuację wyjaśniają obrońcy drużyny gości.

84 min. - Strzał Nowaka z półobrotu obok słupka.

82 min. - Lechia stara się, atakuje, ale jej ataki jak na razie nie przynoszą skutku w postaci bramki.

79 min. - Atak Polonii czterech na trzech marnuje Mierzejewski.

76 min. - Z boiska schodzi Marko Bajić. W jego miejsce Bedi Buval.

75 min. - Lukjanovs stanął przed szansą zdobycia bramki. Jego strzał głową po rzucie rożnym minimalnie nad bramką.

74 min - Zmiana w Polonii. Brzyski za Sadloka.

70 min. - Lukjanovs próbował uruchomić Traore, ale akcję przerywają defensorzy Czarnych Koszul.

68 min. - Precyzyjną piłkę z rzutu wolnego posłał Nowak, ale do jego podania nie doszedł żaden z zawodników Lechii.

64 min. - Druga zmiana w Lechii. Z boiska schodzi Kamil Poźniak, a wchodzi Marcin Pietrowski.

62 min. - To mogła być groźna akcja Lechii gdyby Paweł Nowak lepiej dośrodkował.

59 min. - Ładne podanie Mierzejewskiego do Smolarka. Sędzia odgwizduje pozycję spaloną napastnika Czarnych Koszul.

57 min. - W drugiej połowie Lechia przyśpieszyła grę.

55 min. - Sadlok uderzył wprost w ręce Pawła Kapsy.

52 min. - Dobra szansa Lechii. Traore otrzymał precyzyjne podanie od Lukjanovsa, przy próbie strzału zawodnika Lechii górą jednak bramkarz Polonii. Traore próbował drugi raz, ale jego strzał został zablokowany.

49 min. - Na strzał z wolnego zdecydował się Bajić. Piłka nabrała przyśpieszenia, ale pewnie chwyt Przyrowskiego.

46 min. - Początek drugiej części meczu. Zmiana w Lechii. Traore za Zejglicia. Do zmiany doszło także w Polonii. Mynar zmienił na placu Tosika.

45+2 min. - Koniec pierwszych 45 minut spotkania.

45 min. - Do pierwszej połowy sędzia dolicza dwie minuty.

45 min. - Piłka wędrowała w polu karnym Lechii, futbolówka trafia do stojącego za polem karnym Łukasza Piątka, ale ten strzela wysoko nad bramką.

42 min. - Bruno strzela po rykoszecie. Piłkę łapie Paweł Kapsa.

41 min. - Nowak przyjmuje piłkę, uderza prawą nogą, ale jego strzał był zbyt słaby aby mógł zaskoczyć golkipera Polonii.

37 min. - Lechia powoli buduje atak, ale akcja skończyła się na około 30 metrze.

32 min. - Prawym skrzydłem popędził Jakub Tosik. Przy próbie dośrodkowania zabrakło jednak precyzji i spokoju. Smolarek nie miał szans dojść do tego zagrania.

30 min. - Tempo meczu wyraźnie spadło.

25 min. - Świetna akcja duetu Bruno-Mierzejewski. Ten ostatni uderzył po ziemi w długi róg bramki Kapsy, ale posłał piłkę 1,5 metra obok słupka.

20 min. - Znakomita okazja Lechii. Poźniak z siedmiu metrów strzelił wprost w Przyrowskiego.

20 min. - Rzut rożny dla Polonii, ale niedokładne dośrodkowanie Piątka nie trafia do żadnego z jego partnerów z drużyny.

15 min. - Ładna akcja Lechii. Akcję zapoczątkował Nowak, który w tempo odgrywał do Lukjanovsa, ten zagrał w pole karne, a próbujący zamykać akcję strzałem z woleja Kamil Poźniak nie trafił w piłkę.

12 min. - Piłkę w polu karnym Polonii efektownie przyjął Bąk, po czym próbował uderzyć z przewrotki. Strzał jednak niecelny.

11 min. - Zza pola karnego uderzał Poźniak. Pomocnik Lechii uderzył jednak bez przekonania i niecelnie.

7 min. - Niecelny strzał Łukasza Piątka.

4 min. - Odważna akcja Adriana Mierzejewskiego. Pomocnik Polonii zbyt późno zdecydował się na strzał i jego zapędy powstrzymali obrońcy Lechii.

2 min. - W pole karne Lechii wpadł Ebi Smolarek, ale powstrzymał go Luka Vućko.

1 min. - Początek meczu w Gdańsku.

Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskevicius - Bajić, Surma, Poźniak - Zejglić, Lukjanovs, Nowak.