Lechia Gdańsk uratowała remis w ostatnich sekundach

ŁŻ
Do 90. minuty piłkarze Lechii Gdańsk przegrywali w tureckim Side z SK Zestafoni 0:1. Rzutem na taśmę zdołali jednak wydrzeć remis w tym pojedynku. Tym samym przełamali swoją strzelecką niemoc.

W pierwszej połowie Lechia znowu raziła nieskutecznością, co skrzętnie wykorzystał mistrz Gruzji. W 25. minucie rywale przeprowadzili składną akcję. Doskonałe podanie w polu karnym Lechii dostał Apciauri i w sytuacji sam na sam z Michałem Buchalikiem, to zawodnik SK Zestafoni był górą.

W drugiej odsłonie Lechia nadal atakowała, jednak nie była w stanie tego udokumentować trafieniem. 10 minut przed końcem meczu trener Bogusław Kaczmarek desygnował do gry Wojciecha Zyskę. Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Zawodnik w jednej z ostatnich akcji odpłacił się bowiem bramką.

Lechia w tureckim Side rozegrała już trzy sparingi. Wszystkie mecze zremisowała. Tym razem jednak przełamała swoją strzelecką niemoc.

Lechia Gdańsk - SK Zestafoni 1:1 (0:1)

Bramka dla Lechii: Wojciech Zyska 90’

Lechia: Michał Buchalik - Deleu (Christopher Oualembo), Rafał Janicki, Jarosław Bieniuk, Piotr Brożek - Ricardinho (Łukasz Kacprzycki), Łukasz Surma (Wojciech Zyska), Marcin Pietrowski, Mateusz Machaj (Piotr Wiśniewski), Rahoui (Bartosz Smuczyński) - Paweł Buzała (Kacper Łazaj)