Lechia wygrywa z Olisadebe w składzie

Piotr Wiśniewski
W swoim pierwszym sobotnim meczu Lechia Gdańsk pokonał Olimpię Grudziądz 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył Aleksandr Sazakou. Do 60. minuty na boisku przebywał Emmanuel Olisadebe. O 13.00 biało-zieloni zmierzyli się z Zawiszą Bydgoszcz i także wygrali 1:0.

Olisadebe ożywi własną legendę?

Liczna grupa kibiców, która oglądała sparing na głównym boisku przy Traugutta od początku w akcji zobaczyła byłego reprezentanta Polski, obecnie walczącego o angaż w Lechii - Emmanuela Olisadebe. "Emsi" na placu gry przebywał do 60. minuty. W jego miejsce na boisku pojawił się Aleksandr Sazankou, który strzelił zwycięską bramkę dla biało-zielonych. Białorusin "szczupakiem" umieścił piłkę w bramce po precyzyjnym dośrodkowaniu z lewej strony, Vytautasa Andriuskieviciusa. Sam Olisadebe w końcówce pierwszej połowy mógł zaliczyć asystę. Do odbitej przez niego piłki dopadł Łukasz Kacprzycki, ale strzelił obok słupka.

Swoją szansę "Oli" miał kilkanaście minut po przerwie. Zwodem zdołał minąć obrońcę, ale ten skutecznie interweniował, przez co strzał Emmanuela stracił na sile.

Lechia Gdańsk - Olimpia Grudziądz 1:0
Bramka: 1:0 Sazankou (75).

Lechia: Małkowski (46 Pawłowski) - Pietrowski, Bąk, Vučko, Andriuškevičius - Surma, Nowak, Machaj - Traoré, Olisadebe (60 Sazankou), Kacprzycki (61 Szuprytowski).

Olimpia: (I połowa) Wróbel (30 Zarzycki) - Kokoszka, Ptaszyński, Copik, Kowalski - Cieciura, Białek, Kryszak, Ruszkul, Domżalski - Sulej. (II połowa): Osiecki (60 Zarzycki) - Kokoszka, Ptaszyński, Koprucki, Kowalski - Rogóż, Kościukiewicz, Pach, Ruszkul, Frańczak - Sulej (60 Jankowski).

W drugim sobotnim meczu sparingowym podopieczni Tomasza Kafarskiego zmierzyli się z Zawiszą Bydgoszcz i również pokonali rywali 1:0 po bramce w 73. minucie Jakuba Popielarza.

W pierwszej połowie aktywny był Tomasz Dawidowski. Napastnik Lechii błysnął w dwóch akcjach. Najpierw jego strzał nogami wybronił golkiper rywali, a potem zagrywał w "uliczkę" do Kamila Poźniaka, który strzelił obok wychodzącego z bramki golkipera i obok słupka.

Bramkę na wagę zwycięstwa Popielarz zdobył pięknym uderzeniem z blisko 25 metrów. Z bardzo dobrej strony w tym sparingu pokazał się testowany przez Lechię bramkarz - Michał Buchalik. Wybronił kilka strzałów, w tym w 50. minucie kiedy to w sobie wiadomy sposób powstrzymał napastnika Zawiszy. Trener Kafarski w drugim sobotnim sparingu sprawdził również urodzonego w 1994 roku juniora, Piotra Jaroszka, a także Jacka Kusiaka, napastnika Tomasovii. W barwach Zawiszy zagrał natomiast testowany niedawno przez gdyńską Arkę, Michał Ilków-Gołąb.

Lechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Popielarz (73)

Lechia: Buchalik - Deleu, Kożans, Janicki, Hajrapetjan (55 Brzeski) - Popielarz (55 Jaroszek), Kostrzewa, Poźniak (46 Pruchnik) - Kusiak (46 Zejglic - 64 Popielarz), Dawidowski, Łuczak.

Zawisza: (I połowa) Skowroński - Cuper, Markowski, Warczachowski, Węgrzyn - Błąd, Nikolić, Maziarz, Wojciechowski, Tarnowski - Okińczyc. (II połowa): Witan - Cichy, Galdino, Jankowski, Oleksy - Wójcicki, Piętka, Ilków-Gołąb, Klofik - Jackiewicz, Kanik.