Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 0:1

Paweł Stankiewicz, P. W
Sensacja w Krakowie. Lechia, która przed meczem z Wisłą nie miała na swoim koncie jeszcze zwycięstwa, wygrała z Wisłą 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 54. minucie Piotr Wiśniewski.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 - Wiśniewski (54)

Wisła: Pareiko - Paljić, Chavez, Bunoza, Junior Diaz - Sobolewski, Nunez (58' Genkow), Małecki (65' Kirm) - Melikson, Iliev (65' Garguła), Biton.

Lechia: Małkowski - Deleu, Vucko, Janicki, Andriuskevicius - Surma, Pietrowski, Machaj (84' Popielarz) - Hajrapetjan, Lukjanovs (90+2' Łuczak) - Wiśniewski (74' Dawidowski).

Żółte kartki: Iliev (Wisła) - Dawidowski (Lechia).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

90+4 min. - koniec meczu. Lechia wygrała w Krakowie z Wisłą 1:0!

90+2 min. - zmiana w Lechii: za Lukjanovsa wszedł Łuczak

90+2 min. - bomba Meliksona, ale piłka przeleciała tuż obok bramki

87 min. - strzał Bitona w polu karnym zablokowany przez Vućkę

84 min. - strzał Lukjanovsa i Pareiko z wielkimi problemami odbił piłkę

84 min. - zmiana w Lechii: za Machaja wszedł Popielarz

82 min. - strzał z dystansu Machaja i piłka po palcach Pareiki poleciała tuż nad poprzeczką

80 min. - żółta kartka dla Dawidowskiego

80 min. - strzał Dawidowskiego z dystansu obronił Pareiko

75 min. - kapitalna szansa Wisły. Biton zagrał w pole karne do Genkowa, a ten strzelił w słupek, piłka odbiła się jeszcze od Kirma i minęła bramkę Lechii

74 min. - zmiana w Lechii: za Wiśniewskiego wszedł Dawidowski

72 min. - starcie w polu karnym Wiśniewskiego i Pareiki. Obaj ucierpieli, ale obyło się bez kontuzji. Rzut wolny dla Wisły

65 min. - zmiany w Wiśle: za Małeckiego wszedł Kirm, a za Iliewa wszedł Garguła

58 min. - zmiana w Wiśle: za Nuneza wszedł Genkow

57 min. - szansa Lechii. Ponownie podawał Lukjanovs i Pareiko w ostatniej chwili uprzedził Wiśniewskiego

54 min. - kontra Lechii! Lukjanovs do Wiśniewskiego, a tyen z kilku metrów strzelił do siatki! Lechia prowadzi w Krakowie 1:0!

51 min. - ładna akcja Lechii. Wiśniewski podał do Lukjanovsa, a Łotysz strzelił tuz obok słupka krakowskiej bramki

48 min. - niecelny strzał Meliksona z pola karnego

46 min. - początek drugiej połowy meczu

45+1 min. - koniec pierwszej połowy. Wisła - Lechia 0:0

45 min. - Wisła miała świetną szansę na gola. Dośrodkował Małecki, strzelał Biton i świetną interwencją popisał się Małkowski

43 min. - groźna akcja Iliewa, zakończona strzałem obok słupka

41 min. - Wiśniewski mógł wyjść sam na sam z Pareiką, ale został przepchnięty przez obrońcę Wisły

40 min. - Pietrowski w polu karnym Wisły, ale łatwo ograny przez Chaveza

35 min. - żółta kartka dla Iliewa

27 min. - bardzo niecelny strzał Hajrapetjana

24 min. - mecz się wyrównał i gra głównie toczy się w środkowej strefie boiska. Brakuje sytuacji podbramkowych

14 min. - po dośrodkowaniu Machaja z rzutu wolnego z kilku metrów strzelał Janicki, ale tylko w boczną siatkę

11 min. - Wiśniewski w dobrej sytuacji strzelił nad poprzeczką

9 min. - dośrodkowanie z rogu Hajrapetjana i w ostatniej chwili Pareiko wypiąstkował piłkę znad głowy Vućki

7 min. - dośrodkowanie Paljicia i Małkowski z problemami złapał piłkę

5 min. - Melikson zagrał piłkę w pole karne, ale Małecki zwlekał z oddaniem strzału i z akcji nic nie wyszło

1 minuta - sędzia Paweł Gil z Lublina rozpoczął mecz