Lechia Gdańsk wygrała z Koroną Kielce 3:2

Redakcja MM
Michał Parzuchowski/archiwum MM
Lechia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

11 marca Lechia Gdańsk podejmowała na PGE Arenie Koronę Kielce w ramach 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Mecz idealnie zaczął się dla Lechii. Buzała dał prowadzenie gospodarzom już w 8. minucie spotkania strzałem z metra do pustej bramki. Napastnik wykorzystał błąd w komunikacji między piłkarzami Korony. Pavola Stano chciał odegrać do Małkowskiego, kiedy ten zdecydował się na wyjście z bramki.

Goście równie szybko jak gola, stracili kapitana. W 15. minucie czerwony kartonik zobaczył Kuzera, który w przeciągu kilki minut dostał dwie żółte kartki.

Piłkarze Korony, pomimo gry w osłabieniu, zdołali wyrównać w 54. minucie meczu. Po dośrodkowaniu Golańskiego strzałem z siedmiu metrów Buchalika pokonał Janota. 20 minut później prowadzenie Lechii dał Pietrowski, strzałem zza pola karnego. W 80. minucie spotkania Duda trafia na 3:1.

Kiedy wydawało się, że wynik meczu nie ulegnie już zmianie, w doliczonym czasie gry drugą bramkę dla Korony strzelił Stano. To był ostatni gol tego spotkania.

Lechia wygrała swój trzeci mecz u siebie w tym sezonie i pierwszy w rundzie wiosennej. Gdańszczanie awansowali na 6. miejsce w tabeli, w dorobku mają 28 punktów, do liderującej Legii tracą 9 oczek.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 3:2 (1:0)

Bramki: Paweł Buzała (7'), Marcin Pietrowski (74'), Adam Duda (80') - Michał Janota (54'), Pavol Stano (90')
Żółte kartki: Łukasz Kacprzycki - Kamil Kuzera
Czerwona kartka: Kamil Kuzera
Sędzia: Hubert Siejewicz