Lechia Gdańsk wyszarpała wygraną z GKS Bełchatów [ZDJĘCIA]

(stan)
Przemysław Świderski
Lechia Gdańsk wygrała na PGE Arenie z GKS Bełchatów 1:0 (0:0) w meczu piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.

To był bardzo nerwowy mecz, bo obie drużyny zdawały sobie sprawę z jego powagi w walce o czołową "8". Lechia natarła z animuszem, ale nie potrafiła wykorzystać swoich okazji bramkowych. Najlepszą zmarnował Maciej Makuszewski, który strzelił w poprzeczkę. Później po świetnym podaniu piłki nie przyjął Kevin Friesenbichler, a mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Dariuszem Trelą.

Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów [NA ŻYWO]

W drugiej połowie Lechia nadal szukała sposobu na sforsowanie defensywy gości. GKS Bełchatów największe zagrożenie stwarzał tylko po stałych fragmentach gry. Biało-zielonym grało się jednak bardzo trudno, aż przyszła 80 minuta. Jeden błąd obrony GKS wykorzystał Antonio Colak, który silnym strzałem pod poprzeczkę strzelił zwycięskiego gola na wagę trzech punktów i pozostania w walce o grupę mistrzowską. Końcowce minuty były dla gospodarzy bardzo trudne, bo czerwoną kartką - za dwie żółte - w 88 minucie ukarany został Maciej Makuszewski.