Lechia przegrała ze Śląskiem [ZDJĘCIA]

Paweł Stankiewicz, Wrocław
Lechia Gdańsk przegrała we Wrocławiu ze Śląskiem 2:3 w meczu trzeciej kolejki Lotto Ekstraklasy. W zespole biało-zielonych zabrakło Milosa Krasicia, który jest kontuzjowany, ale podobno ma też ofertę z Australii.

Szeroka kadra Lechii przeszła do historii. Przed meczem we Wrocławiu trener Piotr Nowak miał problem jak zestawić skład. W porównaniu z wygranym meczem w Płocku na inaugurację sezonu zabrakło Milosa Krasicia, Mario Malocy i Lukasa Haraslina. To musiało odbić się na grze biało-zielonych. Trener Lechii musiał wybrać skład z grona zawodników, których miał do dyspozycji i w efekcie na boisku pojawiło się aż ośmiu piłkarzy defensywnych.

Nawet to nie pomogło Lechii uratować się przed szybką stratą gola. Już w 5 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Sito Riery bramkę strzelił Piotr Celeban. W pierwszej połowie piłkarze Śląska całkowicie dominowali na boisku. Efektem tego byłą druga bramka. Po długim wybiciu piłki przez Michała Chrapka błąd Dusana Kuciaka wykorzystał Jakub Kosecki i posłał piłkę do pustej bramki. Wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte...

Tymczasem w drugiej połowie poskutkowały zmiany, kiedy na boisku pojawili się Grzegorz Kuświk i Mateusz Lewandowski. Lechia osiągnęła przewagę. Już trzy minuty po wznowieniu gry świetną akcję przeprowadził Paweł Stolarski, a jego podanie na gola zamienił Marco Paixao. Lechia równie szybko doprowadziła do wyrównania, kiedy po dośrodkowaniu z rogu Daniela Łukasika głową drugiego gola strzelił Marco Paixao. Lechia osiągnęła przewagę, ale zabrakło szczęścia, aby strzelić trzeciego gola. Co nie udało się Lechii, to zrobił Śląsk. Po rzucie rożnym i kolejnym błędzie Kuciaka drugiego gola w tym spotkaniu - na wagę trzech punktów - strzelił Celeban.

Lechia staje przed kolejnymi problemami kadrowymi. Mecz we Wrocławiu mógł być pożegnalnym dla Aleksandara Kovacevicia, który ma odejść do Haugesund. Z kolei kontuzja pachwiny wyklucza Krasicia na kilka tygodni. Trener Piotr Nowak i dyrektor sportowy Janusz Melaniuk stanowczo dementują, że prowadzone są jakiekolwiek rozmowy w kwestii transferu Krasicia.

- Nie ma tematu odejścia Krasicia. Z gry wyłączyła go tylko kontuzja. Kovacević? Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Mamy teraz trochę problemów kadrowych. Pracujemy też nad wzmocnieniem zespołu - powiedział Melaniuk po meczu we Wrocławiu w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

James Rodriguez zadomowił się w nowym klubie. "Bayern jest równie wielkim klubem co Real, o ile nie większym"