Lechia Gdańsk - Villarreal CF 1:1 (1:0)

(stan)
W towarzyskim meczu piłkarskim Lechia Gdańsk zremisowała z Villarreal CF, siódmym zespołem hiszpańskiej ekstraklasy, 1:1 (1:0). Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Kożans, Andriuskevicius - Surma, Nowak, Bajić - Wiśniewski, Dawidowski, Lukjanovs. Villarreal: Oliva - Gaspar, Kiko, Musacchio, Insa - Montero, Matilla, Gullon, Fuster, Cristobal - Ruben.

Lew - nowa maskotka Lechii - wyprowadził oba zespoły na boisko.
1 min. - początek meczu na stadionie przy ul. Traugutta.
2 min. - akcja Lechii. Do dośrodkowania Lukjanovsa nie doszedł Wiśniewski
14 min. - Lechia nie wystraszyła się rywala i szuka okazji do stworzenia zagrożenia. Piłkarze Villarreal nie zmusili jeszcze Pawła Kapsy do interwencji
15 min. - strzał Fustera z 20 metrów i pika przeleciała tuż obok słupka
20 min. - strzał Fustera po rzucie wolnym i piłka po rykoszecie minęła bramkę Lechii. Po rogu wykonanym przez Matillę niecelnie uderzał głową Cristobal
28 min. - pierwszy celny strzał zespołu z Hiszpanii. Strzelał Fuster, ale pewnie piłkę złapał Kapsa
31 min. - dwie ładne akcje Lechii, choć nie zakończone strzałem
35 min. - Fuster strzelał z dystansu, ale tuż nad poprzeczką
37 min. - dobry strzał Lukjanovsa z 22 metrów i Olivia odbił piłkę na rzut rożny
38 min. - 1:0 dla Lechii!!!!! Z rzutu rożnego dośrodkował Paweł Nowak, a piłkę do siatki skierował Marko Bajić!
41 min. - kapitalny strzał Nowaka z rzutu wolnego i Oliva końcami palców wybił piłkę zmierzającą w "okienko" hiszpańskiej bramki. Po rzucie rożnym z piłką minął się Oliva, ale do futbolówki nie doszedł dobrze blokowany Wiśniewski.
45 min. - sędzia Dawid Piasecki ze Słupska zakończył pierwszą połowę meczu. Lechia prowadzi z Villarreal 1:0!

46 min. - początek drugiej połowy spotkania. Lechia bez zmian. W drużynie Villarreal cztery zmiany: za Javiera Olivę wszedł Juan Carlos, za Jeffa Montero wszedł Borja Valero, za Matillę wszedł Hernan Perez, a za Cristobala wszedł Santiago Cazorla
47 min. - w dobrej sytuacji Dawidowski, ale strzelił wprost w bramkarza gości
48 min. - groźna akcja gości. Silny strzał Rubena obronił Kapsa
56 min. - żółta kartka dla Fustera
62 min. - żółta kartka dla Pereza
64 min. - dośrodkowanie z rzutu rożnego Nowaka i Wiśniewski nie doszedł do piłki, choć miał przed sobą pustą bramkę
66 min. - trzy zmiany w zespole Villarreal: za Gaspara wszedł Angel Lopez, za Gullona wszedł Bruno Soriano, a za Fustera wszedł Giuseppe Rossi
68 min. - Ruben bliski wyrównania, zablokowany jego silny strzał przez gdańskich obrońców
69 min. - strzał z dystansu Cazorli, niepewna interwencja Kapsy, ale piłka wyleciała na rzut rożny
72 min. - Villarreal gra coraz szybciej, groźnie w polu karnym, ale dośrodkowanie zablokowane. Po rzucie rożnym mocny strzał oddał Rossi, ale Kapsa przeniósł piłkę nad poprzeczkę
75 min. - zmiana w Lechii: za Wiśniewskiego wszedł Buzała
76 min. - podawał Rossi, a celnym strzałem popisał się Cazorla. Lechia - Villarreal 1:1!
80 min. - żółte kartki dla Deleu (Lechia) i Cazorli (Villarreal)
81 min. - dwie zmiany w Lechii: za Nowaka wszedł Pietrowski, a za Bajicia wszedł Popielarz
86 min. - Villarreal bliski zdobycia drugiego gola. Podawał Rossi, ale strzał Rubena został zablokowany, podobnie jak dobitka Cazorli
87 min. - zmiana w Lechii: za Dawidowskiego wszedł Zejglic
89 min. - żółta kartka dla Rossiego, który po gwizdku sędziego posłał piłkę do bramki Lechii
90 min. - żółta kartka dla Surmy
90 min. - zmiana w Lechii: za Lukjanovsa wszedł Szuprytowski
90+3 min. - koniec meczu! Lechia Gdańsk zremisowała z Villarreal 1:1!!!