Lechia Gdańsk przegrała z Wartą

Łukasz Stafiej
Piłkarze Warty Poznań rozegrali dziś we Wronkach mecz kontrolny z Lechią Gdańsk. Poznaniacy okazali się lepsi od beniaminka ekstraklasy i wygrali 1:0.

Lechia właśnie we Wronkach przygotowuje się do zbliżającego się sezonu, w którym zagra na najwyższym szczeblu rozgrywek, ale formę postanowiła sprawdzić w starciu z Wartą, z którą w zeszłym sezonie rywalizowała w II lidze.

Mecz od samego początku był toczony w szybkim tempie, a sytuacje strzeleckie stwarzali sobie przede wszystkim zawodnicy Warty. W 19. minucie po strzale Pawła Iwanickiego Pawła Kapsę uratował słupek, a dobitka Marcina Wojciechowskiego. Lechia też miała wyborną sytuację do zdobycia gola, ale Paweł Buzała przegrał pojedynek sam na sam z Łukaszem Radlińskim. W drugiej połowie także Krzysztof Gajtkowski mógł pokonać bramkarza Warty, ale piłka znów nie znalazła drogi do bramki.

Jedynego gola w meczu zdobyła Warta. W 70. minucie potężna bomba zza pola karnego Filipa Burkhardta wpadła do siatki obok bezradnie interweniującego Kapsy.

Kolejny sparing piłkarze Warty rozegrają w sobotę w Śremie. Ich przeciwnikiem będzie Elana Toruń.

Warta Poznań – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Burkhardt (70.)

Warta: Radliński – Ignasiński (64. Cudny), B. Jankowski (46. M. Jankowski), Strugarek, Marcinkiewicz (58. Otuszewski) – Ngamayama (46. Bekas), Wojciechowski (72. Ragaman) – Iwanicki (82. Piskuła), Batata (46. Wan), Burkhardt – Magdziarz (46. Sikora).

Lechia: Kapsa - Pęczak (Mysona), Midzierski, Wołąkiewicz (manuszewski), Kosznik - Buzała (Andruszczak), Trałka (Cacić), Kasperkiewicz (Miklosik), Piątek (Rybski), Rogalski (Kalkowski) - Cetnarowicz (Gajtkowski).