Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0) RELACJA MINUTA PO MINUCIE

(stan)
W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała ze Śląskiem Wrocław 2:0 (1:0). To pierwsze zwycięstwo biało-zielonych w tym sezonie! Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Wołąkiewicz, Andriuskevicius - Bajić, Surma, Nowak - Wiśniewski, Buzała, Traore. Śląsk: Kelemen - Celeban, Spahić, Fojut, Pawelec - Ćwielong, Kaźmierczak, Mila, Sobota - Diaz, Sotirović.

1 min. - sędzia rozpoczął mecz
8 min. - - na razie na boisku nie dzieje się nic interesującego. Kibice Lechii wywiesili transparent dla Mili - "Seba witaj w domu". Aplauz wzbudziły techniczne zagrania debiutującego w Lechii Abdou Traore, który jednak teatralnie próbował wymusić rzut karny.
Po raz pierwszy w tym sezonie gra Hubert Wołąkiewicz, który zastąpił Sergejsa Kożansa, który nabawił się kontuzji na przedmeczowej rozgrzewce.
11. min.- bardzo dobra akcja Buzały, który podał do Nowaka, ten odegrał do Traore, a jego natychmiastowy strzał został zablokowany przez Fojuta
19 min. - Diaz wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował Bąk
23 min. - po rzucie rożnym strzelał Deleu, ale piłka przeleciała nad poprzeczką
25 min. - Sotirović przyjął piłkę i oddał strzał z 18 metrów, ale zbyt lekko i Kapsa był dobrze ustawiony. To był pierwszy celny strzał w tym spotkaniu
30 min. - Traore próbował strzału lobem w długi róg, ale piłka przeleciała tuż obok bramki
33 min. - Traore z rogu na krótki słupek, piłkę zgrał głową Bajić, a Wiśniewskiego uprzedził Celeban
40 min. - Traore zagrał piłkę w pole karne do Nowaka, piłkarza Lechii uprzedził Pawelec, który wybił piłkę do Wiśniewskiego, a ten strzelił z 20 metrów z pierwszej piłki i trafił idealnie w dugi róg bramki Kelemena! Lechia - Śląsk 1:0!!!!**
42 min. - Błąd popełnił Bąk, ale nie wykorzystał tego Sotirović.
43 min. - Fojut ewidentnie zagrał piłkę ręką w polu karnym, ale... sędzia odgwizdał faul Buzały.
45 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi ze Śląskiem 1:0!

46 min. - początek drugiej połowy meczu
48 min. - Bajić z piką w polu karnym, ale Spahić wybił mu piłkę na róg. Po rogu futbolówka ponownie trafiła do Bajicia, ale tym razem też nie zdołał oddać groźnego strzału
49 min. - strzał z dystansu Surmy, ale Kelemen odbił piłkę przed siebie. Dośrodkowanie w pole karne i bramkarz Śląska ubiegł Nowaka i wybił piłkę na róg. Po rogu piłka trafiła do Bajicia, ale ten znowu nie potrafił oddać strzału
54 min. - dośrodkowanie Andriuskeviciusa, a głową strzelał Buzała z pięciu metrów i pika przeleciała tuż obok słupka
58 min. - Kaźmierczak z rzutu wolnego z 25 metrów na wprost bramki strzelił w skaczącego w murze Bajicia
60 min. - zmiana w Śląsku: za Ćwielonga wszedł Gancarczyk
60 min. - żółta kartka dla Traore za próbę wymuszenia faulu
62 min. - Surma podał na lewe skrzydło do Traore, ten wrzucił piłkę w pole karne, podanie przedłużył próbujący przerwać akcję Spahić, a do piłki dopadł Buzała i silnym strzałem w krótki róg nie dał szans Kelemenowi! Lechia - Śląsk 2:0!!!
65 min. - Traore sprytnie zagrał z rzutu wolnego w pole karne do Wiśniewskiego, ten próbował silnego strzału, pikę wybili obrońcy Śląska, a po uderzeniu Nowaka futbolówka poleciała nad poprzeczką
67 min. - rajd prawą stroną Wiśniewskiego, zagrał na środek pola karnego do Nowaka, a ten mógł podać do lepiej ustawionego Surmy, ale strzelał sam wprost w gąszcz nóg obrońców Śląska
70 min. - zmiana w Śląsku: za Diaza wszedł Madej
73 min. - zmiana w Lechii: za Wiśniewskiego wszedł Lukjanovs
75 min. - żółta kartka dla Spahicia
78 min. - po podaniu Lukjanovsa silny strzał oddał Traore, ale został zablokowany
80 min. - celny strzał Gancarczyka, pewnie piłkę złapał Kapsa. To drugi celny strzał gości z Wrocławia w tym meczu
84 min. - zmiana w Lechii: za Bajicia wszedł Pietrowski
84 min. - po podaniu Nowaka, Buzała uprzedzł Fojuta i wyszedł sam na sam z Kelemenem, ale ostro atakowany przez obrońcę Śląska pospieszył się z oddaniem strzału i piłkę bez problemów złapał bramkarz z Wrocławia
88 min. - Mila z rzutu wolnego strzelił nad poprzeczką
88 min. - zmiana w Lechii: za Buzałę wszedł Dawidowski
89 min. piłka odbiła się od ręki Andriuskeviciusa w polu karnym, ale sędzia nakazał grać dalej
90 min. - w dobrej sytuacji w polu karnym Sotirović, ale strzelił nad poprzeczką

90+3 min. - koniec meczu. Lechia Gdańsk wygrała ze Śląskiem Wrocław 2:0!!!