Lechia Gdańsk wygrała z Widzewem Łódź 3:1 [zdjęcia]

Po przegranej z Lechem Poznań, Lechia Gdańsk znów zwycięska. ...
Po przegranej z Lechem Poznań, Lechia Gdańsk znów zwycięska. ... Patryk Siedliński
Po przegranej z Lechem Poznań, Lechia Gdańsk znów zwycięska. Lukjanovs, Buzała, Wiśniewski i 3:1 w ostatnim jesiennym meczu na stadionie przy ul. Traugutta.

Mecz z Widzewem Łódź gdańszczanie rozpoczęli w trochę eksperymentalnym składzie, z młodymi Rafałem Janickim i Jakubem Popielarzem. I trzeba przyznać, że odwaga Tomasza Kafarskiego się opłaciła, bo obaj zagrali bardzo solidnie.

Jednak w pierwszej połowie to Widzew grał odrobinę lepiej, choć oba zespoły niespecjalnie miały ochotę na strzały - w pierwszych 45 minutach łącznie oddali tylko trzy strzały w światło bramki.

W drugiej połowie działo się znacznie więcej, a w ciągu mniej niż dziesięciu minut rozstrzygnęły się losy spotkania. Najpierw Lukjanovs, później wyrównanie Kuklisa i szybka odpowiedź Buzały. Łodzian dobił Piotr Wiśniewski w doliczonym czasie.

Wygrana pozwoliła awansować Lechii na czwarte miejsce, ze stratą pięciu punktów do liderującej Jagiellonii Białystok i tylko jednego do drugiej Legii Warszawa i trzeciej Korony Kielce.