Lechia przegrała z Jagiellonią [zdjęcia]

Maciej Czarniak
Gol Lukjanovsa z 7. minuty dał nadzieję na dobry wynik w ...
Gol Lukjanovsa z 7. minuty dał nadzieję na dobry wynik w ... Maciej Czarniak
Gol Lukjanovsa z 7. minuty dał nadzieję na dobry wynik w Białymstoku. Niestety gdańszczanie nie potrafili utrzymać prowadzenia i przegrali 2:1.

Można powiedzieć, że mimo gola Ivansa indolencja strzelecka napastników Lechii Gdańsk trwa. Znów nie potrafili oni wykorzystać kilku bardzo dogodnych sytuacji strzeleckich. Sami natomiast stracili dwa gole z czego jeden w 89. minucie spotkania.

Zwycięstwo gospodarzom dała ostoja Białegostoku i piłkarz, który po zakończeniu kariery z pewnością będzie wspominany jako jeden z najlepszych w historii polskiej piłki ligowej. Tomasz Frankowski, bo o nim oczywiście mowa, w meczu z Lechią zdobył swojego 150 gola w rozgrywkach ekstraklasy w Polsce.

Następnym meczem Lechii będzie hitowy pojedynek z Cracovią Kraków. Hitowy ze względu na to, że będzie to pierwszy oficjalny mecz rozegrany na stadionie PGE Arena. A jeśli Lechia Gdańsk chce zapełnić choć w połowie tego ponad 40-tysięcznego olbrzyma, poziom gry naszych piłkarzu musi szybko się poprawić.